Montaż szyberdachu w aucie, które seryjnie go nie posiada

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kaktus600
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob maja 07, 2016 16:41

Montaż szyberdachu w aucie, które seryjnie go nie posiada

Post autor: kaktus600 » sob maja 07, 2016 16:55

Witam!
Chciałem zapytać czy ktoś próbował zamontować szyberdach w VW Golf III, w którym seryjnie go nie było?
Szukałem podobnego tematu i nic nie znalazłem, więc pytam tutaj :)
Pytałem o zdanie znajomego mechanika i powiedział, że jest to nawet wykonalne, lecz nigdy nie uda mi się tego odpowiednio uszczelnić tak jak zrobiła to fabryka w wersjach posiadających szyberdach.
Mimo to, mnie nadal kusi ten szyberdach zwłaszcza, że koszt kompletnego, używanego to jakieś 100 zł.
Może znacie kogoś kto porwał się na ten pomysł, i mógłby mi doradzić?
Pozdrawiam!



Krispl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn gru 14, 2015 18:46

Re: Montaż szyberdachu w aucie, które seryjnie go nie posiad

Post autor: Krispl » sob maja 07, 2016 17:27

Ale szyberdach uniwersalny czy taki jak w oryginale?

Wysłane z mojego Y635-L01 przy użyciu Tapatalka



kaktus600
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob maja 07, 2016 16:41

Montaż szyberdachu w aucie, które seryjnie go nie posiada

Post autor: kaktus600 » sob maja 07, 2016 17:32

Wolałbym oryginalny, ale jeśli są jakieś uniwersalne i się sprawują to czemu nie :)



Krispl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn gru 14, 2015 18:46

Re: Montaż szyberdachu w aucie, które seryjnie go nie posiad

Post autor: Krispl » sob maja 07, 2016 18:10

W oryginale masz jeszcze specjalne rurki które służą za odpływ wody. Ogólnie będzie ciężko go założyć. Za to uniwersalny będzie o wiele łatwiej i tam woda po prostu spływa po nim.

Wysłane z mojego Y635-L01 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
kacper13
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: czw paź 20, 2011 16:07
Lokalizacja: SRC
Auto: Golf 3 .1,6 .93r .GL

Montaż szyberdachu w aucie, które seryjnie go nie posiada

Post autor: kacper13 » sob maja 07, 2016 21:47

Możesz też przeszczepić dach z szyberdachem i mesz oryginał. A jak źle wytniesz czy coś pójdzie nie tak to Cię będzie woda zalewać .



Awatar użytkownika
Heavy20122
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: czw paź 30, 2014 17:33
Lokalizacja: Sochaczew

Montaż szyberdachu w aucie, które seryjnie go nie posiada

Post autor: Heavy20122 » sob maja 07, 2016 22:53

NIe wiem czy przypadkiem wersje z szyberdachem nie mają małych wzmocnień w dachu i podłodze :goof:


________________________________________________________________________________________
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."

Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Re: Montaż szyberdachu w aucie, które seryjnie go nie posiad

Post autor: matisim » ndz maja 08, 2016 08:31

Wersję z szybrem mają inne wzmocnienia dachu.. Jak dla mnie, żeby to zrobić dobrze to trzebaby dach wymienić żeby było jak ori. Ale jak dasz do jakiegoś Janusza do szopy to dziękuję bardzo, a żeby to ktoś dobrze zrobił to nie wiem czy byś się w tysiącu zmieścił B-) lepiej poszukać taka budę z szyberdachem niż tak ingerować w swoją :-)

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
Damiano GTi
GOLF MK2 lover
GOLF MK2 lover
Posty: 809
Rejestracja: sob lip 18, 2009 16:09
Lokalizacja: Wolsztyn PWL
Kontakt:

Re: Montaż szyberdachu w aucie, które seryjnie go nie posiad

Post autor: Damiano GTi » ndz maja 08, 2016 10:49

matisim pisze:Wersję z szybrem mają inne wzmocnienia dachu.. Jak dla mnie, żeby to zrobić dobrze to trzebaby dach wymienić żeby było jak ori. Ale jak dasz do jakiegoś Janusza do szopy to dziękuję bardzo, a żeby to ktoś dobrze zrobił to nie wiem czy byś się w tysiącu zmieścił B-) lepiej poszukać taka budę z szyberdachem niż tak ingerować w swoją :-)

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
Dokładnie tak. Ewentualnie dać sobie spokój. Ja się z tego wyleczyłem a też chciałem ;)


Obrazek
Moja GOLFINA ;): viewtopic.php?f=87&t=527245" onclick="window.open(this.href);return false; :bigok:

SPRZEDAM ! viewtopic.php?f=119&t=554274" onclick="window.open(this.href);return false;

KUPIĘ GOLFA MK1 firmy WADER !!!

Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Re: Montaż szyberdachu w aucie, które seryjnie go nie posiad

Post autor: matisim » ndz maja 08, 2016 13:18

Jak kolega ma czas i chęci to idzie jeszcze dostać zdrowe budy. Przewija się przez moje ręce trochę golfow i na prawdę są egzemplarze które warto by zostawić sobie. Kwestia czasu :-)

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
muody
Szeregowy
Szeregowy
Posty: 963
Rejestracja: czw lis 05, 2009 17:39
Lokalizacja: Łódź

Montaż szyberdachu w aucie, które seryjnie go nie posiada

Post autor: muody » wt maja 10, 2016 23:39

Da się zrobić przeszczep dachu z szybrem - pod tymi gumowymi listwami dachu są zakryte felce łączące dach z konstrukcją nadwozia. Wystarczy ogarnięty blacharz i cały dach od wersji z szybrem. Znajomy tak zrobił. Nic nie ciekło, nic nie ucierpiało a auto zachowało tą samą konstrukcję. A rżnięcie dziury w dachu ma jedną wadę - po założeniu szyberdachu woda leci jak głupia i nawet dobre uszczelnienie nie jest w stanie pomóc.


OPEL - Ohne Power Ewig Letzter

Awatar użytkownika
Heavy20122
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: czw paź 30, 2014 17:33
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Montaż szyberdachu w aucie, które seryjnie go nie posiad

Post autor: Heavy20122 » śr maja 11, 2016 19:55

muody pisze:Da się zrobić przeszczep dachu z szybrem - pod tymi gumowymi listwami dachu są zakryte felce łączące dach z konstrukcją nadwozia. Wystarczy ogarnięty blacharz i cały dach od wersji z szybrem. Znajomy tak zrobił. Nic nie ciekło, nic nie ucierpiało a auto zachowało tą samą konstrukcję. A rżnięcie dziury w dachu ma jedną wadę - po założeniu szyberdachu woda leci jak głupia i nawet dobre uszczelnienie nie jest w stanie pomóc.
Opłacało się w to w ogóle bawić i naruszać konstrukcję i stateczność pojazdu ? Powiem szczerze że bałbym się jeździć takim "składakiem" zrobionym przez "ogarniętego blacharza" :bajer:


________________________________________________________________________________________
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."

Awatar użytkownika
muody
Szeregowy
Szeregowy
Posty: 963
Rejestracja: czw lis 05, 2009 17:39
Lokalizacja: Łódź

Montaż szyberdachu w aucie, które seryjnie go nie posiada

Post autor: muody » czw maja 12, 2016 12:31

Heavy20122, jaka konstrukcja i stateczność ? :rotfl:
Nie robisz z tego kabrioleta tylko wycinasz po fabrycznych zgrzewach płat dachu. Ale cóż, Macierewiczów na tym forum nie brakuje i każdy będzie wiedział lepiej :panna:


OPEL - Ohne Power Ewig Letzter

Awatar użytkownika
Heavy20122
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: czw paź 30, 2014 17:33
Lokalizacja: Sochaczew

Montaż szyberdachu w aucie, które seryjnie go nie posiada

Post autor: Heavy20122 » czw maja 12, 2016 13:15

Jednak wolałbym jeździć samochodem złożonym w fabryce a nie przez przysłowiowego Janusza . A Ile to zajęło i jakie koszta były ?


________________________________________________________________________________________
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości