[mk7] Migające podświetlenie nóg oraz podświtlenia dekoru w drzwiach!

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Pietia98
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn gru 19, 2016 00:35

[mk7] Migające podświetlenie nóg oraz podświtlenia dekoru w drzwiach!

Post autor: Pietia98 » wt lut 12, 2019 23:56

Witam, w swoim Golf VII GTD mam problem ze światłami tz. ambietne. Mianowicie zauważyłem,że podczas jazdy zaczynają migać lampki do podświetlenia nóg oraz lampki w boczkach drzwi (czyli led oraz lamka w klamce i pod klamka). Nie mam pojęcia od czzego to się stało ale bardzo proszę o pomoc. Czy moze to wina bezpieczników?
Z góry dzięki za pomoc.



Awatar użytkownika
flo89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Golf MK7 2016
Silnik: CZCA

[mk7] Re: Migające podświetlenie nóg oraz podświtlenia dekoru w drzwiach!

Post autor: flo89 » śr lut 13, 2019 07:05

Światełka o których mówisz nie posiadają bezpieczników, te od nóg zabezpiecza sam bcm, a te w drzwiach sterownik drzwi (każde przednie drzwi osobno, w tylnych nie ma). Miganie obu na raz jest o tyle dziwne, że jak już wspomniałem zasilane one są z 3 różnych miejsc. Czy migają one w jednym "rytmie"?


MK7 2016 1.4 TSI CZCA Highline

Pietia98
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn gru 19, 2016 00:35

[mk7] Re: Migające podświetlenie nóg oraz podświtlenia dekoru w drzwiach!

Post autor: Pietia98 » czw lut 14, 2019 15:11

Tak, migają w jednym rytmie, wygląd to tak jakby były podpięte w jednym miejscu.



Awatar użytkownika
flo89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Golf MK7 2016
Silnik: CZCA

[mk7] Re: Migające podświetlenie nóg oraz podświtlenia dekoru w drzwiach!

Post autor: flo89 » pt lut 15, 2019 09:09

Zatem podejrzenie mam takie:
ktoś podłączył oświetlenie do podświetlenia nóg kierowcy i pasażera bo to posiada i potrafi każdy bcm, natomiast oświetlenie ambiete tylko wyższe sterowniki drzwi. Oświetlenie nóg jest na pinie 72 wtyczki C w bcm. Zdejmij boczek drzwi i zobacz dokąd biegną kabelki od tego podświetlenia ambietnego. Jeśli do sterownika to moja teoria upada, ale jeśli leci do przelotki drzwi - wnętrze auta no to możesz lecieć dalej i do okolic bcm, zapewne gdzieś coś nie styka na samym początku obwodu skoro miga wszystko na raz. Ewentualnie, wejdź w infotainment, w oświetlenie i pobaw się jasnością podświetlenia przestrzeni na nogi, jeśli wszystko zmienia się podczas ruszania tylko tym jednym suwakiem, to potwierdza się moja teoria. Sprawdź te rzeczy i pisz, będziemy móżdżyć dalej :)


MK7 2016 1.4 TSI CZCA Highline

Pietia98
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn gru 19, 2016 00:35

[mk7] Re: Migające podświetlenie nóg oraz podświtlenia dekoru w drzwiach!

Post autor: Pietia98 » pt lut 15, 2019 15:18

Wszystko jest zrobione oryginalnie, po wejściu w komputer normalnie mam ustawianie jasności świateł ambietnych jak i przestrzeni na nóg (osobno). Chwilowo problem ustał bo narazie świecą normalnie ale obawiam się że problem wróci, jak się migały to po prostu myślałem jakbym był w środku choinki podczas świąt Bożego Narodzenia. Sprawdzałem błedy w komputerze ale nic nie wykryło jeszcze sprawdze czy czasem wtyczki są dobrze wpięte do bcm.



Awatar użytkownika
flo89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Golf MK7 2016
Silnik: CZCA

[mk7] Re: Migające podświetlenie nóg oraz podświtlenia dekoru w drzwiach!

Post autor: flo89 » sob lut 16, 2019 09:01

Do bcm podłączone sa tylko lampki od nóg. Te w drzwiach sa podłączone do sterowników drzwi. Dziwne że migają razem podczas gdy podłączone sa zupełnie gdzie indziej...


MK7 2016 1.4 TSI CZCA Highline

Awatar użytkownika
Lation
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr mar 20, 2019 22:31
Lokalizacja: VWlkp.
Auto: Golf Mk7 1,4 TSI
Silnik: CXSA

[mk7] Re: Migające podświetlenie nóg oraz podświtlenia dekoru w drzwiach!

Post autor: Lation » śr wrz 25, 2019 20:52

Tak z innej beczki. Czy jest jakaś wersja Golfa 7, która ma podświetlane klamki i dekory w tylnych drzwiach ? W moim highline podświetlenie jest tylko z przodu. Zastanawiam się czy problematyczne byłoby podłączenie takiego bajeru z tyłu? Oczywiście pod warunkiem zaadaptowania z wersji, która ewentualnie posiada takie wyposażenie. Rzeźbić nie chcę.



Awatar użytkownika
flo89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Golf MK7 2016
Silnik: CZCA

[mk7] Re: Migające podświetlenie nóg oraz podświtlenia dekoru w drzwiach!

Post autor: flo89 » czw wrz 26, 2019 07:09

też chciałem sobie takie coś zrobić. Fabrycznie nie ma czegoś takiego na tył. O ile nie będzie problemu z klamkami i uchwytem drzwi, bo to łatwo wywiercisz i podłączysz nawet fabryczne ledy, o tyle już z dekorem jest problem bo tam jest taki a'la światłowód, jego nie zatopisz w żaden sposób w ten fabryczny żeby to jakoś wyglądało


MK7 2016 1.4 TSI CZCA Highline

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości