Nie działająca klamka drzwi

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
sylwek13225
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: sob cze 27, 2009 17:35
Lokalizacja: Sandomierz

Nie działająca klamka drzwi

Post autor: sylwek13225 » pn cze 11, 2012 08:23

Witam serdecznie
posiadam mk4 i mój problem wygląda następująco a mianowicie tylne drzwi lewe otwierają się od środka a od zewnątrz jak ciągnę za klamkę nic się nie dzieje.Zewnętrzna klamka dzieła w taki sposób że gdy pociągnę ją do siebie i puszczę nie powraca z powrotem do drzwi tylko zostaje wyciągnięta a przy tym słychać jak jakieś ząbki stawiają opór (takie strzelanie).
Proszę o pomoc w tej sprawie bo nie wiem czy mam rozbierać boczki razem z całą blachą a jeśli tak to prosiłbym o jakąś foto poradę jak to zrobić.

Z góry za wszystko dziękuję



Awatar użytkownika
Łukasz86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: wt wrz 20, 2011 14:06
Lokalizacja: zach pom

Nie działająca klamka drzwi

Post autor: Łukasz86 » pn cze 11, 2012 10:37

Kumpel Twój problem polega na tym że masz problem z linkom łączącą klamkę z zamkiem :bigok:
Od kręć zaślepkę przy klamce i zobaczysz takom małą lineczke ok+/- 2 cm dł i w tym siedzi :satan:
pozdro :smoke:



Awatar użytkownika
sylwek13225
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: sob cze 27, 2009 17:35
Lokalizacja: Sandomierz

Nie działająca klamka drzwi

Post autor: sylwek13225 » pn cze 11, 2012 15:00

Łukasz86, a jak mam odkręcić tą zaślepkę i czy chodzi o tą zaślepkę klamki zewnętrznej jak tak to ona nie ma śrubek chyba jest na wcisk



Awatar użytkownika
Łukasz86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: wt wrz 20, 2011 14:06
Lokalizacja: zach pom

Nie działająca klamka drzwi

Post autor: Łukasz86 » pn cze 11, 2012 16:00

tak o nią chodzi jak to wyciągniesz to będziesz widział tom linkę :okej:
jak otworzysz dzwi to z boku jest otwór na wysokości klamki a dokładni jest on zasłonięty to uszczelką co idzie w koło dzwi i bo dajże jest tam śrubka na torxsa T20 albo T25
od kręć ją tylko nie od razu do końca musisz znalezć moment żeby wyciągnąć tom zaślepkę i żeby ci ta śrubka nie uciekła bo w tedy rozbieranie dzwi mur beton :panna:



Awatar użytkownika
sylwek13225
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: sob cze 27, 2009 17:35
Lokalizacja: Sandomierz

Nie działająca klamka drzwi

Post autor: sylwek13225 » śr cze 13, 2012 11:36

Dzięki Łukasz86 zrobiłem tak jak napisałeś i okazało się że linka wypadła z klamki wsadziłem ją na miejsce i już wszystko działa

Ps.na pewno zaoszczędziłem parę ładnych pln. bo już miałem jechać do mechanika



Awatar użytkownika
charlize
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt lut 03, 2012 23:04
Lokalizacja: Warszawa

Nie działająca klamka drzwi

Post autor: charlize » pt lip 06, 2012 11:09

Podczepiam się do tematu.
Ja mam nieco inny problem, mi nie działa klamka od kierowcy wewnątrz auta, z zewnątrz mogę bez problemu otworzyć drzwi.
Co mam z tym zrobić, będzie potrzeba kupić jakieś części? Jak to rozkręcić? Dodam, że jestem kobietą :jezor:
Proszę o pomoc, bo teraz żeby wyjść z auta muszę otwierać szybę i naciskać zewnętrzną klamkę



Awatar użytkownika
Łukasz86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: wt wrz 20, 2011 14:06
Lokalizacja: zach pom

Nie działająca klamka drzwi

Post autor: Łukasz86 » sob lip 07, 2012 13:49

Witam może tylko linka wypieła się :smoke:
Do śćągniecia boczku będzie Tobie potrzebny Śrubokręt krzyżakowy i Torxs T20 albo T25
Odepniesz panel od sterowania szybkami i tam są ukryte trzy śrubki na Krzyzaka i jeszcze jest jedna z boku jak otworzysz dzwi nie daleko kratki od głosnika
Na samym dole tapicerki są też trzy śrubki ale na Torxsa
Pociągniesz lekko za boczek i powinien wyskoczyc z zatrzasków



maxan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: sob sty 15, 2011 18:03
Lokalizacja: STG

Nie działająca klamka drzwi

Post autor: maxan » sob sie 04, 2012 21:07

Wszystko fajnie pięknie zrobiłem jak radził kolega działało ... ale po dokręceniu śruby na maksa i zamknięciu drzwi nie moge teraz otworzyć ani od środka ani od zewnątrz na niedokręconej śrubie działało choć to ona chyba nie jest powodem kłopotu? prosze o radę jak teraz mam otworzyc tylne drzwi ? xd


Golf 4 GTi 1.8 20V TURBO AGU
Obrazek

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Nie działająca klamka drzwi

Post autor: Shmatan » ndz sie 05, 2012 10:25

maxan, za mocno napiąłeś linke do klamki - odciągnij zewnętrzną klamkę, śrubokrętem wypnij linke i przesuń kilka ząbków w dół



Awatar użytkownika
alpacinoo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr paź 19, 2011 18:59

Re: Nie działająca klamka drzwi

Post autor: alpacinoo » pt lis 28, 2014 17:06

Witam ma w posiadania VW Golf Mk3 GTI 5 dzwi podczepiłem sie pod temat bo mam problem moze troszke podobny
Chodzi o to ze wszystko dziala elegancko jak jest ciepło w lecie albo o tej porze roku w garazu,zostawie auto na przymrozku jakies pare godzin , otworze dzwi z zewnątrz wejde, i juz nieotworze z zewnątrz (opuszczajac szybe) ani z wewnątrz, łapie za dzwigienke dzwi a ona zachowuje sie tak jak by linki niebylo wcale, po nagrzaniu auta od srodka wszystko wraca do normy .Dzieje sie tak po stronie kierowcy i pasazera z tylu wszystko ok w czym tkwi problem ? Rozumiem ze to jakas linke trzeba nasmarowac, cos rozkrecic tylko niewiem co
PROSZE O POMOC



Yevgen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz kwie 12, 2020 15:07

Re: Nie działająca klamka drzwi

Post autor: Yevgen » ndz kwie 12, 2020 16:23

Witam serdecznie,
Posiadam VW Bora, i ostatnio spotkałem się z takim problemem, że nie trzyma mi zaślepka klamki od zewnątrz - drzwi pasażera. Załączam zdjecie podglądowe, tylko, że od strony kierowcy, żeby bylo jaśniej. Powiem z góry, że torxa w środku już odkręcałem i przykręcałem kilka razy i dalej jest problem. Obrazek

Ktoś wie może w czym jest problem?



komikx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: ndz lut 23, 2014 09:48

Re: Nie działająca klamka drzwi

Post autor: komikx » pn kwie 13, 2020 14:16

Witam
Blokada zabezpieczająca wkładkę przed wyciągnięciem ma kształt blaszanej obejmy, wkręcając śrubę torx obracamy tę obejmę. Żeby to chciało działać, obejma musi być prawidłowo zamocowana w obudowie/podstawie zamka. Odpowiednio ustawiona obejma zahacza o występy na wkładce zamka. Jeśli wkładka daje się wyjąć, to obejma może być źle ustawiona, rozgięta, pogięte elementy blokujące na obejmie lub mogą być wyrobione występy na wkładce. W tym temacie w FAQ ( w pierwszym poście) jest to ładnie pokazane, obejma to ten "złoty" element:
https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f ... lit=klamka

Tę obejmę, a przynajmniej występy blokujące wkładkę, powinno być widać po wyjęciu wkładki. Wyjątkowo mogło się zdarzyć, że obejma spadła i leży na samym dole drzwi.



Yevgen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz kwie 12, 2020 15:07

Re: Nie działająca klamka drzwi

Post autor: Yevgen » pn kwie 13, 2020 14:37

Dzięki komikx, właśnie tej obejmy nie widziałem w środku,
widocznie czeka mnie rozbieranie całych drzwi.
Jeszcze raz dziękuję za pomóc komikx:-)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości