[mk4] różnice w fotelach Recaro a zwykłych (nie GTI), naprawa "dwa fotele w jeden", remont foteli, fotel pasażera a kierowcy

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

iacko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz wrz 04, 2016 13:32
Lokalizacja: silesia
Auto: Volkswagen Golf

[mk4] różnice w fotelach Recaro a zwykłych (nie GTI), naprawa "dwa fotele w jeden", remont foteli, fotel pasażera a kierowcy

Post autor: iacko » pt paź 16, 2020 12:32

Cześć, Panie i Panowie,

sytuacja wygląda następującą. Autko to Golf mk4 2003 "Ocean" 3-DRZWIOWY ze zwykłymi fotelami (dołożone podgrzewanie, brak regulacji lędźwi), które zmieniłem jakiś czas temu na podgrzewane Recaro z regulacją odcinka lędźwiowego. Fotele Recaro są... no... Zmęczone życiem :-( . Na pewno część stelaża będzie do spawania, na pewno chciałbym wymienić materiał, na pewno myślę o wymianie lub uzupełnieniu gąbki, usunięcie rdzy, podmiana rolek, etc... Ogólnie - generalny remont całego fotela i wszystkich jego mechanik :food: .

1) Zastanawiam się przy tym, na ile mogę użyć części z posiadanych przeze mnie foteli? Może chociaż siedzisko ma taki sam stelaż w obydwu modelach? Jakaś część oparcia? Ktoś coś? Może przynajmniej ktoś posiada jakieś czytelne schematy?

2) No i kolejne pytanie - czy kupując na jakiejś aukcji fotel Recaro pasażera, jestem w stanie go przerobić w fotel kierowcy (np. czy jest opcja przełożenia rączek, zrobienia czegoś z mechanizmem podnoszenia, etc.)?

3) Posiada ktoś jakiś namiar na fachowca ze Śląska (choć ostatecznie Małopolska lub Opolskie też by wchodziły w grę), który kompleksowo ogarnąłby ten temat po przywiezieniu mu np. wszystkich 4 foteli?

Pozdrawiam,
iacko



Awatar użytkownika
indigo1975
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: czw lut 04, 2010 22:46
Auto: vw golf 3 gtd/vw scirocco

[mk4] Re: różnice w fotelach Recaro a zwykłych (nie GTI), naprawa "dwa fotele w jeden", remont foteli, fotel pasażera a kierow

Post autor: indigo1975 » czw lis 05, 2020 20:36

Nie wiem jak w 4 ale w mk3 recaro- sa inne oparcia [wyzsze] i siedzisko tez jest inne
zaglowki tez sa inaczej montowane w zwyklych fotelach niz w recaro
po zatym recaro mozna nizej opuscic w dol niz zwykle fotele.Na 99procent w 4 jest identycznie jak w mk3 . Nie pamietam dokladnie ale mechanizm oparcia tez chyba sie roznil.


indigo1975

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości