Reflektory Valeo - Nowe klosze czy polerka?

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

r3nzoll
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 11:17
Lokalizacja: Kalisz

Reflektory Valeo - Nowe klosze czy polerka?

Post autor: r3nzoll » pt sie 18, 2017 19:27

Cześć,

Klosze moich reflektorów są dość mocno wypiaskowane, do tego ktoś kiedyś założył zbyt mocne (?) zarówki i mają takie przydymione pola. Ogólnie wieczorem przy zapalonych światłach widać, że prześwit nie jest gładki, a mętny.
Z tego, co już wcześniej zdążyłem się zorientować, to klosze valeo się nie rozlkejają, a raczej rozklejają, tylko, że młotkiem :grin:, więc jest to droga tylko w jedną stronę. I tu moje pytanie, głównie do osób, które wykonywały taki zabieg... Czy byliście zadowoleni z efektu? Czy np. po roku, takie klosze zamienniki są równie zużyte, co stare oryginały? Jak z parowaniem po zimie, lecie? Czytałem, że zamienniki są różnej jakości, a to bąble powietrza, a to niekoniecznie pasują do obudowy reflektora i nie wiem czy cokolwiek się w tej kwestii zmieniło, bo najdroższe jakie znalazłem są w cenie ok. 50-60 zł za komplet...
Mógłbym również spróbować polerki papierami ściernymi oraz tlenkiem ceru, no ale minus jest taki, że nie mam maszynki - pozostaje wkrętarka, poza tym jak wyżej pisałem, są przypalone pola, których od strony zewnętrznej nie oczyszczę, nie oczyszczę również odbłyśnika, ani kurzu, a i nawet jakiś trup muchy się znalazł :bajer: plus papiery ścierne, tlenek itd. to koszt podobny do nowych kloszy.
Jakie są Wasze doświadczenia z takim problemem?

Pozdrawiam :)



Awatar użytkownika
amatorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 21:44
Lokalizacja: D.G.

Re: Reflektory Valeo - Nowe klosze czy polerka?

Post autor: amatorek » ndz sie 20, 2017 16:15

Ja bym kupił używki i po problemie.



daropaszk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw maja 25, 2017 17:50
Lokalizacja: Lublin

Re: Reflektory Valeo - Nowe klosze czy polerka?

Post autor: daropaszk » ndz sie 20, 2017 17:21

Ja też bym się nie bawił w polerowanie, bo efekt końcowy może wcale nie być zadowalający. Można oddać w ręce specjalisty, ale będzie drożej, czyli się słabo to opłaca. Dobrze napisał kolega wyżej - kup używki i po problemie.



luke320
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 604
Rejestracja: śr paź 27, 2010 18:19

Reflektory Valeo - Nowe klosze czy polerka?

Post autor: luke320 » śr sie 23, 2017 12:02

r3nzoll pisze:Klosze moich reflektorów są dość mocno wypiaskowane
W takim razie możesz zapomnieć o polerowaniu. Tlenek ceru nadaje się do polerowania rys, a nie odprysków.
r3nzoll pisze:przy zapalonych światłach widać, że prześwit nie jest gładki, a mętny
Zapewne "robota" tych dziadowskich żarówek i pewnie od wewnętrznej strony jest te zmętnienie. Jeżeli od
zewnątrz to być może ktoś już próbował swoich sił z polerką i przypalił szkło. Jednym słowem - śmietnik.
r3nzoll pisze:klosze valeo się nie rozlkejają, a raczej rozklejają, tylko, że młotkiem :grin:, więc jest to droga tylko w jedną stronę
Miałeś nadzieję na jakiś ratunek dla tych szkieł :kac:
r3nzoll pisze:Czy byliście zadowoleni z efektu? Czy np. po roku, takie klosze zamienniki są równie zużyte, co stareoryginały? Jak z parowaniem po zimie, lecie?
Ja u siebie kiedyś w trójce wymieniałem szkła i pasowały dobrze, po sklejeniu nie parowały. Przede wszystkim
żeby znowu się nie przypaliły to zainwestuj w markowe żarówki.



r3nzoll
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 11:17
Lokalizacja: Kalisz

Reflektory Valeo - Nowe klosze czy polerka?

Post autor: r3nzoll » czw sie 24, 2017 21:22

luke320 pisze:Miałeś nadzieję na jakiś ratunek dla tych szkieł :kac:
Raczej myślałem pod kątem, że jak z kloszami - zamiennikami będzie coś nie tak, to zapodam z powrotem ori ;P
luke320 pisze:Ja u siebie kiedyś w trójce wymieniałem szkła i pasowały dobrze, po sklejeniu nie parowały. Przede wszystkim
żeby znowu się nie przypaliły to zainwestuj w markowe żarówki.
Teraz żarówki mam normalne, auto zostało już sprowadzone z takimi kloszami ;/
Czyli mówisz, że można zaryzykować jeśli chodzi o zamienniki?

Brałem też pod uwagę kupić jakieś używki oryginalne, ale na fotkach przez net to i tak niestety za wiele nie zobaczę.



luke320
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 604
Rejestracja: śr paź 27, 2010 18:19

Reflektory Valeo - Nowe klosze czy polerka?

Post autor: luke320 » czw sie 24, 2017 23:34

r3nzoll pisze:Czyli mówisz, że można zaryzykować jeśli chodzi o zamienniki?
Można, jak najbardziej. Pytanie tylko czego oczekujesz po tych zamiennikach. Bo jeżeli jakości ori
no to nie ma szans. Jakieś defekty na szkle na pewno będą, ale będą one na pewno lepsze jak "wypiaskowane"
stare.
r3nzoll pisze:Brałem też pod uwagę kupić jakieś używki oryginalne
Takie rzeczy to najlepiej na szrocie. Widzisz dokładnie z bliska co kupujesz, czy mają pęknięcia, czy ewentualnie
parują, etc. Znajomy kiedyś kupił do mk4 właśnie lampy na szrocie w naprawdę dobrym stanie. Fakt, że się
za nimi najeżdził, ale efekt był tego wart.



Trendekf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: wt lut 17, 2015 23:15

Reflektory Valeo - Nowe klosze czy polerka?

Post autor: Trendekf » śr sie 30, 2017 15:24

A ja się podjąłem tego heroicznego wyczynu . Wypolerowalem wypiaskowane klosze i efekt jak nowe. Ale nikomu nie polecam bo to masa pracy z papierami ściernymi itp. Polerka to o tyle trudna sztuka że ciężko wypatrzec błędu podczas pracy . Czas poświęcony na reflektor około 1h z maszyna polerska ilość prób zanim mi się udało było sporo papiery i tlenek też nie za darmo . Więc w cenie samych materiałów masz nowe klosze na alledrogo. Na używane lampy też bym się nie rzucał bo każda ma jakieś ubytki



luke320
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 604
Rejestracja: śr paź 27, 2010 18:19

Reflektory Valeo - Nowe klosze czy polerka?

Post autor: luke320 » śr wrz 06, 2017 13:08

Może zapodasz zdjęcia jak to wygląda po tej polerce. Tak przy okazji. Jak ktoś chce się cieszyć jak
najdłużej niezniszczonymi przez kamienie szkłami reflektorów, to polecam specjalną przeźroczystą folię
którą się nakleja na szkło reflektora.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości