[mk4] Spinki dolnej uszczelki drzwi przednich

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

locarno
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: sob gru 07, 2019 13:45

[mk4] Spinki dolnej uszczelki drzwi przednich

Post autor: locarno » sob wrz 05, 2020 20:41

Czy ktoś tutaj przerabiał temat montażu dolnej uszczelki drzwi. Są w niej dwa typy spinek. Jedne takie Obrazek

i drugie są z okrągłym łebkiem. U mnie te z okrągłym trzymią te języczki i jedna taka była też w uszczelce na samym końcu przy zawiasie.
Obrazek

W Etce są oznaczone tylko te pierwsze.O tych okrągyłch nic nie ma. Ale nie o tym. Problem polega na tym że dałem wszędzie nowy klipy takie jak na pierwszym zdjęciu i nie mogę ich zamontować ponieważ przy montażu nie mogę wcisnąć klipu do dziury w drzwiach ponieważ klip wciska się w gumę (jest trochę za krótki]. Jak już się uda go wcisnąć do końca to wypada z uszczelki a zostaje w drzwiach. Może ktoś poleca jakieś inne klipy lub sposob montazu tej uszczelki? Stare klipy chyba lepiej trzymały bo miały więcej ząbków na całej długości. A te nowe mają tylko 3



Tygrysq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: pn paź 19, 2015 15:24
Lokalizacja: Bytów
Auto: Golf mk4
Silnik: ALH
Kontakt:

[mk4] Re: Spinki dolnej uszczelki drzwi przednich

Post autor: Tygrysq » sob wrz 05, 2020 22:46

Okrągłe są zalane z uszczeklą są jej integralną częścią wiem bo miałem podobny problem te drugie są wymienne. Takie same są choćby w uszczelce maski od strony zamka.



locarno
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: sob gru 07, 2019 13:45

[mk4] Re: Spinki dolnej uszczelki drzwi przednich

Post autor: locarno » ndz wrz 06, 2020 09:42

Czyli wszystko wiadomo. Znalazłem cos podobnego z Chryslera o numerze 4658673. U mnie guma ze starosci nie jest w najlepszym stanie i te ori klipy nie bardzo się trzymią.
Obrazek
może będzie lepiej pasować. sprawdzę i napiszę jak się maja te spinki.



locarno
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: sob gru 07, 2019 13:45

[mk4] Re: Spinki dolnej uszczelki drzwi przednich

Post autor: locarno » ndz wrz 13, 2020 11:52

Klipy z Chryslera pasują o wiele lepiej niż ori. O wiele lepiej się je montuje ponieważ są dłuższe. Łatwiej jest je także zdemontować. W uszczelce siedzą i nie wypadają. Śmiało może kupić te zamiast ori do dolnej uszczelki. W sumie wchodzi 13 klipów.

Obrazek
Obrazek
Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości