[mk4] Problem z otwarciem drzwi

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

rafal83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn wrz 15, 2014 21:55

[mk4] Problem z otwarciem drzwi

Post autor: rafal83 » ndz paź 26, 2014 12:00

Witam.

Jakiś miesiąc temu zakupiłem golfa mk4 1.9tdi ASZ. Auto kupiłem z nieotwierajacymi sie tylnymi lewymi drzwiami. Rozebralem cały boczek i dostałem sie do wkładki. Teraz pytanie. Wkładka ta jest do wymiany. Nie wiem w jaki sposób ja usunąć lub odblokować zeby otworzyć drzwi (po otwarciu miałbym 2 śruby do odkręcania).
Może macie jakieś pomysły,

Z góry dziękuje ,
Pozdrawiam


Sent from my iPad using Tapatalk



Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

[mk4] Problem z otwarciem drzwi

Post autor: ROBAL_26 » ndz paź 26, 2014 14:33

rafal83, a sprawdzałeś przewody przy tylnym słupku czy czasem nie popękały , zamek jeśli jest zaryglowany to jest dużo trudniej go odblokować ale jest to do zrobienia ,jak masz już zdjęty boczek to musisz włożyć rękę po omacku i próbować ruszać dźwigniami , moze sie gdzie przykleszczyła w martwym położeniu i nie da sie jej odblokować klamką z zewnątrz ani ze środka ,.ok :bigok:


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

rafal83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn wrz 15, 2014 21:55

[mk4] Problem z otwarciem drzwi

Post autor: rafal83 » ndz paź 26, 2014 15:41

Przewody sa raczej ok, wszystko inne działa w drzwiach. Wkładka wyglada na zarysowaną, próbowałem ręka trochę pociągnąć za dźwignię ale idzie tylko trochę (mam w rękach nowa i tam da sie przesunąć dźwignię dalej).

Edit:
Wkładka wymieniona. Stara potraktowałem młotkiem i śrubokrętem zeby ja rozwalic i otworzyć drzwi. Teraz mam inny problem - drzwi te nie reagują na zamykanie i otwieranie z pilota (centralny zamek). Czy trzeba coś adaptowany w module komfortu?


Sent from my iPad using Tapatalk



Awatar użytkownika
toperz69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn gru 17, 2007 18:22
Lokalizacja: wlkp
Auto: 4 variant
Silnik: ASZ
Kontakt:

[mk4] Problem z otwarciem drzwi

Post autor: toperz69 » ndz lis 02, 2014 14:27

ja mam podobny problem, mk4 variant asz , tylne lewe drzwi nie mozna otworzyć,z pilota normalnie sie rygluja i otwieraja(przycisk wyskakuje i wpada jak inne),elektryka dziala, kilka razy udało mi sie je otworzyc , poprzez pukanie dlonią w karoserie pod klamka, potem otwierały sie bez problemu lecz tylko przez krotki czas po otwarciu z wewnatrz jak i wewnatrz (zewnetrzna szybko lapie-dlatego sadze ze linki ok?) ,(wieczorem znowu to samo),
gdzie jest problem??? czy to usterka mechaniczna czy moze cos z elektryka
proszze o pomoc!!!


toperz

Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

[mk4] Problem z otwarciem drzwi

Post autor: ROBAL_26 » ndz lis 02, 2014 15:42

toperz69, trza wymontować zamek i go dokładnie wyczyścić a przy okazji poprawić zimne luty w zamku i wówczas będzie można jakby coś dalej myśleć . :bigok:


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości