[mk4] Sprawdzenie obecności modułu komfortu

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Rst00
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw lip 20, 2017 15:33

[mk4] Sprawdzenie obecności modułu komfortu

Post autor: Rst00 » wt lip 09, 2019 20:20

Cześć,

szukałem na forum ale nie znalazłem informacji odnośnie sprawdzenia czy auto posiada moduł komfortu. Znalazłem temat viewtopic.php?t=192820 gdzie jest instrukcja montażu i ktoś w innym temacie wspomniał że wystarczy rozebrać tylko trochę pod kolumną kierownicy lub można to zweryfikować po podpięciu VAGa ale obecnie obie te opcje nie wchodzą w grę. Czy da się jakoś organoleptycznie zweryfikować czy auto taki moduł posiada? Dodam że to najuboższa wersja (Basic) ale ma centralny zamek, alarm (sam się zamyka po 30 sek.), klimatyzację manualną, komputer pokładowy i elektryczne szyby oraz lusterka. Czy ewentualnie posiadając wszystkie wymagane przez moduł komfortu rzeczy (centralny, elek. szyby, lusterka) można tylko kupić na Allegro moduł z wyższej wersji i będzie działać czy trzeba ciągnąć dodatkowe wiązki kabli?

Z góry dziękuję za odpowiedzi


//EDIT:
Może jeszcze doprecyzuję żeby nie było wątpliwości. Nie mam obecnie dostępu do interfejsu VAG a zależałoby mi na takich funkcjach jak np. domykanie szyb z pilota, blokada zamka po przekroczeniu 15 km/h itd. A może już samo posiadanie w aucie centralnego zamka, elektrycznych szyb, lusterek itd. gwarantuje to że ten moduł jest obecny ale niektóre funkcje trzeba tylko aktywować? Wybaczcie ale przeszukałem już sporo tematów, nie znalazłem miejsca gdzie jest to jakoś zebrane "do kupy" i wyjaśnione jak dla laika.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[mk4] Re: Sprawdzenie obecności modułu komfortu

Post autor: Qto » śr lip 10, 2019 20:41

masz komfort...domykanie szyb z pilota było opisywane na forum...automatyczna blokada zamka to adaptacje komfortu - jedno i drugie zrobisz ale bez kabla ani rusz



Rst00
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw lip 20, 2017 15:33

[mk4] Re: Sprawdzenie obecności modułu komfortu

Post autor: Rst00 » czw lip 11, 2019 11:59

@Qto, ok, dzięki za odpowiedź. Chciałem się tylko upewnić czy to w ogóle będzie możliwe, wiem że bez kabla ani rusz ale sam kabel by mi nic nie dał gdybym nie miał "komfortu". Skoro mówisz, że samo posiadanie centralnego, elektryki itd. sprawia że moduł komfortu musi być no to super, dzisiaj będę mieć kabel to pewnie jakoś w weekend się pobawię ;)



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[mk4] Re: Sprawdzenie obecności modułu komfortu

Post autor: Qto » czw lip 11, 2019 16:09

jeśli masz fabryczne elektryczne szyby i lusterka, to masz komfort



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości