Nawiew... Temperatura nawiewu...

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lukasz16sr
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: pt wrz 21, 2012 23:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Nawiew... Temperatura nawiewu...

Post autor: lukasz16sr » czw sie 14, 2014 12:13

Witam,
Problem dotyczy nawiewu...
Gdy jest ustawione na ciepłe to jest wszystko w porządku...
W momencie gdy ustawione jest na zimno to jadąc w 25 stopniową temp nie ma tego "chłodnego" powietrza jakie powinno sie wydobywać..

Tak samo jest jak włączona była klimatyzacja.. Była czuć delikatnie klimatyzację ale też ciepłe powietrze... mimo że było zrobione na max zimne z klimą...

Poza tym czuć smród z pod maski paliwa albo oleju.. ale to mało znaczące chyba...

Wie ktoś może coś?



Awatar użytkownika
Tomos15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: pn sie 19, 2013 17:47
Lokalizacja: Oleśnica

Nawiew... Temperatura nawiewu...

Post autor: Tomos15 » czw sie 14, 2014 13:51

Czekaj, zapytam moją ciotkę wróżkę, niech wywróży z fusów... taaak właśnie przed chwilą wywróżyła że w układzie klimatyzacji może nie być czynnika chłodzącego. Poleciła mi zapytać wujka google gdzie w Bydgoszczy może być taki serwis. Czekaj zapytam go... taak odpowiedział że tutaj może coś poradzą http://naprawa-klimatyzacji.com.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;. Jeśli jednak czynnik będzie w układzie to jeśli masz klimę ręczną to powiedział że może linki sterujące się zacinają lub pospadały. Aaa i mówił że dziwne że lukasz16sr, nie zapytał o to swojej ciotki wróżki i swojego wujka google, no chyba że jest to czynność zbyt trudna do zrobienia. :hmm:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 6#p6275086" onclick="window.open(this.href);return false; <---- Mój Borat

lukasz16sr
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: pt wrz 21, 2012 23:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Nawiew... Temperatura nawiewu...

Post autor: lukasz16sr » czw sie 14, 2014 14:06

Klimatyzacja chłodzi i działa... Powod dla ktorego teraz nie działa nie ma nic wspolnego bo tu chodzi o to, że zimny nawiew leci tylko wtedy gdy jest zimno bardzo... nawet jak jest chłodno na dworze i zrobisz na max zimne to czuć ciepło tak jakby z silnika szło ciepło na kabine... O to sie rozchodzi a nie o naprawianie klimatyzacji... Tak mam klimę ręczną.. Ale dajmy spokój klimie...

Szukałem po różnych forach i nigdzie nic takiego nie ma jak w moim przypadku więc przestań gwiazdorzyć ;)

Wystarczy że dojdę do tego czemu powietrze które idzie na kabinę jest tak jakby mieszane... tak jak mówiłem.. Jakby szło z zewnątrz + z ciepłego silnika.. Czy do sprawdzenia wszystkich rurek itp potrzebne będzie zdjęcie kokpitu jak do wymiany nagrzewnicy ?



Awatar użytkownika
Tomos15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: pn sie 19, 2013 17:47
Lokalizacja: Oleśnica

Nawiew... Temperatura nawiewu...

Post autor: Tomos15 » czw sie 14, 2014 14:20

To się pisze dokładnie o co się rozchodzi, bo nikt nie jest jasnowidzem. Poza tym napisałeś że nawet jak włączysz klimę to leci ciepłe powietrze. Zdejmij pokrętła i spróbuj kombinerkami linki poprzekręcać i zobaczysz czy coś się zmieni. Ewentualnie może obieg zamknięty się zaciął. Kombinuj bo przez neta nikt ci tego nie naprawi.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 6#p6275086" onclick="window.open(this.href);return false; <---- Mój Borat

lukasz16sr
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: pt wrz 21, 2012 23:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Nawiew... Temperatura nawiewu...

Post autor: lukasz16sr » czw sie 14, 2014 14:47

Pokrętła normalnie reagują na temperature... Bo w nocy jak jest zimno i robisz na cieple to jest cieple a jak zrobisz na zimne to piździ...
chodzi że w dzień przy nie takiej chłodnej temperaturze... Tak jakby gdzieś jeszcze leciało lewe powietrze ciepłe.. miałem wymienianą nagrzewnicę..
Może "mechanik" wyciął gdzieś dziurę i leci powietrze ciepłe.. i stąd ten smród może paliwa czy oleju też w kabinie jak sie go zadusi...



Awatar użytkownika
Tomos15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: pn sie 19, 2013 17:47
Lokalizacja: Oleśnica

Nawiew... Temperatura nawiewu...

Post autor: Tomos15 » czw sie 14, 2014 14:55

W temperaturach powyżej 25 stopni to normalne że ze zwykłego nawiewu leci ciepławe powietrze, więc teraz to już kompletnie nie czaję czego się tam czepiasz. A co do smrodu to może masz dziurawy wąż odmy lub cieknie Ci filtr paliwa i przy nawiewie zasysa Ci wszystko do środka.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 6#p6275086" onclick="window.open(this.href);return false; <---- Mój Borat

lukasz16sr
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: pt wrz 21, 2012 23:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Nawiew... Temperatura nawiewu...

Post autor: lukasz16sr » czw sie 14, 2014 20:58

Wiem,że może być ciepławe...
Ale jechałem swoim samochodem i kumpla i ta temperatura nawiewu pomimo tych upałow jest znacząco różna... Dlatego sie czepiam...



pavwloo84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: śr lut 06, 2013 07:06
Lokalizacja: koscian

Nawiew... Temperatura nawiewu...

Post autor: pavwloo84 » śr sie 20, 2014 12:24

Jeśli przekrecasz prawe pokretlo od zmiany kierunku nawiewu powinno byś slychac klapki jak zmieniają położenie.jeśli jest cicho to może być wyczepiona linka. A po drugie jeśli mechanik wymieniał nagrzewnice to może coś sknocil i źle poskladal całą pychę gdzie znajduje sie nagrzewnica lub wyczepily sie kanały którymi leci powietrze .



lukasz16sr
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: pt wrz 21, 2012 23:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Nawiew... Temperatura nawiewu...

Post autor: lukasz16sr » śr sie 20, 2014 19:17

Też właśnie myślę nad tym spieprzeniem sprawy przez mechanika...
Jedyne wyjście to chyba jest to znów rozebrać... ;/



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości