Wymiana włącznika świateł na inny model + problem z drzwiami

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Lecerp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr cze 26, 2013 16:43

Wymiana włącznika świateł na inny model + problem z drzwiami

Post autor: Lecerp » pn lut 17, 2014 16:05

Witam, w moim golfie całkowicie rozsypał się włącznik świateł, wyłapałem na szrocie nieco różniący się od mojego (widać na zdjęciach poniżej). Światła elegancko da się włączyć lecz nie ma podświetlenia, i tu moje pytanie co z czym pomostkować ew. może poprzepinać piny w kostce aby wszystko hulało jak należy? (ten nowy włącznik chyba nie jest oryginalny ;) )

Obrazek
Obrazek

Stary włącznik:
Obrazek
Nowy włącznik:
Obrazek
Ostatnio zmieniony pn lut 17, 2014 17:22 przez Lecerp, łącznie zmieniany 1 raz.



Lecerp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr cze 26, 2013 16:43

Wymiana włącznika świateł na inny model

Post autor: Lecerp » pn lut 17, 2014 17:07

Nie chcę zakładać drugiego tematu a mam jeszcze jeden problem, mianowicie: drzwi pasażera zamknięte na amen. Zaczęło się od szwankującej zewnętrznej klamki która w końcu szanowny mój kolega urwał, mam już nową klamkę szkoda tylko iż nie mogę jej zamontować. Auto musi zostać otworzone od zewnątrz a metalowy "dzyndzel" w drzwiach na który naciska "dzyndzel" od klamki( bądź palec jeśli tak jak u mnie w tym momencie nie ma zamontowanej klamki) jest jakby rozchwierutany, jakaś sprężynka czy coś co tam jest w okolicach zamka musiała strzelić poluzować się, nie wiem. Jak teraz otworzyć te cholerne wrota?



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Wymiana włącznika świateł na inny model + problem z drzwiami

Post autor: Hubi14 » pn lut 17, 2014 18:22

no Panie, jak nie masz klamki i jest dziura w drzwiach, to przy zamku są dwa jak by to powiedzieć guziki, naciśnij jeden z nich (ten dłuższy) i już a ten krótszy jest od rygla, jak są zaryglowane to ten krótszy daj do góry a ten dłuższy naciśnij to się otworzą ;)



Lecerp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr cze 26, 2013 16:43

Wymiana włącznika świateł na inny model + problem z drzwiami

Post autor: Lecerp » pn lut 17, 2014 18:25

Hubi niestety ale wszystko co napisałeś jest dla mnie jasne, problem z tym że ten "guzik" którym mam sobie otworzyć drzwi powiedzmy ze lata sobie lóźno, w każdym razie nie idzie nim otworzyć :( BTW jak wyciągnąć piny z kostki (zdj. 1)?



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Wymiana włącznika świateł na inny model + problem z drzwiami

Post autor: marcinek84 » wt lut 18, 2014 22:53

Kupiłeś inny typ włącznika tj były 2 wersje najlepiej jak załatwisz odpowiedni. Co do zamka możesz odkręcić boczek śruby od słupka bez problemu te z przodu ciężko bo mamy półkę która trzeba odkręcić. Wtedy będziesz mieć dostęp do dźwigni zamka


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
hilon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: pn sty 09, 2006 16:18
Lokalizacja: Ustka

Wymiana włącznika świateł na inny model + problem z drzwiami

Post autor: hilon » sob lut 22, 2014 13:09

Ten nowy włącznik co sobie załatwiłeś jest od starej instalacji i ma mniej pinów i tak jak pisał kolega wyżej załatw sobie włącznik od nowszej instalacji, który ma więcej pinów i będzie po problemie. Cena nowego w inert-cars waha się około 30 zł w zależności od firmy, jak się nie mylę.

Piny możesz powyciągać na spokojnie w taki sposób. Załatw sobie mały (drobny) śrubokręt lub twardą igłę i wkładając od strony włącznika przy pinach masz takie blaszki które po włożeniu do kostki zaczepiają się (jak się przyjrzysz to zobaczysz) i te blaszki musisz poodciskać i wtedy delikatnie wysuwasz kabelek z wsuwką.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości