Kilka pytań od początkującego..

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

CiZ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz lis 16, 2014 14:19

Kilka pytań od początkującego..

Post autor: CiZ » ndz lis 27, 2016 10:48

Witam.
Od niedawna stałem się posiadaczem Golfa IV 1.9 TDI 90KM 4Motion.

Mam kilka pytań odnośnie usterek, które zlokalizowałem po zakupie:

a) Wylany wyświetlacz pomiędzy zegarami (FIS)
Górna część FISa jest całkowicie nie widoczna, dolna zaś - tam gdzie pokazuje np. spalanie itp, jest widoczna.
Czy takie coś da się naprawić/wymienić? Czy to ciężki temat i drogi?

b) Kontrolka oleju nie świeci przy zapłonie.
W poprzednich autach, które miałem, gdy przekręcałem kluczyk zapalały się kontroli - w tym m.in. kontrolka oleju.
Tutaj ta kontrolka nie zapala się - świecą inne np. od ABS, itd. Czy to normalne?

c) Klakson załącza się samoczynnie
Czasami klakson np. podczas jazdy na wybojach itp. załącza się samoczynnie. Wygląda że coś ewidentnie nie łączy w kierownicy - gdy pościskam ją, to problem znika na jakiś czas.
Kierownica trójramienna.

Proszę o pomoc. Pozdrawiam!



Awatar użytkownika
Heavy20122
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: czw paź 30, 2014 17:33
Lokalizacja: Sochaczew

Kilka pytań od początkującego..

Post autor: Heavy20122 » ndz lis 27, 2016 13:24

a) Wyświetlacz FIS ludzie, naprawiają, ale nie wiem czy jest to gra warta świeczki ponieważ są u nas w kraju fachowcy którzy to po prostu wymieniają i to nie jest aż tak drogie, mogą ci zaprogramować i wgrać inne bajery.
b) Być może sprawdź czujnik ciśnienia oleju, sprawdź kabelek, może gdzieś jest przerwany.
c) Może tak być że przycisk w kierownicy jest tak zmęczony życiem, że ogólnie nie działa, a jeżeli na wybojach styki się złączą to trąbi, sprawdź przy zderzaku koło klakson czy kable są na swoim miejscu


________________________________________________________________________________________
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."

Awatar użytkownika
amatorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 21:44
Lokalizacja: D.G.

Re: Kilka pytań od początkującego..

Post autor: amatorek » ndz lis 27, 2016 19:56

Heavy20122 pisze: nie jest aż tak drogie
może i tak :grin:
http://olx.pl/oferta/wymiana-fisa-fis-w ... c927737a3f" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Heavy20122
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: czw paź 30, 2014 17:33
Lokalizacja: Sochaczew

Kilka pytań od początkującego..

Post autor: Heavy20122 » ndz lis 27, 2016 20:36

Może nie dla każdego, ale głównie rzecz biorąc nie jest to wydatek porównywalny w żadnym stopniu z nowym licznikiem z ASO, poza tym widziałem tańsze, wiec nie przesadzaj :bylo:


________________________________________________________________________________________
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kilka pytań od początkującego..

Post autor: Qto » wt lis 29, 2016 17:14

A) górna część fis wyświetla info z radia...masz fabryczne radio?
B) przy pełnym fisie nie ma tej kontrolki dopóki nie ma usterki - jak w czasie jazdy będzie się coś działo to będzie odpowiednia informacja
C) trzeba zdjąć kierownicę i zobaczyć co się dzieje.



CiZ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz lis 16, 2014 14:19

Kilka pytań od początkującego..

Post autor: CiZ » wt lis 29, 2016 19:13

@UP
a) tak, mam fabryczną radionawigację. Trzeba będzie wymienić tego fisa.. bo ja nie lubię jak coś jest nie do końca sprawne w aucie :)

W ogóle to mam problem z tym radiem, raz normalnie odbiera bez zakłoceń, a raz jest tak, że żadnej stacji nie mogę złapać, wszędzie szumi...

Jak wgrać jezyk polski do radionawigacji? Bo mam po niemiecku.



Awatar użytkownika
Heavy20122
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: czw paź 30, 2014 17:33
Lokalizacja: Sochaczew

Kilka pytań od początkującego..

Post autor: Heavy20122 » sob gru 03, 2016 19:54

Co do kwestii radia sam miałem kiedyś taki problem z fabryczną BETA V zmieniałem maszty antenowe na dłuższe, kupowałem separatory i mało co pomagały, kiedyś po prostu wyjąłem radio i wszystko popodpinałem jeszcze raz tak profilaktycznie i o dziwo do tej pory spokojnie odbierają mi stacje z ok 80-100km bez żadnych zakłóceń. Drugą kwestią był sezon letni, i myślałem że większe nasilenie odbiorników i szumi ( może i tak było). A trzecią kwestią może być wzmacniacz w maszcie antenowym czyli w twoim przypadku także nadajnik GPS.. Lub w skrajnych przypadkach przerwa lub luka w instalacji...


________________________________________________________________________________________
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."

CiZ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz lis 16, 2014 14:19

Kilka pytań od początkującego..

Post autor: CiZ » ndz gru 11, 2016 19:52

Witam ponownie.
Mam kolejne pytanie.

W moim Golfie podgrzewanie foteli nie działa. (zero reakcji)
Okazało się, że brakuje bezpiecznika właśnie od grzania foteli.

I teraz taki problem... mam obawy, że jest może uszkodzona instalacja w fotelach. Po co wcześniejszy właściciel wyjął ten bezpiecznik?

Czy jeżeli włożę bezpiecznik to nic mi się nie upali w aucie, jeżeli maty grzewcze w fotelach są np. uszkodzone ?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5932
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Kilka pytań od początkującego..

Post autor: grg474 » ndz gru 11, 2016 20:06

a co ma wypalić? włączniki na 0 to mata nie dostaje prądu


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kilka pytań od początkującego..

Post autor: Qto » ndz gru 11, 2016 22:17

włóż bezpiecznik, włącz grzanie i sprawdź co się dzieje...sprawdź też czy w ogóle jest wiązka grzania do fotela, bo są na forum tacy co tylko włączniki montują



CiZ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz lis 16, 2014 14:19

Kilka pytań od początkującego..

Post autor: CiZ » sob gru 31, 2016 20:53

Panowie witam ponownie.
Wracam z pytaniem odnośnie mojego FISa.

Teraz jakby lepiej wyświetla - dolna cześć jest w pełni widoczna, nie ma pasków itp. ale na górze się nic nie wyświetla. Co tam powinno się pokazywać?
http://s10.ifotos.pl/img/201612311_aehqexh.jpg



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kilka pytań od początkującego..

Post autor: Qto » sob gru 31, 2016 21:05

odpowiedź była wyżej, nic się nie zmieniło
Trzeba sprawdzić połączenie pomiędzy radiem a licznikiem...może kodowanie licznika



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości