awaryjne otwieranie przedniej maski

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

awaryjne otwieranie przedniej maski

Post autor: grg474 » wt lip 23, 2013 22:07

pod auto - w połowie chłodnicy ręka do góry - nad wentylatorami namacasz miejce - zagłebienie - tam jest a raczej powinna być linka - mechanizm przesuń w stronę reflektora - strona kieorwcy


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

AgabrielA
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr lip 10, 2013 21:34
Lokalizacja: Europa Północna

awaryjne otwieranie przedniej maski

Post autor: AgabrielA » czw lut 06, 2014 18:51

Hei
Wykonałem to całkiem Inaczej ...
Wyjąłem z maskownicy okrągły znak graficzny VW i przez ten otwór, grubym śrubokrętem podważyłem sprężynę , tak że całość się poluzowała , trzeba było użyć sporej siły ... Dwa cieńsze padły .
Byłem na szrocie i znalazłem podobny zamek i wymieniłem .
Pozdrawiam .


Całkiem Zielony w te klocki , jak Młoda Trawa na Łące ...! .

rcrolek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: śr gru 13, 2006 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

awaryjne otwieranie przedniej maski

Post autor: rcrolek » wt paź 10, 2017 13:40

Witam. Odgrzebię temat. Nieoczekiwanie pojawił się u mnie problem z zamykaniem maski. Muszę ją z wysoka walnąć dość mocno by się zamknęła. Dociskając nie ma szans zamknąć.
Co trzeba regulować by się zamykała bez użycia siły?
Otwiera się OK.
Miałem wymieniany błotnik i może blacharz jakoś coś naciągał tak że klapa teraz ciężko się zamyka. Oby coś nie strzeliło bo będę miał kłopot.

Dzięki za porady.


1,9 TDI, ALH, 90KM - MKIV, L041

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

awaryjne otwieranie przedniej maski

Post autor: marcin7x5 » czw paź 12, 2017 19:47

Wkręcić gumowe odbije na masce.



rcrolek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: śr gru 13, 2006 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

awaryjne otwieranie przedniej maski

Post autor: rcrolek » sob lis 04, 2017 19:16

Wkręciłem na maksa nic nie pomogło. Zdemontowałem je, też nic nie pomogło, tak samo się zamyka. Muszę machnąć z siłą by maska się zamknęła. Czyżby coś było majstrowane przy zamku? Zamka chyba nie da się jakoś regulować. Ehh co chwilę mam jakieś zagadki.


1,9 TDI, ALH, 90KM - MKIV, L041

Awatar użytkownika
amatorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 21:44
Lokalizacja: D.G.

Re: awaryjne otwieranie przedniej maski

Post autor: amatorek » sob lis 04, 2017 20:09

a może wystarczy nasmarować zamek ? normalnie można naciskając śrubokrętem, używając nieco siły zamek zamknąć "na sucho"



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

awaryjne otwieranie przedniej maski

Post autor: Qto » sob lis 04, 2017 20:44

Zamek jest na trzech śrubkach...poluzuj i kombinuj, pewnie przesunięcie w górę pomoże. Nie wiem co tam miałeś kombinowane...ale możesz wykręcić zamek i zobaczyć jak maska leży bez niego - będzie wiadomo czy problem jest w zamku czy może na błotnikach się opiera.
Ja swoje mk4 mam ponad 11lat i od początku aby zamknąć maskę musiałem ją spuścić z wysoka...a po pociągnięciu dźwigni do otwierania maski zamek otwierał ale maska nie odskakiwała w górę - trzeba było ręką pociągnąć aby poszła w górę i żeby wysunęło się pociągadełko do całkowitego otwarcia. Nigdy jakoś specjalnie mi to nie przeszkadzało i nie drążyłem tematu. Ostatnio rozbierałem cały ryj (wcześniej zderzak, zamek, maskę, grill czy błotniki demontowałem dziesiątki razy ale nigdy wszystkiego na raz) i po złożeniu zamek działa jak z fabryki...dźwignię delikatnie się ciągnie i maska odskakuje...a do zamknięcia wystarczy ją puścić z 15cm :kac:
Generalnie to do poprawnego działania zamka regulacji jest od groma: zamek na trzech śrubkach i po pół centa regulacji lewo/prawo i góra/dół, zamek jest przykręcany do pasa przedniego a ten trzyma się na czterech śrubach (nie licząc dwóch przy błotnikach) na których regulacji jest także ok pół centa :kac: ...a maska przecież też ma regulację i tu już milimetr ruchu przy zawiasie robi trzy hektary przy zamku...i tym sposobem jeśli coś kiedyś było ruszane, to już po ponownym złożeniu nie musi działać idealnie. Jeśłi auto nie miało przodu spawanego z innego auta, to na spokojnie regulacja zamkiem powinna wystarczyć.



rcrolek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: śr gru 13, 2006 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

awaryjne otwieranie przedniej maski

Post autor: rcrolek » pn lis 06, 2017 08:54

dzięki za podpowiedzi. Pokombinuję na weekendzie bo widzę że będzie trochę zabawy. Może blacharz coś regulował by pasował do nowego błotnika (kupowałem ori z innego auta) i może przez to cały problem. Wcześniej zamykała się idealnie. Otwieranie jest OK. Dzięki wielkie. Dam znać czy się udało.


1,9 TDI, ALH, 90KM - MKIV, L041

Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

awaryjne otwieranie przedniej maski

Post autor: Craash » pn lis 06, 2017 16:38

Podnieś zamek lekko do góry i powinno pomóc. Trzyma sie na 3 śrubach. Jak zdejmiesz gril to masz idealny dostęp.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

irish76
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn gru 18, 2017 15:44

Re: awaryjne otwieranie przedniej maski

Post autor: irish76 » pt lut 23, 2018 15:10

Dzień dobry Państwu :)
A ja mam taki problemix, że urwałem ten plastikowy "języczek" do otwarcia przedniej maski.
Da się jakoś maskę otworzyć bez ściągania grilla itd? Czy zadziała system "we dwóch"? :)
Obrazek



riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

Re: awaryjne otwieranie przedniej maski

Post autor: riccardoa » pt lut 23, 2018 16:06

Zadziała system w jednego. Jak odblokujesz maskę, i uchylisz ją, wsadzasz rękę mniej więcej nad miejscem gdzie była urwana džwignia i powinieneś namierzyć uchwyt cięgna który pociągasz do przodu, równocześnie podnosząc maskę. Jest dosyć ciasno, ale da się.



irish76
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn gru 18, 2017 15:44

Re: awaryjne otwieranie przedniej maski

Post autor: irish76 » pt lut 23, 2018 16:16

Pociągam do przodu, czyli do siebie? :)



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: awaryjne otwieranie przedniej maski

Post autor: Qto » pt lut 23, 2018 17:06

Tak samo jak ciagnales za to co urwales



irish76
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn gru 18, 2017 15:44

Re: awaryjne otwieranie przedniej maski

Post autor: irish76 » pt lut 23, 2018 17:14

To był żarcik taki niewinny ;)

Znalazłem tutorial :)
https://www.youtube.com/watch?v=Qf2UJLt3oL0



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości