[mk7] trzeszczenie z przedniej szyby pasażera

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Banialuka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob sie 12, 2017 14:54

[mk7] trzeszczenie z przedniej szyby pasażera

Post autor: Banialuka » ndz lis 18, 2018 15:22

Witajcie,
Problem są trzaski, trzeszczenia przy nierownosciach na drodze w przednich drzwiach pasażera , auto golf VII Variant. Wcześnie rzadko się odzywalo ale jak pogoda sie psuje to nie daje spokoju. Wystarczy, że opuszczę szybę o 1 mm( delikatnie nacisne w dół przycisk do otwarcia szyby) to problem znika. Czytałem na innych forach, smaruje uszczelki drzwi silinkonem w sprayu i lenor nawet poszedł w ruch ( boje sie upaskudzic szyby jesli zaaplikuje silikon na uszczelki szyby- pytanie jeszcze gdzie) -nie pomaga ,w serwisie nic nie słyszą a jak bylem ostatnio to akurat żadnych objawów. Jeśli może wiecie jak się pozbyć tego problemu to dajcie znać.

Pozdrawiam



Banialuka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob sie 12, 2017 14:54

[mk7] Re: trzeszczenie z przedniej szyby pasażera

Post autor: Banialuka » śr lis 21, 2018 23:06

Ktoś coś wie?miał podobny problem?



Awatar użytkownika
flo89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Golf MK7 2016
Silnik: CZCA

[mk7] Re: trzeszczenie z przedniej szyby pasażera

Post autor: flo89 » czw lis 22, 2018 07:09

Obecnie borykam się z brzęczeniem z trzech miejsc, 2 mam prawie na bank zlokalizowane, jedno nie. Pierwsze niezlokalizowane, to drzwi kierowcy lub deska rozdzielcza, te okolice (gdzieś może przy lusterku). Drugie, drzwi pasażera z przodu, trzeszczy przy głośniku, jak się złapie za boczek w tej okolicy to przestaje. Trzecie, podobnie jak poprzednie tylko z tyłu. Jak będzie cieplej to zdejmuje boczki i wykleję je pianką wygłuszającą anty wibracyjną.
Jeszcze kiedyś mi trzeszczało u pasażera, zdawało się, że drzwi ale się okazało, że to tłucze się słonecznik o lampkę do makijażu, włożyłem tam kawałeczek miękkiej szmatki i tam mam spokój. Ogólnie trzeszczeń i skrzypień przybywa w miarę jeżdżenia po wrocławskich kocich łbach... I występują one tylko na tych ulicach, gdzie jest bruk lub przejazdy przez szyny tramwajowe.
Życzę ci dużo cierpliwości przy szukaniu, najlepiej daj żonę za kółko i niech cię wozi, a sam lokalizuj, jak tak to robiłem.


MK7 2016 1.4 TSI CZCA Highline

Banialuka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob sie 12, 2017 14:54

[mk7] Re: trzeszczenie z przedniej szyby pasażera

Post autor: Banialuka » pt lis 23, 2018 10:25

Dzięki. Muszę sprawdzić ten głośnik jeszcze, ale raczej nie szukał bym w nim. Co prawda jak się słucha muzyki z dużym bassem a szyba do konca zamknięta to trzeszczenie jak wzrasta, jak szybę się opuści 1mm to trzeszczenie znika . Może trzeba jeździć z szybą o 1mm niedomknieta.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
flo89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Golf MK7 2016
Silnik: CZCA

[mk7] Re: trzeszczenie z przedniej szyby pasażera

Post autor: flo89 » pt lis 23, 2018 12:32

Tu u ciebie to może być mechanizm do opuszczania szyb. Jak zdejmiesz boczek to zajrzyj przez tą wielką gumową maskownicę na mocowanie szyby do uchwytu i przy okazji dokręć wszystkie śruby trzymające mechanizm (blacha drzwi).


MK7 2016 1.4 TSI CZCA Highline

Banialuka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob sie 12, 2017 14:54

[mk7] Re: trzeszczenie z przedniej szyby pasażera

Post autor: Banialuka » pt lis 23, 2018 15:18

Oki dzięki. Wykonanie może nie być proste. A w aso chyba bez problemu to zrobią?



Awatar użytkownika
flo89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Golf MK7 2016
Silnik: CZCA

[mk7] Re: trzeszczenie z przedniej szyby pasażera

Post autor: flo89 » sob lis 24, 2018 00:16

Wykonanie jest banalne, jak masz jakieś konkretne pytania to śmiało. Swojego mk7 już rozbieram i składam z zamkniętymi oczami (sporo modow i poprawek po fabryce).


MK7 2016 1.4 TSI CZCA Highline

Banialuka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob sie 12, 2017 14:54

[mk7] Re: trzeszczenie z przedniej szyby pasażera

Post autor: Banialuka » pt lis 30, 2018 09:51

Dzięki. W związku z temperaturą zewnątrz temat muszę odłożyć na pozniej :(



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości