[mk7] Co to za część? Znalezione wewnątrz drzwi.

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

_aQQ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob maja 04, 2019 10:41

[mk7] Co to za część? Znalezione wewnątrz drzwi.

Post autor: _aQQ » sob maja 04, 2019 11:25

cześć,
Mój pierwszy post na forum, więc mam nadzieję, że dobrze trafiłem :)
Nie będę się rozpisywał więc do rzeczy. Od zakupu golfa 7 (używany) dręczyło mnie jakieś stukanie w drzwiach kierowcy. Przy hamowaniu, czy samym ruszaniu drzwiami. Chciałem zająć się tym od razu ale zawsze coś wypadł. W końcu kupiłem te plastikowe łyżki i wczoraj po ściągnięciu panelu tapicerki drzwi i zajrzeniu do tej skorupy metalowej gdzie chowa się szyba - znalazłem na dole luźno leżącą część. Ktoś może pomóc w określeniu co to i do czego to jest? Z nazwy wnioskuję że to jakiś element mechanizmu szyby ale wszystko działa bez problemu. Także liczę na pomoc jakiegoś VW Magika :)

ObrazekObrazekObrazek



Awatar użytkownika
flo89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Golf MK7 2016
Silnik: CZCA

[mk7] Re: Co to za część? Znalezione wewnątrz drzwi.

Post autor: flo89 » sob maja 04, 2019 14:30

Na moje oko to jest to jedna z tych części zaznaczonych w czarne kółko. Ale pewności nie mam. Nie ma tam przypadkiem jakiegoś numeru? Nic innego podobnego w drzwiach nie widać...
Obrazek


MK7 2016 1.4 TSI CZCA Highline

_aQQ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob maja 04, 2019 10:41

[mk7] Re: Co to za część? Znalezione wewnątrz drzwi.

Post autor: _aQQ » ndz maja 05, 2019 12:00

dzięki flo89 za odpowiedź, faktycznie jest to jeden z tych elementów, o którym napisałeś. Wychodzi na to, że podtrzymuje szybę. Dziwne bo mechanizm działa jak powinien i nie wiem jakim cudem to mogło się odłączyć. Samemu raczej nie dam rady tego sprawdzić bo taka rozbiórka drzwi to raczej ponad moje możliwości. Przy kolejnym przeglądze dowiem się jakie skutki może przynieść brak tej części i jaki byłby ewentualny koszt naprawy.

Post zamykam.Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości