[mk4] Woda w bagażniku a uszczelka lampy

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

locarno_old
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: pt gru 22, 2017 23:59

[mk4] Woda w bagażniku a uszczelka lampy

Post autor: locarno_old » ndz paź 28, 2018 22:28

Witam. Zaczęły się deszczowe dni i zauważyłem u siebie wodę w bagażniku. Zaczęło się od tego, że miałem mokro pod kołem zapasowym. Po bliższym przyjrzeniu się sprawie zauważyłem, że lewym dolnym rogu (przy schowku na gaśnice) jest woda, która prawdopodobnie wsiąka w wykładzinę bagażnika i potem leci do koła zapasowego. Podejrzewam, że woda ta leci przez uszczelkę lampy. Czy sama jej wymiana uszczelki na nową pomoże czy zalecane jest, aby zrobić coś więcej ?

Obrazek

Czy woda może się też dostawać przez uszczelkę pomiędzy karoserią, a klapą bagażnika ?



Awatar użytkownika
jarazm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: pt sty 03, 2014 19:44
Lokalizacja: PZL

[mk4] Re: Woda w bagażniku a uszczelka lampy

Post autor: jarazm » pn paź 29, 2018 00:19

Też kiedyś miałem wodę w miejscu na koło zapasowe. W moim przypadku pomogło uszczelnienie sylikonem dekarskim kratek wentylacyjnych pod lampami. Dla testu lej wodę nad lampą po karoserii i od środka obserwuj czy przesiąka



locarno_old
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: pt gru 22, 2017 23:59

[mk4] Re: Woda w bagażniku a uszczelka lampy

Post autor: locarno_old » pn gru 03, 2018 20:07

Zauważyłem, że, aby w kole zapasowym było mokro, to musi padać deszcz przynajmniej kilka dni. Przy średnich opadach deszczu mokro robi się tylko w tym miejscu:

Obrazek Obrazek

Po zwykłej myjni, czy krótkich opadach deszczu nic nie ma. Za tapicerką, przy kratce powietrza nie ma kałuży, ani wody. Na początek wymienię uszczelkę od lampy. Czy są jeszcze jakieś miejsca, które mogę powodować wodę w tym miejscu ?



locarno_old
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: pt gru 22, 2017 23:59

[mk4] Re: Woda w bagażniku a uszczelka lampy

Post autor: locarno_old » czw gru 06, 2018 20:11

Rozebrałem tapicerkę bagażnika z lewej strony, wylałem całą butelkę wody na lampę i nigdzie nie widziałem wycieku. Uszczelkę lampy mimo wszystko wymieniłem na nową, dla pewności. Nie było jeszcze dużych opadów, ale podejrzewam, że woda wlatuje powoli przez, to miejsce:

Obrazek

Paznokciem jestem w tym miejscu wstanie wyczuć delikatną szczelinę i czuć tam delikatnie mokro.

Czym, to uszczelnić ? Auto jest czarne, więc w lato dość mocno się nagrzewa.



locarno_old
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: pt gru 22, 2017 23:59

[mk4] Re: Woda w bagażniku a uszczelka lampy

Post autor: locarno_old » pt gru 14, 2018 00:05

Po nocy w deszczu wyglądało, to tak:

Obrazek

Więc byłem już przekonany, że woda wlatuje właśnie w miejscu na zdjęciu z poprzedniego posta. Miejsce, to oraz jego okolice zostały uszczelnione. Do tego została ściągnięta cała plastikowa osłona. Niestety przyszły mrozy, opadów brak więc nic się nie lało. Natomiast dzisiaj zauważyłem kostką lodu w tym miejscu:

Obrazek

Szkoda, że od początku nie miałem zdjętej tej plastikowej osłony. I teraz pytanie, czy ta woda się tam wcześniej zbierała i przelewała na ten rowek na zdjęciu powyżej ? Skoro był tam lód, to znaczy, że musiała tam być woda. Tylko skąd ona się tam mogła wziąć ?



locarno_old
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: pt gru 22, 2017 23:59

[mk4] Re: Woda w bagażniku a uszczelka lampy

Post autor: locarno_old » sob gru 22, 2018 14:01

W końcu doczekałem się deszczu. Woda dalej wlatuje do bagażnika. Zbiera się w tym rowku (żółte strzałki). Jak on się wypełni, to przelewa się do bagażnika. Skąd ona może się tam brać ?

Obrazek



locarno_old
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: pt gru 22, 2017 23:59

[mk4] Re: Woda w bagażniku a uszczelka lampy

Post autor: locarno_old » ndz gru 23, 2018 20:25

Przez ostatnie kilka godzin dość ładnie padało. Przyjrzałem się prawej stronie i tam dzieje się dokładnie, to samo. Woda też zbiera się w tym samym rowku co po lewej stronie:

Obrazek Obrazek

Nie jest jej tyle, co po lewej stronie, ale jest.

Nie mam pojęcia o co chodzi. Chyba nie obejdzie się bez ściągania zderzaka.



locarno_old
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: pt gru 22, 2017 23:59

[mk4] Re: Woda w bagażniku a uszczelka lampy

Post autor: locarno_old » czw lut 14, 2019 21:09

W sumie woda leje się w trzech miejscach.

Po lewej stronie zbiera się woda pod kratką wentylacyjną:
Obrazek Obrazek

Po lewej stronie w tych wyżłobieniach:

Obrazek

Po prawej stronie w tym samym miejscu:
Obrazek



JAnek1511
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: ndz paź 14, 2018 23:23
Lokalizacja: Kalety
Auto: VW Golf mk4 1.9TDI
Silnik: ASZ

[mk4] Re: Woda w bagażniku a uszczelka lampy

Post autor: JAnek1511 » śr mar 13, 2019 21:54

Siemka. u mnie dzieje się to samo. Udało Ci się jakoś uporać z tym problemem?
Dzisiaj odkurzałem auto, wyciągnąłem płyte w bagazniku i zastałem zapasówke wilgotną i wode na dnie. te 3 gumy były pełne wody i zastanawiam się czy woda nie powinna z nich jakoś wyciekac na zewnątrz? Powycierałem wszystko i zobaczymy po jakimś konkretnym deszczu.



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

[mk4] Re: Woda w bagażniku a uszczelka lampy

Post autor: Hubi14 » śr mar 13, 2019 22:33

spróbuj się zamknąć w bagażniku jeden z drugim z latarką i niech ktoś wodą polewa furę, to będzie widać gdzie się woda zbiera..



locarno_old
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: pt gru 22, 2017 23:59

[mk4] Re: Woda w bagażniku a uszczelka lampy

Post autor: locarno_old » sob mar 16, 2019 01:04

Cześć. Problemu się nie udało rozwiązać. Cały czas woda leję się w trzech miejscach tak jak opisałem w poprzednich wiadomościach. Najwięcej wody teraz się zbiera pod lewą kratką po deszczach. Normalnie basen się robi i muszę odsączać wodę. Chyba wyciągnę tą gumową zaślepkę żeby woda mogła gdzieś spływać. A co do tych dwóch rowków, to jak tam nazbiera się za dużo wody, to ona się przelewa do koła zapasowego i wypływa z samochodu otworem. Nie wiem co z tym robić dalej. Woda która jest pod kratką na pewno leci z góry bo widzę wodę na plastikowym wkładzie i kostce lampy. Sama kratka też jest mokra, co oznacza, że wody kapie z góry. W ostatnim czasie problem się powiększył.

Na razie po każdym deszczu walczę z wodą. Pewnie bez ściągania zderzaka się nie obejdzie. Obecnie nic nie będę z tym robił bo samochód leci do blacharza w tym roku (błotniki, progi itd.), więc on coś poradzi mam nadzieję.



locarno_old
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: pt gru 22, 2017 23:59

[mk4] Re: Woda w bagażniku a uszczelka lampy

Post autor: locarno_old » ndz kwie 14, 2019 18:47

Okazało się, że woda pod kratką wlewa się do środka właśnie z dołu kratki. Będzie trzeba ściągać zderzak i ją uszczelnić. Poza tym była źle zaczepiona i prawie szło ją wepchnąć do środka zderzaka. Więc można powiedzieć, że przyczyna jednego wycieku jest znana.

W między czasie wymieniłem jeszcze tuleje kabli bagażnika bo w lewej była dziura:

Obrazek

Co do drugiego wycieku, to jest dalej problem z jego lokalizacją. Byłem na myjni bezdotykowej oraz myjni automatycznej i nic nie wyszło. Ale po deszczu znów zauważyłem bardzo małą ilość wody w tym miejscu z lewej i prawej strony:

Obrazek

Próbowałem jeszcze wstrzykiwać wodę strzykawką w różne miejsca przy lampie i uszczelce bagażnika wodę, ale nic to nie dało. Zawsze wszystko wylatuje przez zderzak, a w tych rowkach się nic nie zbiera. Nie mam pojęcia skąd tam może się brać woda i dlaczego to wychodzi tylko po deszczu.



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

[mk4] Re: Woda w bagażniku a uszczelka lampy

Post autor: Hubi14 » ndz kwie 14, 2019 21:38

zobacz pod zderzakiem czy zaślepki gumowe od otworów technologicznych są całe i przy lewej lampie zobacz czy masz całą uszczelkę jak się lampę przykręca (ta narożna śrubka przez ten mały otworek)



locarno_old
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: pt gru 22, 2017 23:59

[mk4] Re: Woda w bagażniku a uszczelka lampy

Post autor: locarno_old » ndz kwie 14, 2019 22:19

Hubi14 pisze:
ndz kwie 14, 2019 21:38
zobacz pod zderzakiem czy zaślepki gumowe od otworów technologicznych są całe i przy lewej lampie zobacz czy masz całą uszczelkę jak się lampę przykręca (ta narożna śrubka przez ten mały otworek)
W którym miejscu są dokładnie te zaślepki ? Zobaczę je od dołu czy trzeba ściągać zderzak ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości