[mk4] mocowanie modułu zamka lewych drzwi Bora pilne!

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bogdan11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 00:23
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Bora
Silnik: AZD

[mk4] mocowanie modułu zamka lewych drzwi Bora pilne!

Post autor: bogdan11 » sob lut 08, 2020 01:03

Witam,
Muszę wymienić mechanizm opuszczania szyby w drzwiach kierowcy. Rozebrałem wewnętrzne poszycie drzwi żeby wyjąć całą płytę z napędem i prowadnicami szyby. Wyjąłem wkładkę zamka /kluczyk/ i utknąłem na odkręceniu śrub modułu zamka / tych dwóch w krawędzi drzwi/ aby wyjąć go razem z płytą. Jedna śruba się odkręciła a w drugiej obrobiło się gniazdo pod klucz imbusowy i nie mogę jej ruszyć. Zanim przystąpię do próby nawiercenia śruby aby użyć wykrętaka /trochę boję się ułamania go/ zastanawiam się czy nie rozwiercić dwóch plastikowych nitów którymi tylna część modułu zamka zamocowana jest do płyty. Podobno serwis VW tak robi /opinia na forum brytyjskim/. Czy pozostawienie modułu zamka zamocowanego tylko na tych dwóch śrubach w krawędzi drzwi jest dopuszczalne? Jeśli tak to nie walczyłbym z tą, która nie daje się odkręcić.
Decyzję muszę podjąć jutro bo do niedzieli muszę złożyć drzwi.
Ostatnio zmieniony sob lut 08, 2020 11:31 przez bogdan11, łącznie zmieniany 1 raz.



riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

[mk4] Re: mocowanie modułu zamka lewych drzwi Bora pilne!

Post autor: riccardoa » sob lut 08, 2020 11:10

Jest dopuszczalne,po za tym że jest przy ewentualnym wymontowaniu zamka trudniej go ustawić na otwory, niż gdy jest przymocowany do płyty,to żadnych skutków ubocznych nie ma.Po za tym nie ma potrzeby rozwiercania plastikowych nitów,wystarczy czymś o odpowiedniej średnicy wypchnąć środkowe kołki tych nitów.



bogdan11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 00:23
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Bora
Silnik: AZD

[mk4] Re: mocowanie modułu zamka lewych drzwi Bora pilne!

Post autor: bogdan11 » sob lut 08, 2020 11:30

Dzięki za odpowiedź. Tak dla upewnienia się - kołki nitów plastikowych da się wypchnąć od strony poszycia drzwi do wewnątrz /bez zdjęcia płyty nie da się w drugą stronę/??



Maszan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 819
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 16:30
Lokalizacja: Skawina, malopolska

[mk4] Re: mocowanie modułu zamka lewych drzwi Bora pilne!

Post autor: Maszan » sob lut 08, 2020 15:27

Chyba nie odciagniesz na tyle plyty zeby wypchac na zewnatrz i sie nie pokaleczyc, zreszta po co skoro kolki potem znajdziesz na dole drzwi.Jedyne co przemawia za pozostawieniem tego plastiku zamka to przy montazu trza sie nieco nagimnastykowac z wpieciem wtyczki gdy mamy zamek juz chwycony do drzwi.


VW Bora 1.9TDI 01' ASV+sprzedany.
VW Golf 4 1.4 99' LPG -sprzet zony :)
Seat Leon 1.6 16 05' LPG

bogdan11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 00:23
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Bora
Silnik: AZD

[mk4] Re: mocowanie modułu zamka lewych drzwi Bora pilne!

Post autor: bogdan11 » sob lut 08, 2020 16:59

Udało się odkręcić tę śrubę i wyszedł moduł zamka razem z płytą. Dywagacje były zbędne bo okazało się, że łącznik modułu mocowany tymi plastikowymi nitami jest ułamany tak więc moduł pozostał bez mocowania z tyłu a jedynie na dwóch śrubach z krawędzi drzwi.
Czy ktoś mający dostęp do instrukcji serwisowej mógłby podrzucić numer tej śruby metalowej z gniazdem pod klucz trzpieniowy splin.
Bedę musiał wymienić jedną z nich bo troszkę ja sponiewierałem przy odkręcaniu. Próbowałem różnych metod oprócz spawania. Skuteczne okazało się wyrzeźbienie szczeliny pod płaski śrubokręt i przyłożenie młotkiem, one są mocno klejone loctaitem.

Śruba zamówiona drzwi złożone. Temat do zamknięcia



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości