Cykliczne tykanie przy pracy wycieraczek

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Cykliczne tykanie przy pracy wycieraczek

Post autor: Garrison » pn paź 03, 2016 23:04

Witam!

Dosłownie przed chwilą zreflektowałem się, że gdy pracują u mnie przednie wycieraczki, pojawia się cykliczne tykanie (bardziej w okolicach manetek). Pierwsze jest jak wycieraczki unoszą się zgarniać, drugie jak już wracają. Odbywa się to na podobnej zasadzie jak kierunkowskazy - też tykają, ale te powinny tak robić. Co do wycieraczek to nie jestem pewien. Może jest to początek końca czegoś. Może też działo się to wcześniej, ale nie słyszałem :kac: Wolę jednak zapytać tutaj, by móc w porę zareagować jeśli okaże się to poważniejszą usterką.

Pozdrawiam!



Awatar użytkownika
slawek987
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 616
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 22:46
Lokalizacja: GKS
Auto: FABIA II
Silnik: CAYA

Cykliczne tykanie przy pracy wycieraczek

Post autor: slawek987 » pn paź 03, 2016 23:15

Garrison pisze:cykliczne tykanie
to tykanie przekaźnika (jest na pedałami - trzeba zdjąć osłonę nad nimi aby do niego dojść), raczej to normalne :bigok: chyba że tyka jakoś głośniej jak powinien :)



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Re: Cykliczne tykanie przy pracy wycieraczek

Post autor: Garrison » pn paź 03, 2016 23:46

slawek987 pisze:
Garrison pisze:cykliczne tykanie
to tykanie przekaźnika (jest na pedałami - trzeba zdjąć osłonę nad nimi aby do niego dojść), raczej to normalne :bigok: chyba że tyka jakoś głośniej jak powinien :)
Wydaje mi się jednak, że wcześniej tego nie robił. Rozumiem zatem, że można go wymienić i to go uciszy? :D



Awatar użytkownika
Kocioł DCG
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: pn mar 13, 2006 00:07
Lokalizacja: Ålgård

Cykliczne tykanie przy pracy wycieraczek

Post autor: Kocioł DCG » pn paź 03, 2016 23:59

To normalne zjawisko, może wcześniej nie zwracałeś uwagi? w fabrycznie nowych autach też to zauważalnie słychać, podobnie jak przekaźniki od innych urządzeń elektrycznych. Jeśli wycieraczki działają jak powinny, tzn. nie stają np w połowie szyby to nie ma sensu tego ruszać moim zdaniem.



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Re: Cykliczne tykanie przy pracy wycieraczek

Post autor: Garrison » wt paź 04, 2016 08:27

Kocioł DCG pisze:To normalne zjawisko, może wcześniej nie zwracałeś uwagi? w fabrycznie nowych autach też to zauważalnie słychać, podobnie jak przekaźniki od innych urządzeń elektrycznych. Jeśli wycieraczki działają jak powinny, tzn. nie stają np w połowie szyby to nie ma sensu tego ruszać moim zdaniem.
W takim razie temat można uznać za zamknięty. Za dużo dźwięków zaczyna do mnie docierać :bigok:

Dzięki Panowie!



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Cykliczne tykanie przy pracy wycieraczek

Post autor: Qto » czw paź 06, 2016 20:35

jeśli jest to w momencie ruszenia/zatrzymania się wycieraczek to jest to normalne...



Awatar użytkownika
Lu4Ke
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: pn sie 31, 2009 21:08
Lokalizacja: Krakow

Re: Cykliczne tykanie przy pracy wycieraczek

Post autor: Lu4Ke » ndz paź 16, 2016 00:31

wlasnie jestem po wymianie tego przekaznika bo mi tez cykal , cykal dosyc glosno co mnie denerwowalo, kiedy zmienilem ten przekaznik 377 na inna uzywke odrazu zaczal cichutko chodzic :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości