Skąd może się brać wilgoć w bagażniku ?

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
muody
Szeregowy
Szeregowy
Posty: 964
Rejestracja: czw lis 05, 2009 17:39
Lokalizacja: Łódź

Skąd może się brać wilgoć w bagażniku ?

Post autor: muody » pn mar 07, 2016 01:34

Potrzebuję pomocy. Od jakiegoś czasu zmagam się z problemem wilgoci w bagażniku. Praktycznie czegokolwiek bym nie wrzucił, to po jakimś czasie zaczyna być mokre jakby woda skądś się dostawała. Dodam, że podłoga jest jak dzwon, bez dziur, uszczelka klapy bagażnika też nie puszcza, bo latem zawsze jak umyłem auto, to wody nie było. Problem pojawił się z nadejściem jesieni gdy spadła temperatura.
Dodam, że wykładzin boczków ani podłogi bagażnika nie mam założonej. Ktoś zmagał się z podobnym problemem ?
Z góry dzięki. :pub:


OPEL - Ohne Power Ewig Letzter

Awatar użytkownika
chris2611
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 341
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 23:52
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Skąd może się brać wilgoć w bagażniku ?

Post autor: chris2611 » pn mar 07, 2016 01:51

muody pisze:Potrzebuję pomocy. Od jakiegoś czasu zmagam się z problemem wilgoci w bagażniku. Praktycznie czegokolwiek bym nie wrzucił, to po jakimś czasie zaczyna być mokre jakby woda skądś się dostawała. Dodam, że podłoga jest jak dzwon, bez dziur, uszczelka klapy bagażnika też nie puszcza, bo latem zawsze jak umyłem auto, to wody nie było. Problem pojawił się z nadejściem jesieni gdy spadła temperatura.
Dodam, że wykładzin boczków ani podłogi bagażnika nie mam założonej. Ktoś zmagał się z podobnym problemem ?
Z góry dzięki. :pub:
Domyślam się że chodzi o mk2?
Klosze lamp masz suche w środku?


Wysłane z Wielkiego Zderzacza Hadronów



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Re: Skąd może się brać wilgoć w bagażniku ?

Post autor: matisim » pn mar 07, 2016 07:04

Ja mam podobnie w vencie, niby nigdzie nie leci a mam taka plastikowa ochronna wkładkę na podłogę w bagażniku i przy niskich temperaturach jest tam trochę wody. I kiedyś zauważyłem, że to skrapla się w klapie i tak potem sobie leci gdzie chce a też na samej klapie nie mam żadnego materiału tylko gola blachę, może to jest jakaś przyczyna.

napisano ołówkiem Z1



Awatar użytkownika
muody
Szeregowy
Szeregowy
Posty: 964
Rejestracja: czw lis 05, 2009 17:39
Lokalizacja: Łódź

Skąd może się brać wilgoć w bagażniku ?

Post autor: muody » pn mar 07, 2016 09:54

chris2611, tak, klosze lamp suche są


OPEL - Ohne Power Ewig Letzter

Awatar użytkownika
chris2611
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 341
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 23:52
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Skąd może się brać wilgoć w bagażniku ?

Post autor: chris2611 » pn mar 07, 2016 10:47

muody pisze:chris2611, tak, klosze lamp suche są
A wokół zamka pod plastikiem w klapie sucho?

Wysłane z Wielkiego Zderzacza Hadronów



Awatar użytkownika
muody
Szeregowy
Szeregowy
Posty: 964
Rejestracja: czw lis 05, 2009 17:39
Lokalizacja: Łódź

Skąd może się brać wilgoć w bagażniku ?

Post autor: muody » pn mar 07, 2016 11:43

chris2611, Owszem, sucho. Może napisz mi od razu, co może być przyczyną w kilku przypadkach ? :crazy:


OPEL - Ohne Power Ewig Letzter

Awatar użytkownika
darwaz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 982
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 16:23
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Skąd może się brać wilgoć w bagażniku ?

Post autor: darwaz » pn mar 07, 2016 12:06

Ja miałem to samo w mk2. Uszczelka nie puszczała, lampy szczelne. Problemem była dziura w kielichu amortyzatora. Jak zdjąłem materiałowe boczki osłaniające nadkole to było widać którędy sączy się woda do bagażnika. Wyciąłem , wstawiłem nową blachę i problem zniknął. Co prawda za rok znowu zaczęło mi kapać ale tym razem z uszczelki szyby klapy bagażnika. W dolnym rogu zrobił się purchel rdzy i wypchnął kawałek uszczelki, tam mi cieknie.



Awatar użytkownika
muody
Szeregowy
Szeregowy
Posty: 964
Rejestracja: czw lis 05, 2009 17:39
Lokalizacja: Łódź

Re: Skąd może się brać wilgoć w bagażniku ?

Post autor: muody » pn mar 07, 2016 12:17

darwaz pisze:Ja miałem to samo w mk2. Uszczelka nie puszczała, lampy szczelne. Problemem była dziura w kielichu amortyzatora. Jak zdjąłem materiałowe boczki osłaniające nadkole to było widać którędy sączy się woda do bagażnika. Wyciąłem , wstawiłem nową blachę i problem zniknął. Co prawda za rok znowu zaczęło mi kapać ale tym razem z uszczelki szyby klapy bagażnika. W dolnym rogu zrobił się purchel rdzy i wypchnął kawałek uszczelki, tam mi cieknie.
Blachę mam zdrową, o to się nie muszę martwić. Wygląda na to, że chyba będę musiał szybę z klapy wyjąć :panna:


OPEL - Ohne Power Ewig Letzter

Awatar użytkownika
darwaz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 982
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 16:23
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Skąd może się brać wilgoć w bagażniku ?

Post autor: darwaz » pn mar 07, 2016 12:26

To się da łatwo sprawdzić gdzie leci. Jedź z kolegą na myjnie samoobsługową , wsadź go do bagażnika i lej wody ile wlezie na tył auta. Będzie widać którędy cieknie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości