Klima nie działa, od czego zaczynac

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
adiq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: sob mar 02, 2013 20:08
Lokalizacja: Łódź

Klima nie działa, od czego zaczynac

Post autor: adiq » wt kwie 14, 2015 16:30

Mi normalnie VAG wywalał błąd tego czujnika kiedy włączałem klimę ,ale poniżej +5 stopni.W garażu przy 12 stopniach na + i jak się ociepliło klima chodzi bez problemu. Czy jak nabijałeś klimę miałeś wykonany test szczelności i działania klimatyzacji?



Awatar użytkownika
kl0cek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: wt gru 17, 2013 19:13
Lokalizacja: Hrubieszów

Re: Klima nie działa, od czego zaczynac

Post autor: kl0cek » wt kwie 14, 2015 17:45

Haki pisze:kl0cek, szukałbym kogoś z okolic - z kim mógłbyś na próbę go podmienić ... ewentualnie jakiś szrot ... ale jak kojarzę bo Hrubieszów znam ... nie wiele tam macie szrotów
tu mozna dostac cos do passata b3 albo golfa 2 :p
Mialem sprawdzana szczelnosc, no chyba to jest podstawa przy obsłudze klimy? sprawa wygladała tak ze klima odrazu po napelnieniu przez ułamek sekundy działała , czuc było zimne powietrze typowe dla klimy, ale tak jak mowie ułamek sekundy i tyle. potem wiało juz ciepłe, ale wszystko pracowało. wentylator, sprezarka , czuc byóo obciazenie na silniku, jednak chłodzenia nie było. potem przyszła zima, i po zimie jest tak ze zero reakcji, vag nie wywala błedów, klimatornik jak robie diagnoze pokazuje 214 i 318. no nic, jak nie da rady jakos zmostkowac tego czujnika to bede musiał w niego zainwestowac , a potem to nie wiem, sprezarke chyba bede musiał wymienic.


no smoke=no fun
ALH+0.205+CHIP
131km 320nm
:D :D :D

Awatar użytkownika
kl0cek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: wt gru 17, 2013 19:13
Lokalizacja: Hrubieszów

Klima nie działa, od czego zaczynac

Post autor: kl0cek » wt kwie 14, 2015 18:57

odkrecilem czujnik calkiem, odpialem wtyczke, zmostkowalem pin pierwszy z brzegu z srodkowym, odpalilem auto, wentylatory (oba) zaczely sie krecic i slychac jak przyspiesza i zwalnia co chwile, wlaczylem klime czyli ECON wyłączone i wentylatory max predkosc ciagle trzymają, jak włącze econ to znow zwalniaja i przyspieszają, niestety na dworze zimno, auto pootwierane itp i nie sprawdzilem czy chłodzi bo i tak zimno w rece, ale wstepnie mozna mowic o czujniku skoro po mostkowaniu jakas reakcja jest?


no smoke=no fun
ALH+0.205+CHIP
131km 320nm
:D :D :D

Awatar użytkownika
adiq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: sob mar 02, 2013 20:08
Lokalizacja: Łódź

Klima nie działa, od czego zaczynac

Post autor: adiq » wt kwie 14, 2015 19:13

a temperaturę zewnętrzną sprawdzasz? czujniki temperatur masz wszystkie w porządku? Zrób Vagiem output test i sprawdź błędy. Spróbuj jeszcze zrobić nastawy podstawowe w Vag'u wybieramy AUTO HVAC -> Basic settings 04, następnie kanał 01- poczekaj aż wszystkie wartości w okienkach zejdą do zera, wróć do strony klimy skasuj błędy jak są, wejdź w adaptacje (10) wybierz kanał 000 i zatwierdź (safe).



Awatar użytkownika
kl0cek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: wt gru 17, 2013 19:13
Lokalizacja: Hrubieszów

Klima nie działa, od czego zaczynac

Post autor: kl0cek » wt kwie 14, 2015 21:01

temperature mi pokazuje przeciez klimaronik i fis, jesli to są dane z tego czujnika o ktorym mowa to są ok. jesli chodzi o jakis jeszcze inny czujnik to zrobie tak jak mowisz.


no smoke=no fun
ALH+0.205+CHIP
131km 320nm
:D :D :D

Awatar użytkownika
adiq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: sob mar 02, 2013 20:08
Lokalizacja: Łódź

Klima nie działa, od czego zaczynac

Post autor: adiq » wt kwie 14, 2015 21:19

Powiem otwarcie elektronikiem ani mechanikiem nie jestem rozumów wszystkich nie pozjadałem. Staram się pomóc jak mi coś do głowy przychodzi. Ja miałem taki problem, że stwierdziłem sobie w styczniu, że nabije klimę no i pojechałem do kumpla, nabiliśmy czynnik świeżutki olej no i przychodzi do testowania włączam klimę max obroty min temp a na maszynie martwa cisza.... podłączam kompa błąd czujnika f129, klima załączała się na chwilkę i rozłączała. Chciałem ten czujnik wymienić nawet już go zamówiłem, a kumpel w robocie mi powiedział że audi i vw jak jest poniżej jak dobrze pamiętam +5 stopni to klima się nie włączy takie zabezpieczenie osuszacza i te informacje na którymś forum potwierdziły wpisy innych użytkowników. Błędy skasowałem i akurat będąc w garażu w którym auto pokazało +12 załączyłem klimę i chodziła jak należy a błędów 0. Dlatego zasugerowałem zwrócić uwagę na temp. zewnętrzną, może reset klimy, może jakiś czujnik podaje inną temp na zegary inną do kompa? nie wiem ale jak można za darmochę parę rzeczy sobie samemu wykluczyć to czemu nie.



Awatar użytkownika
kl0cek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: wt gru 17, 2013 19:13
Lokalizacja: Hrubieszów

Klima nie działa, od czego zaczynac

Post autor: kl0cek » czw kwie 16, 2015 19:56

Czunik zamowiony, przyjdzie dopiero w poniedzialek, ale i tak jak pisalem sprawdzilem "na ostro" Co sie bedzie działo i jak to wytłumaczyc:
Pin nr zmostkowany z 2 , oba wentylatory sie kręcą po zapłonie i po odpaleniu auta, jesli jest na climatronicu ECON wentylatory przyspieszają i zwalaniają co chwile, jesli ECON wyłącze (teoretycznie sprezarka włączona) to wentylatory krecą sie MAX prędkosc ciągle, ale zimne powietrze nie leci nadal. zmostkowanie pinu 2 z 3 brak reakcji jakiej kolwiek, zmotkowanie 1 z 3 pali bezpiecznik z wiadomych przyczyn .


no smoke=no fun
ALH+0.205+CHIP
131km 320nm
:D :D :D

Awatar użytkownika
kl0cek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: wt gru 17, 2013 19:13
Lokalizacja: Hrubieszów

Klima nie działa, od czego zaczynac

Post autor: kl0cek » śr kwie 22, 2015 13:16

Dobra, czujnik zmieniony, i zero jakich kolwiek zmian. wiec jakim cudem błąd czujnika mi wywala skoro jest on wporzadku? prąd do wtyczki dochodzi tez, mostkowanie pinu 1 z 2 skutkuje pracą wentylatorów, 2 z 3 zero reakcji, 1 z 3 pali bezpiecznik, czyli instalacja do czujnika jest wporzadku. jak podłączyc sprezarke na krótko, tylko prosze mi wytlumaczyc krok po kroku, bo ja naprawde zadnych schematow itp nie ogarniam


no smoke=no fun
ALH+0.205+CHIP
131km 320nm
:D :D :D

Shuffler
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn wrz 28, 2015 19:45

Klima nie działa, od czego zaczynac

Post autor: Shuffler » czw mar 17, 2016 22:05

Odświeżę trochę temat, otóż mam identyczny problem, skupie się najpierw na wymianie tego czujnika F129, czy ktoś może mi powiedzieć, czy ten czujnik mogę wykręcić sobie od tak? Czy po wykręceniu cała zawartość układu pozostanie na swoim miejscu? :D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości