[mk4] Wilgotna podłoga po stronie kierowcy.

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

[mk4] Wilgotna podłoga po stronie kierowcy.

Post autor: kewinpol » ndz kwie 15, 2018 21:23

Hej, dzisiaj po trasie 100 km zauważyłem, że mam mam lekko mokry dywanik i podłogę w aucie po stronie kierowcy, dokładnie pod pedałem gazu. Na dworze deszczu nie było, po kałużach nie jechałem, więc to odpada. Czy problemem może być klima, bo miałem ją uruchomioną na 2 stopniu? A może płyn do spryskiwaczy, bo parę razy podczas trasy porządnie musiałem wyczyścić szybę?
Ostatnio zmieniony pn kwie 16, 2018 19:45 przez kewinpol, łącznie zmieniany 1 raz.



liteon0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 403
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 00:44

[mk4] Re: Wilgotny dywani po stronie kierowcy.

Post autor: liteon0 » ndz kwie 15, 2018 22:06

Prędzej płyn chłodniczy, czyli nagrzewnica puszcza.


ALH + 205 + chip

kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

[mk4] Re: Wilgotny dywani po stronie kierowcy.

Post autor: kewinpol » ndz kwie 15, 2018 22:22

A jak to potwierdzić?



kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

[mk4] Re: Wilgotny dywani po stronie kierowcy.

Post autor: kewinpol » pn kwie 16, 2018 13:38

Dywanik i podłogę mam wilgotną w miejscu widocznym na zdjęciu gdzie jest dziura.
Obrazek
A może to kanały odprowadzając wodę i może mieć to związek, ale ostatnio czyściłem przednie nadkola z całego zalegającego tam syfu?



kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

[mk4] Re: Wilgotna podłoga po stronie kierowcy.

Post autor: kewinpol » ndz kwie 29, 2018 20:02

Hej, dzisiaj zerknąłem pod wykładzinę przy kierowcy i znalazłem miejsce z którego wlewa się woda do środka auta.
Woda dostaje się do środka przez otwór widoczny na zdjęciu:
Obrazek
Jednak sam korek nie wygląda na zniszczony, dodatkowo korek był wysmarowany czymś w rodzaju tłustego wosku i nie wiem czy tak ma być:
Obrazek
Dodatkowo nad korkiem wygrzebałem jak podejrzewam pozostałości po podłodze:
Obrazek
Czy numer tego korka zmienił się z: N10226601 na 1K0 899 185?



Awatar użytkownika
Kowal_KRK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt wrz 23, 2014 13:40

[mk4] Re: Wilgotna podłoga po stronie kierowcy.

Post autor: Kowal_KRK » pn sie 20, 2018 22:45

kewinpol pisze:
ndz kwie 15, 2018 21:23
Hej, dzisiaj po trasie 100 km zauważyłem, że mam mam lekko mokry dywanik i podłogę w aucie po stronie kierowcy, dokładnie pod pedałem gazu. Na dworze deszczu nie było, po kałużach nie jechałem, więc to odpada. Czy problemem może być klima, bo miałem ją uruchomioną na 2 stopniu? A może płyn do spryskiwaczy, bo parę razy podczas trasy porządnie musiałem wyczyścić szybę?
Ja miałem podobną sytuację i wycieraczkę mokrą pod pedałem gazu. Powodem był brud i nieszczelność w podszybiu. Po stronie kierowcy jest tam skrzynka z przewodami przechodzącymi z komory silnika do wnętrza samochodu i przez nią lała mi się woda do środka. W podszybiu nazbierało mi się dużo brudu: resztki liści, igły sosnowe. Zrobiło to tamę i woda nie miała jak odpływać do błotnika (tam jest odpływ). Rozebrałem wszystko, wyczyściłem, oderwałem skrzynkę przewodów i wkleiłem ją na nowo na silikonie. Problem póki co ustał. Jak już miałem rozebrane podszybie to to samo zrobiłem z obudową filtra powietrza, która jest po stronie pasażera. Jak będziesz czyścił podszybie to możesz sobie wymontować komputer, żeby go nie zachlapać (jest na środku podszybia).

Ja też miałem zalaną wycieraczkę kierowcy z tyłu oraz wycieraczkę pasażera za kierowcą. Przyczyną była nieszczelność pomiędzy blachami przykręcanymi do drzwi (pod boczkami tapicerki) a drzwiami. Rozkręciłem, wyczyściłem i wkleiłem na silikonie. Tą nieszczelność łatwo zauważyć po uszczelkach drzwi. Jeżeli są mokre po stronie wnętrza (powyżej miejsca przylegania uszczelki do drzwi) to znaczy że woda się tamtędy przedostaje woda. U mnie się przedostawało tylko po kropelce a po ostatnich ulewach zrobiła się kałuża.



Awatar użytkownika
michelus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt cze 06, 2008 15:00
Lokalizacja: Kraków
Auto: VW Golf IV 1.9 TDI
Silnik: ALH

[mk4] Re: Wilgotna podłoga po stronie kierowcy.

Post autor: michelus » sob cze 22, 2019 14:55

To i ja mam problem ze swoim golfem - już większośc przecieków zlokalizowałem i uszczelniłem główny przeciek był pod maską na skrzynce z bezpiecznikami tam jest uszczelka która tą skrzynkę chroni przez zamoknięciem i uszczelka która tam był zwyczajnie się utleniła z czasem i trzeba wyczyścić i ja osobiście położyłem tam sylikon bitumiczny i ładnie problem się rozwiązał ale mam jeszcze jeden co prawda mały wyciek z którym za bardzo nie mogę sobie poradzić a chodzi o tylne drzwi czyli miejsce pasażera tylnego z prawej strony:
Kiedyś uszczelkę tam wymieniałem wokół całych drzwi jednak nie kupiłem nowej ale używkę i tez nie pamiętam już czy w starej wyciek był czy go nie było jednak teraz jest co prawda niewielki ale jednak woda się dostaje przy mocniejszym deszczu...

Podłogę mam zdjętą już któryś rok z kolei i pasowało by ją wreszcie założyć ale nie zrobie tego póki nie wyeliminuje przecieków bo to nie miało by sensu - poprzednia podłoga była tak mokra że cięzko ją było wytargać z samochodu na szczęście elektryce nic się nie stało...

Obrazek


Stwierdziłem że może gdzieś problem leży po stronie uszczelki bo nie ma z niej odpływu jedna są delikatne otwory w niej jednak nie dawało mi to spokoju i zrobiłem własne dodatkowe dwa na wylot w uszczelce
Obrazek
Obrazek

Teraz tylko pytanie jest takie: Czy wystarczy samą uszczelkę wymienić na nową czy jest jeszcze miejsce które może powodować wlewanie się wody w tym miejscu ze zdjęcia pierwszego...

Ostatnie pare dni padało wiec po pierwszym dniu wody nie było ale ewidentnie jak otworzyłem drzwi to woda była na uszczelce chociaz nie wlała się do środka wyglądało to tak jakby w tej uszczelce na dole czyli na progu cały czas stała i nie miała ujścia - drugie drzwi są ok tam nie ma takiego zjawiska - myśłałem jeszcze że wlewa się do środka przez uszczelkę przy szybie drzwi i wychodzi dołem w środku jednak odprowadzenie wody w drzwiach wychodzi poza uszczelkę progu więc nie ma jak się tam dostać chyba że się myle - jakieś pomysły? Ktoś miał może podobną sytuacje lub ma nadal?



Awatar użytkownika
luckyboy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 21:28
Lokalizacja: Toruń
Silnik: BCA

[mk4] Re: Wilgotna podłoga po stronie kierowcy.

Post autor: luckyboy » czw cze 27, 2019 07:48

Leje się z drzwi.



Awatar użytkownika
michelus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt cze 06, 2008 15:00
Lokalizacja: Kraków
Auto: VW Golf IV 1.9 TDI
Silnik: ALH

[mk4] Re: Wilgotna podłoga po stronie kierowcy.

Post autor: michelus » czw cze 27, 2019 08:12

No dobra a coś konkretniej jakbyś mógł? Uszczelka czy same drzwi nieszczelne (ewentualna regulacja drzwi?



Awatar użytkownika
psilos1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1152
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:25

[mk4] Re: Wilgotna podłoga po stronie kierowcy.

Post autor: psilos1 » ndz cze 30, 2019 10:40

michelus pisze:
czw cze 27, 2019 08:12
No dobra a coś konkretniej jakbyś mógł? Uszczelka czy same drzwi nieszczelne (ewentualna regulacja drzwi?
Obrazek
Tutaj masz wszystko



Awatar użytkownika
michelus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt cze 06, 2008 15:00
Lokalizacja: Kraków
Auto: VW Golf IV 1.9 TDI
Silnik: ALH

[mk4] Re: Wilgotna podłoga po stronie kierowcy.

Post autor: michelus » wt lip 02, 2019 13:47

Dzieki za podpowiedź :)



kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

[mk4] Re: Wilgotna podłoga po stronie kierowcy.

Post autor: kewinpol » wt sie 13, 2019 22:27

Hej, u mnie problem powrócił. Ostatnio po dużej ulewie miałem wodę w lewej kratce nawiewu i w okolicy włącznika świateł plus oczywiście sporo wody na dywaniku kierowcy. Gdzie tym razem szukać nieszczelności, szyba puszcza?



Awatar użytkownika
psilos1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1152
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:25

[mk4] Re: Wilgotna podłoga po stronie kierowcy.

Post autor: psilos1 » śr sie 14, 2019 04:24

kewinpol pisze:
wt sie 13, 2019 22:27
Hej, u mnie problem powrócił. Ostatnio po dużej ulewie miałem wodę w lewej kratce nawiewu i w okolicy włącznika świateł plus oczywiście sporo wody na dywaniku kierowcy. Gdzie tym razem szukać nieszczelności, szyba puszcza?
nieszczelna skrzynka na podszybiu ewentualnie uszczelka linki otwierania maski



kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

[mk4] Re: Wilgotna podłoga po stronie kierowcy.

Post autor: kewinpol » śr sie 14, 2019 23:46

Jedno i drugie uszczelnione, zresztą jakby się miała dostać woda z skrzynki do lewego nawiewu? Nie wiem czy gdzieś szyba nie przepuszcza wody.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości