[mk4] Woda pod podłągą z lewej strony

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

locarno_old
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: pt gru 22, 2017 23:59

[mk4] Woda pod podłągą z lewej strony

Post autor: locarno_old » śr wrz 04, 2019 17:07

Zauważyłem dzisiaj podczas odkurzania że pod dywanikiem kierowcy i pasażera po lewej stronie jest mokro. Zaczyna się to mniej więcej od tego momentu

Obrazek

i cała płaska powierzchnia jest praktycznie wilgotna. Z tyłu od pasażera było mokro ale bardzo mało. Deszcze padał 3 dni temu.

Gdzie szukać przyczyny żeby w miarę szybko to ogarnąć? Ostatnio ruszałem drzwi kierowcy, podszybie, i białą puszkę z kostkami otwierałem.



Tygrysq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: pn paź 19, 2015 15:24
Lokalizacja: Bytów
Auto: Golf mk4
Silnik: ALH
Kontakt:

[mk4] Re: Woda pod podłągą z lewej strony

Post autor: Tygrysq » śr wrz 04, 2019 20:18

Najczęściej woda dostaje się skrzynką na podszybiu od strony kierowcy A u pasażera podstawą filtra kabinowego . Do tego mówisz że rozebrałeś drzwi. Jak ściągnąłeś kasetę z mechanizmem szyby to dookoła ma ona laną uszczelkę tamtędy też lubi lecieć potem ładnie pod osłoną progu i pod dywan. Tu bym zaczął szukać 🙂



locarno_old
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: pt gru 22, 2017 23:59

[mk4] Re: Woda pod podłągą z lewej strony

Post autor: locarno_old » śr wrz 04, 2019 21:33

Jeżeli chodzi o skrzynkę to mówimy o tej cześci która przylega do karoserii czy o klapce na tej skrzynce ?

Obrazek

ta część widoczna na zdjęciu jest jakoś przeklejona czy jak ?



locarno_old
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: pt gru 22, 2017 23:59

[mk4] Re: Woda pod podłągą z lewej strony

Post autor: locarno_old » pt wrz 13, 2019 12:59

jakby woda leciała z drzwi, to by musiało być mokre w tym miesjcu ?

Obrazek Obrazek



Tygrysq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: pn paź 19, 2015 15:24
Lokalizacja: Bytów
Auto: Golf mk4
Silnik: ALH
Kontakt:

[mk4] Re: Woda pod podłągą z lewej strony

Post autor: Tygrysq » pt wrz 13, 2019 14:04

Tak dokładnie tam na progu było by mokre. Skrzynka w podszybiu na łączeniu skrzynka karoseria. U mnie w tym miejscu jest uszczelka i mam inny kolor skrzynki czarny.



locarno_old
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: pt gru 22, 2017 23:59

[mk4] Re: Woda pod podłągą z lewej strony

Post autor: locarno_old » wt wrz 17, 2019 13:12

A czy przez wąż szyberdachu też może być mokry dywanik? Jak woda nie wypływa poza drzwi tylko leci do profilu ?



rcrolek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: śr gru 13, 2006 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

[mk4] Re: Woda pod podłągą z lewej strony

Post autor: rcrolek » czw maja 28, 2020 10:27

Witam, podepnę się pod temat, mam podobnie tyle że mam problem z wodą z prawej tylnej strony (zdjęcie 1). Woda cieknie pod wykładziną. Nie zauważyłem by z przodu było mokro.
To co do tej pory zrobiłem: Miałem odłączoną rurkę odprowadzającą wodę od szyberdachu i ciekło z bocznego słupka. Sprawdziłem uszczelki, raczej są ok.
Na podłodze z tyłu jest pęknięcie (zdjęcie 2). Jak dotykałem palcem to wypływała woda (lekko się ugina). Nie wiem czy to jest plastik czy jakaś masa. Czy to mam zakleić na „zero”?
Pod spodem auta (zdjęcie 3) widać jakby korek gumowy. Wcześniej był on zapaćkany konserwacją która się oderwała. Czy to musi być drożne?
W tylnym słupku (zdjęcie 4) rurkę odprowadzającą od szyberdachu mam wprowadzoną tak „luzem” (zdjęcie 5) na dół w kierunku podłogi. Po dużym wczorajszym deszczu zebrało się pełno wody (zdjęcie 6). Po osuszeniu widzę że jest korek (zdjęcie 7). Czy on ma być udrożniony „na wylot”? Próbowałem cienkim śrubokrętem sprawdzić czy jest drożność ale nie dało się przecisnąć. Nie chciałem na siłę sprawdzać bo nie wiem jakie role są tych korków. Na koniec najlepsze, które na razie nie powiązałem. Mam pęknięcie na samym rogu przedniej szyby pod wycieraczką (spadło mi ramię wycieraczki bez pióra). Tyle że jeżdżę tak już ponad rok i nie było problemu z wodą. Wiem że powiecie, wymień szybę, ale może jest tutaj jeszcze coś do sprawdzenia. Zastanawiają mnie te „korki” jakie ma funkcje.
Dzięki za podpowiedzi. Wiem że temat ciężki, ale co zrobilibyście teraz na moim miejscu, co jeszcze zrobić?ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek


1,9 TDI, ALH, 90KM - MKIV, L041

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5932
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

[mk4] Re: Woda pod podłągą z lewej strony

Post autor: grg474 » sob maja 30, 2020 19:49

odsuń szyberdach, podwiń wykładzinę. Lejesz konewką w lewy przedni róg szyberdachu (tam jest spust wody). Jak nie kapie woda do środka tylko wylewa się przez spust szyberdachu na zewnątrz to...
1. sprawdź czy to woda czy nie płyn ze spryskiwaczy - jeśli nie płyn patrz punkt 2
2. Odkręćić ramiona wycieraczek, zdjać ramiona, zdjąć osłonę podszybia - wycziścić przy błotnikach otwory spustowe wody (oba - zarówno po stronie kierowcy jak i pasażera). Potem lejeemy tak duuużo wody i sprawdzamy czy pomogło, jeśłi nie pomomogło, wykręcamy mechanizm wycieraczek, odpinamy zaślepkę, wypinamy wtyczki, wykręcamy podstawę i po wyczyszczeniu nadwozia i podstawy wklejamy ją na klej do przyklejania szyb samochodowych (będzie szczeliwem). Przykręcamy składamy i sprawdzamy czy pomogło. Jak tak - składamy auto


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

rcrolek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: śr gru 13, 2006 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

[mk4] Re: Woda pod podłągą z lewej strony

Post autor: rcrolek » śr cze 03, 2020 18:02

Dzięki za info. Sprawdzę na weekendzie. Pod pasażerem kierowcy też woda.


1,9 TDI, ALH, 90KM - MKIV, L041

qwerty01
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: sob paź 06, 2018 09:41

[mk4] Re: Woda pod podłągą z lewej strony

Post autor: qwerty01 » pn cze 22, 2020 21:41

Tygrysq pisze:
śr wrz 04, 2019 20:18
Najczęściej woda dostaje się skrzynką na podszybiu od strony kierowcy A u pasażera podstawą filtra kabinowego . Do tego mówisz że rozebrałeś drzwi. Jak ściągnąłeś kasetę z mechanizmem szyby to dookoła ma ona laną uszczelkę tamtędy też lubi lecieć potem ładnie pod osłoną progu i pod dywan. Tu bym zaczął szukać 🙂
Żeby dostać się do skrzynki na podszybiu i podstawy filtra kabinowego trzeba zdejmować tą osłonę plastikową co jest pod ramionami wycieraczek? Jak to można naprawić?



riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

[mk4] Re: Woda pod podłągą z lewej strony

Post autor: riccardoa » pn cze 22, 2020 22:55

qwerty01 pisze:
pn cze 22, 2020 21:41
Tygrysq pisze:
śr wrz 04, 2019 20:18
Najczęściej woda dostaje się skrzynką na podszybiu od strony kierowcy A u pasażera podstawą filtra kabinowego . Do tego mówisz że rozebrałeś drzwi. Jak ściągnąłeś kasetę z mechanizmem szyby to dookoła ma ona laną uszczelkę tamtędy też lubi lecieć potem ładnie pod osłoną progu i pod dywan. Tu bym zaczął szukać 🙂
Żeby dostać się do skrzynki na podszybiu i podstawy filtra kabinowego trzeba zdejmować tą osłonę plastikową co jest pod ramionami wycieraczek?
Trzeba zdjąć ramiona wycieraczek i podszybie.



rcrolek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: śr gru 13, 2006 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

[mk4] Re: Woda pod podłągą z lewej strony

Post autor: rcrolek » czw lip 16, 2020 11:48

Witam. Dwa miejsca wyeliminowałem przez które wpływała woda tj. łącznik rurki odprowadzającej wodę od szyberdachu był ściągnięty oraz wypadła z sączka spod tylego zderzaka (choć sam nie wiem czy ja to wyciągnąłem jak wydzierałem tapicerkę). Drugi przeciek to słynna blacha drzwi. Skleiłem silikonem i jest chyba OK.
Ale mam następny problem. Ściągałem uszczelkę drzwi ale tą na budzie samochodu. Teraz przez nią też widzę cieknącą wodę. I co teraz z tym zrobić, przykleić silikonem? Wymienić? Ta uszczelka wpinana jest z rant wokół całego otworu na drzwi. Przerabiał to ktoś? dzięki za ewentualne sugestie.


1,9 TDI, ALH, 90KM - MKIV, L041

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości