złożenie/wyciąnięcie przedniego fotela

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

arturropl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pn paź 30, 2006 20:39
Lokalizacja: K-ów

złożenie/wyciąnięcie przedniego fotela

Post autor: arturropl » ndz mar 11, 2012 17:46

Witam!

W najbliższym czasie będę musiał przewieźć kilka płyt o długości 190 cm i szerokości 40cm (grubość max 5 cm). Zastanawiam się czy można coś takiego przewieźć w golfie. Tylne siedzenie złożę bez problemu, pytanie czy da się złożyć przedni fotel pasażera bez wyciągania? Niestety nie mogę teraz sprawdzić, a może ktoś coś podobnego przerabiał. Ewentualnie może jakiś inny sposób, bez instalowania bagażnika na dachu?



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

złożenie/wyciąnięcie przedniego fotela

Post autor: wojtas46 » ndz mar 11, 2012 17:58

Przy przednim fotelu pochyl oparcie do tyłu , wtedy bez składania tylnego oparcia możesz przewozić dłuższe elementy . Ja przewoziłem tak panele o długości bodajże 2.6 m



XV2
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2363
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:10
Lokalizacja: B-wo
Kontakt:

złożenie/wyciąnięcie przedniego fotela

Post autor: XV2 » ndz mar 11, 2012 18:04

jak odłączysz prawy fotel nie zapomnij ze AIR BAG się zapali .


MK2 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=451131

MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=546133

Montaż ESP http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=590914

arturropl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pn paź 30, 2006 20:39
Lokalizacja: K-ów

Re: złożenie/wyciąnięcie przedniego fotela

Post autor: arturropl » ndz mar 11, 2012 18:09

wojtas46 pisze:Przy przednim fotelu pochyl oparcie do tyłu , wtedy bez składania tylnego oparcia możesz przewozić dłuższe elementy . Ja przewoziłem tak panele o długości bodajże 2.6 m
Z panelami jest o tyle łatwiej, że jak rozłożysz przednie siedzenie to możesz je wkładać już od miejsca, gdzie pasażer ma nogi, jak mam płyty o szerokości 40 cm to mi tam nie wejdą i obawiam się, że tylne siedzenie też będzie musiało być złożone, a tu pojawia się problem, bo jak tylne jest złożone to przedniego już nie rozłożę tak jak napisałeś.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

złożenie/wyciąnięcie przedniego fotela

Post autor: Qto » ndz mar 11, 2012 18:15

oparcie fotela do tylu, na płasko i spokojnie przewieziesz. Po przekątnej...od lewej tylnej lampy, w stronę nóg pasażera wsadziłem dywan 2,5m...także 1.9m na pewno jakoś upchniesz

a jak nie da rady to fotel aut...zaledwie kilka śrubek do odkręcenia...i jak są poduchy w fotelach to później błąd do skasowania



Jumajeej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob sty 25, 2020 20:18

Re: złożenie/wyciąnięcie przedniego fotela

Post autor: Jumajeej » wt sty 12, 2021 22:23

W książce serwisowej jest napisane , że przedni fotel można złożyć do przodu. U mnie albo się nie da albo nie wiem jak to zrobić. A u Was jak to wygląda ?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: złożenie/wyciąnięcie przedniego fotela

Post autor: Qto » śr sty 13, 2021 13:54

Informacja z książki dotyczy 3d czy 5d? I jakiego auta dotyczy pytanie? W 5d fotele na pewno nie składają się do przodu



Jumajeej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob sty 25, 2020 20:18

Re: złożenie/wyciąnięcie przedniego fotela

Post autor: Jumajeej » pt sty 15, 2021 23:51

Książka serwisowa z tego co wiem nie jest wydawana do danego nadwozia tylko ogólnie do danego modelu. A pytanie dotyczy wersji kombi. Dołączam zdjęcie z książki. Dodam tylko, ze u mnie nie ma tej "wajchy" którą oni każą zrobić w dół. Jest tylko do uchwyt do regulacji odcinka lędźwiowego.Obrazek



Tygrysq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: pn paź 19, 2015 15:24
Lokalizacja: Bytów
Auto: Golf mk4
Silnik: ALH
Kontakt:

Re: złożenie/wyciąnięcie przedniego fotela

Post autor: Tygrysq » sob sty 16, 2021 00:33

Jumajeej pisze:
pt sty 15, 2021 23:51
Książka serwisowa z tego co wiem nie jest wydawana do danego nadwozia tylko ogólnie do danego modelu. A pytanie dotyczy wersji kombi. Dołączam zdjęcie z książki. Dodam tylko, ze u mnie nie ma tej "wajchy" którą oni każą zrobić w dół. Jest tylko do uchwyt do regulacji odcinka lędźwiowego.Obrazek
To w czym problem? Sam odpowiedziałeś sobie na swoje pytanie. Instrukcja obsługi zawiera wszystkie informacje. A Twój fotel nie składa się na płasko.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości