[mk4] Rodzaj oświetlenia- dyskusja i opinie

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

santos13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr lis 01, 2017 20:06
Lokalizacja: KRA
Auto: Volkswagen Golf

[mk4] Rodzaj oświetlenia- dyskusja i opinie

Post autor: santos13 » pn paź 22, 2018 23:10

Witam, zakładam temacik dotyczący światełek w samochodzie, w moim przypadku jest to mk4 ale do rozmowy zapraszam również posiadaczy innych modeli.

Chodzi mi o porównanie i wymienienie się doświadczeniami/ spostrzezeniami/ poradami co do rodzaju świateł jakich używamy. Jakie wady, jakie zalety, jak z widocznością w deszczu, jak z żywotnością czy wreszcie jak z efektem wizualnym- w przypadku różnych „kombinacji”:
- lampa z odblysnikiem + tradycyjna żarówka halogenowa
- -||- + żarówka LED
- -||- + pseudo xenon
- soczewka + jw

Akurat w mk4 najczęściej spotkamy zwykły odbłyśnik z żarówka ale bogatsze wersje miały ori xenon albo ewentualnie można kupić choćby DEPO z soczewkami.

Co do mnie to aktualnie używam najzwyklejszego zestawu i jestem zadowolony, żarówki zwykle, jakiś tungsram- czyli stosunkowo żółte, co może nie powala wyglądem ale dobrze daje radę w deszczu a i żywotność spora. Z poprzednich doświadczeń w audi a4 miałem kiedyś fabryczna soczewkę z żarówka halogenowa i nie byłem zbyt zadowolony, według mnie słabo to świeciło i dawało jakby mniej światła niż powinno (moje subiektywne odczucie). Gdzieś spotkałem się kiedyś z opinia ze żarówka halogenowa zawsze da lepszy efekt w połączeniu z odblysnikiem niż w soczewce, prawda to?

Ciekawi mnie jak sprawują się ostatnio modne żarówki LED, coś jak np to:
https://dwr.com.pl/p/440/7918/zarowki-l ... gLOGPD_BwE
Ktos może używa czegoś takiego?

Komentarzom w stylu „to nielegalne wiec zamykam temat” albo „gnój chce dwudziestoletniego golfa pseudotuningowac i xenony wkładać, bedziesz oślepiał wiec załóż zwykle żarówki” z góry dziękuje. Wiem ze chińskie zenony włożone w odbłyśnik są niezgodne z polskim prawem o ruchu drogowym, podobnie z reszta jak podane w moim linku LEDy, gdyż odbłyśnik jest homologowaną tylko do żarówki halogenowej i żadnego innego źródła światła.
Dlatego tez liczę na merytoryczna i kulturalna rozmowę.



Awatar użytkownika
checin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: pt wrz 24, 2010 16:08
Lokalizacja: Lubsko/Zielona Góra
Auto: Golf IV
Silnik: ALH

[mk4] Re: Rodzaj oświetlenia- dyskusja i opinie

Post autor: checin » czw paź 25, 2018 09:11

Też ostatnio zastanawiałem się nad nimi. Zdania widziałem że są podzielone co do widoczności oraz wytwarzania ciepła. A czy one w ogóle mają homologację? :pub:


Kupie:
- komplet spryskiwaczy lamp pod xenon
- dokładkę przednią i progi 25th

Sprzedam:
- Carbonowe dekory: listewki pionowe, panel klimatyzacji

santos13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr lis 01, 2017 20:06
Lokalizacja: KRA
Auto: Volkswagen Golf

[mk4] Re: Rodzaj oświetlenia- dyskusja i opinie

Post autor: santos13 » czw paź 25, 2018 14:46

homologacje to maja ale w zwykłej lampie z odblysnikiem i tak nie wolno ich używać gdyż w takowych jedynym homologowanym źródłem światła jest żarówka halogenowa a nie LED czy zarnik.



dany_47
Forum Master
Forum Master
Posty: 1026
Rejestracja: sob mar 14, 2015 17:24
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

[mk4] Re: Rodzaj oświetlenia- dyskusja i opinie

Post autor: dany_47 » czw paź 25, 2018 15:53

Od 3 lat mam golfa na oem xenonie bosch.
Soczewka malutka ale światła wystarczająca ilość.
Wadą jest brak możliwości rozebrania a warto by było bo przy malowaniu środków na czarno odkryłem że lusterko rzucające światło z xenonu na soczewkę lubi zajść mgłą która ogranicza ilość światła. Po wyczyszczeniu spokojnie mogę powiedzieć +15% światła i konkret efekt soczewki czyli charakterystyczne rozszczepianie światła patrząc na soczewkę. Polecam wszystkim xenon


Było: MK4 1.8 BIG TURBO 370KM i 470Nm

Obrazek

Jest: Passat B5.5 R32 TURBO 740KM i 790Nm

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości