Mokro dywanik kierowcy

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
xxxPALUCHxxx
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 967
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 19:24
Lokalizacja: POLSKA

Mokro dywanik kierowcy

Post autor: xxxPALUCHxxx » pn cze 10, 2013 19:59

jako ze temat "mokrych dywanikow z tylu"

viewtopic.php?f=143&t=409906&start=28" onclick="window.open(this.href);return false;

jest zamkniety postanowilem napisac tutaj.

Dzisiaj rano po weekendowych, obfitych opadach deszczu zauwazylem mokra wykladzine pod nogami pasazerow z tylu.
Zauwazylem ze woda wlatuje z obu stron samochodu. Samochod jest 5 drzwiowy.
Zdjecie w ktorym wlatuje woda zamieszczam ponizej. Na zdjeciu widac jak leci woda.

Obrazek

z linku powyzej zapozyczylem zdjecie

Obrazek

na ktorym woda wlatywala w podobnym miejscu a przyczyna byla uszkodzona uszczelka.

Czy ktos z Was spotkal sie z tym problemem? Chcialem podpytac zanim zabiore sie o rozbieranie tapicerki.

z gory dziekuje za pomoc :pub:


______LET's GOLF______
Obrazek

MIGAJACA KONTROLKA AKUMULATORA / ALTERNATORA -> potrzebuje pomocy :
viewtopic.php?f=140&t=398583

piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1175
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

Mokro dywanik kierowcy

Post autor: piotrek233 » pn cze 10, 2013 22:18

Masz nieszczelna blachę drzwi. Ściągnąć tapicerkę i uszczelnić blachę. Jest to częsta przyczyna wody w golfach.



Awatar użytkownika
xxxPALUCHxxx
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 967
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 19:24
Lokalizacja: POLSKA

Mokro dywanik kierowcy

Post autor: xxxPALUCHxxx » pn cze 10, 2013 22:49

czyli jak sciagne te tapicerke drzwi to bedzie wszytsko widac "jak na dloni" ? :chytry:


______LET's GOLF______
Obrazek

MIGAJACA KONTROLKA AKUMULATORA / ALTERNATORA -> potrzebuje pomocy :
viewtopic.php?f=140&t=398583

piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1175
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

Mokro dywanik kierowcy

Post autor: piotrek233 » wt cze 11, 2013 09:26

Ściągniesz tapicerkę to zobaczysz blachę drzwi. Uszczelniona jest uszczelką w formie silikonu. Ta uszczelka się rozszczelniła i puszcza wodę.



Awatar użytkownika
Arnoldo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: wt cze 11, 2013 20:21
Lokalizacja: Olkusz

Mokro dywanik kierowcy

Post autor: Arnoldo » wt cze 11, 2013 21:31

Witam. Dołączam się do tematu.

Chyba juz wszystko co moglem zrobić to zrobiłem, a woda dalej się dostaje jeszcze mamy pogodę jaką mamy, pierwsze gdzie widze wodę na dywaniuku to przy podnóżku od sprzegła i idzie dalej włącznie z tym że na tył auta, oczywiście tylko strona kierowcy. obawiam się najgorszego ze bede jezdzil jak Flinston za trochę. :banghead: nagrzewnica wymieniona bo lała. teraz płynu juz nie ubywa. cały blotnik nawet demontowalem i uszczelnilem podejrzane miejsce. Sprawdzone drzwi kierowcy, drzwi tylne, linka klapy przedniej uszczelniona masą (nowa), wlot kabli po stronie kierowcy za szybą w podszybiu zdemontowany i uszczelniony, korki w podwoziu wymienione na nowe z ASO.

Zrobilem prosty test generatorem dymu. zamknąłem go w aucie i pierwsze co po chwili zaczęło wydostawać się spod nagrzewnicy właśnie i komputera na środku kabiny w podszybiu. jego jeszcze nie uszczelniłem, ale czy możliwe jest by lało się najpjerw po mojej lewej stronie nóg gdzie on jest po prawej?

PS. 3-ci miesiąc toczę tą nierówną walkę. POMOCY.



Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Mokro dywanik kierowcy

Post autor: KoJ@K » śr cze 12, 2013 00:33

Masz szyber?


Obrazek

Awatar użytkownika
Arnoldo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: wt cze 11, 2013 20:21
Lokalizacja: Olkusz

Mokro dywanik kierowcy

Post autor: Arnoldo » śr cze 12, 2013 10:32

No własnie nie mam, uprzedzę pytanie WSZYSTKIE kanały udrożnione.



Awatar użytkownika
piotrb79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 692
Rejestracja: pn maja 26, 2008 15:47
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Mokro dywanik kierowcy

Post autor: piotrb79 » śr cze 12, 2013 18:39

A mam pytanie czy nagrzewnica będzie ciekła tylko wtedy kiedy jest włączone ogrzewanie czy też jak włączę klimę to też może cieknąć?


Zawsze można pojechać SZYBKO.
Nie zawsze można dojechać SZYBCIEJ!!

monlag1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: czw sty 13, 2011 20:34

Re: Mokro dywanik kierowcy

Post autor: monlag1 » śr cze 12, 2013 21:55

xxxPALUCHxxx jak juz bedziesz mial blache wyciagnieta,zobaczysz od wewn. strony ze wokol balchy w zaglebieniu dookola wsadzona jest uszczelka.Ja u siebie mialem ten sam problem wiec pisze co zrobilem. Nie dawalem zadnego silikonu jak tu co niektorzy fachowcy doradzali,bo przeciez fabryka takiej fuszery nie robila :). Kupilem odpowiednia uszczelke na allegro. Od polowy z jednej strony w dol potem przez dolna czesc i do polowy z drugiej strony dokladnie zdarlem stara uszczelke ,wyczyscilem to zaglebienie do golej blachy ,przeczyscilem i odtluscilem. Nastepnie nakleilem nowa kupioną uszczelke, ktora oryginlanie jest z warstwa kleju. Zlozylem wszystko jak ma byc ,dobrze dokrecilem blache,Zamknalem dzwi nie zakladajac boczka (blacha na wierzchu) i lanie woda po aucie.No i sukces :),. Pozostalo jednynie zalozyc tapicerke drzwi i cieszyc sie uszczelnionymi drzwiami. Tu masz link do tej uszczlki : http://allegro.pl/samoprzylepna-uszczel ... 12628.html" onclick="window.open(this.href);return false; .Mi udalo sie kupic bialą ale to bez znaczenia.Do mnie przyszly dwie zgrzane ze soba kolo siebie.Wystarczy je rozerwac wzdluz na dwie i tyle.Mam nadzieje ze pomoglem. Powodzenia :)


ASZ 253KM/486Nm

Awatar użytkownika
xxxPALUCHxxx
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 967
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 19:24
Lokalizacja: POLSKA

Mokro dywanik kierowcy

Post autor: xxxPALUCHxxx » śr cze 12, 2013 22:29

monlag1 pisze:xxxPALUCHxxx jak juz bedziesz mial blache wyciagnieta,zobaczysz od wewn. strony ze wokol balchy w zaglebieniu dookola wsadzona jest uszczelka.Ja u siebie mialem ten sam problem wiec pisze co zrobilem. Nie dawalem zadnego silikonu jak tu co niektorzy fachowcy doradzali,bo przeciez fabryka takiej fuszery nie robila :). Kupilem odpowiednia uszczelke na allegro. Od polowy z jednej strony w dol potem przez dolna czesc i do polowy z drugiej strony dokladnie zdarlem stara uszczelke ,wyczyscilem to zaglebienie do golej blachy ,przeczyscilem i odtluscilem. Nastepnie nakleilem nowa kupioną uszczelke, ktora oryginlanie jest z warstwa kleju. Zlozylem wszystko jak ma byc ,dobrze dokrecilem blache,Zamknalem dzwi nie zakladajac boczka (blacha na wierzchu) i lanie woda po aucie.No i sukces :),. Pozostalo jednynie zalozyc tapicerke drzwi i cieszyc sie uszczelnionymi drzwiami. Tu masz link do tej uszczlki : http://allegro.pl/samoprzylepna-uszczel" onclick="window.open(this.href);return false; ... 12628.html .Mi udalo sie kupic bialą ale to bez znaczenia.Do mnie przyszly dwie zgrzane ze soba kolo siebie.Wystarczy je rozerwac wzdluz na dwie i tyle.Mam nadzieje ze pomoglem. Powodzenia :)
mam nadzieje ze w weekend sprawdze co i jak z tymi drzwiami..dam wtedy znac i wrzuce jakies foto.
zastanawiam sie tylko co sie bedzie dziac wtedy z ta woda ktora nie bedzie wlatywac do srodka samochodu
bo uszczelka jej nie pozwoli..ona zostanie w drzwiach czy tam moze w drzwiach jest jakis odplyw?

dziekuje w kazdym badz razie za porade :pub:


______LET's GOLF______
Obrazek

MIGAJACA KONTROLKA AKUMULATORA / ALTERNATORA -> potrzebuje pomocy :
viewtopic.php?f=140&t=398583

monlag1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: czw sty 13, 2011 20:34

Mokro dywanik kierowcy

Post autor: monlag1 » śr cze 12, 2013 23:28

Schyl sie i zobaczysz na dole(pod spodem drzwi taka gumowa uszczlke ,ktora jest zaczepiona w takich luznych otoworach ktore musze byc drozne.Woda wplywa do wnetrza drzwi i wyplywa tymi otworami.Upewnij sie jeszcze bo ja to robilem z pol roku temu ,napewno sa tam jakies otworki, ktorymi woda wylatuje - leci na próg i na zewnatrz auta :).Teraz u Ciebie woda leci po wewn. stronie blachy i czesc przez nieszczelna uszczelke wlasnie tej blachy wlatuje do srodka zamiast na sam dol drzwi i do tych otworkow. Jak cos to pytaj,ile bede mogl to pomoge.Opisuje Ci co bylo u mnie i podejrzewam ze masz to samo,obym sie nie mylil,i ze to co napisalem Ci pomoze . Pozdr


ASZ 253KM/486Nm

Awatar użytkownika
piotrb79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 692
Rejestracja: pn maja 26, 2008 15:47
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Mokro dywanik kierowcy

Post autor: piotrb79 » czw cze 13, 2013 18:08

Panowie mam pytanie jak u Was wygląda podłoga pod fotelem kierowcy, bo wyciągłem to wygłuszenie i chce się upewnić czy wszystko jest ok. Otóż na podłodze jest jakby taka wstawka srebrna. Pytam bo są w niej też te korki od wody i jeden przy naciśnięciu trochę się połamał i czy teraz mogę go po prostu zalepić silikonem, czy co z tym zrobić? Wykładzina się suszy i chce się w końcu uporać z tym cieknięciem wody. Pozalepiałem linkę na podszybiu i cała tą puszkę obok bo tamtędy mi leciało do środka.


Zawsze można pojechać SZYBKO.
Nie zawsze można dojechać SZYBCIEJ!!

Awatar użytkownika
KoMaR245
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: wt kwie 14, 2009 17:26
Lokalizacja: Brzesko

Mokro dywanik kierowcy

Post autor: KoMaR245 » czw cze 13, 2013 19:48

w podszybiu za komputerem też są jakieś kable idące do kabiny ?



Awatar użytkownika
Arnoldo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: wt cze 11, 2013 20:21
Lokalizacja: Olkusz

Re: Mokro dywanik kierowcy

Post autor: Arnoldo » czw cze 13, 2013 20:55

KoMaR245 pisze:w podszybiu za komputerem też są jakieś kable idące do kabiny ?
właśnie..są. Tamtędy też często leciało tylko też właśnie że nie mogę go wyjaść :grrr:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości