Mokro dywanik kierowcy

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ajm115km
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob maja 07, 2011 23:48

Mokro dywanik kierowcy

Post autor: ajm115km » pt lis 25, 2011 20:04

Temat poruszany wiele razy. Wszystkie teamty przerobiłem nadal mokro. Jedno wiem nie chodzi tutaj o wode z deszczu, po myjni. Spostrzeżenia są następujące- jak zostały wyklucozne wszystkie z powyższych uszkodzona jest rurka od spryskiwacza tylnej szyby. U mnie on nie działa a więc śmie gdyba że jest poprostu zatkany (temat poruszany usunięcia tego uszkodzenia- nie jest mi on potrzebny nie robie tego na razie). Jedna mogło to spowodować rozłączenie się rurki po drodze do niego z powodu ciśnienia. Chce siknąć a nie może. Czy był by ktoś łaskawy powiedzieć mi, gdzie po drodze od samego silniczka leci rureczka do samego spryskiwacza tylnej szyby? Rozłączenie bądz przetarcie pewnie nastąpiło w okolicy dywanika, progu sam nie wiem. Wyczytałem gdzieś że jedyne łaczenie jest na tylnym słupku- ale czy z tamtąd lało by w aucie trzy drzwiowym aż na przedni dywanik? Proszę łopatologicznie wytłumaczyć gdzie ma tego szukać począwszy od samego zbiorniczka. Dziękuję.
Golf 4 3 drzwi.

Wyczytałem przed chwilą możliwość rozpięcia się tego węzyka pod podstopnicą lewej nogi, jutro to sprawdze.
6 miesięcy walki, wymiany korkow w podwoziu, 100 razy zdejmowanie podszybia, klejenie skrzynki elektrycznej masakra- a powód okarze się tal błachy hahahah.



Awatar użytkownika
slodki01
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: sob lut 16, 2008 22:39
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Mokro dywanik kierowcy

Post autor: slodki01 » sob lis 26, 2011 00:41

kolego zdemontuj tą plastikowa przykrywe na progu i ten plastik obok podstopnicy tam gdzie w nim jest zamontowany uchwyt do otwierania maski.tam jest ten wezyk.powinna byc tam zlaczka.dla mnie kiedys sie rozlaczyl wezyk od tylniej szyby ta samym tyle samochodu tam gdzie wezyk przechodzi do tylniej klapy.pod boczhnym obiciem jest zlaczka i sie rozlaczyla.caly bagaznik mi zalało i pod siedzienie tylne weszla woda.takze znam ten bol.powodzenia



ajm115km
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob maja 07, 2011 23:48

Mokro dywanik kierowcy

Post autor: ajm115km » sob lis 26, 2011 01:06

hmm oby była złączka w okolicy podstopnicy, może obejdzie sie bez zdejmowania plastiku na progu.

Suszenie rozpoczęte. Bardzo mokro pod wygłuszeniem, cała mata wilgotna, oraz wykłądzina samochodu. Złaczki spryskiwacza tylnego w okolicy rączki nie znalazłem, węzyk owszem jest ale podczas silania wycieraczkami nic nie leci. Zastanawia mnie więc czy woda która tam pozostała może być wodą która nazbierała się od czasu kiedy były zapachane kanały jak i ujścia wody pod nadkolami. Mata jest mega gruba więc cięzko było by to wysuszyć na słoncu, a docelowe suszenie dywanu dawało efekt na chwilę gdyż podczas kładzenia nóg na dywanik swoim naciskiem nasączałsie pozostała wodą spowrotem.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Mokro dywanik kierowcy

Post autor: Haki » ndz lis 27, 2011 02:08

Gazety ( szary papier ) + pochłaniacz wilgoci + żwirek dla kotów absorbujący wilgoć ///


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

ajm115km
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob maja 07, 2011 23:48

Mokro dywanik kierowcy

Post autor: ajm115km » pn lis 28, 2011 16:56

Haki suszarka mojej damy nie ma nic lepszego, narazie wysuszone i zero mokrych plam parowania na dywaniku gumowym tylko na jak dlugo.



ajm115km
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob maja 07, 2011 23:48

Mokro dywanik kierowcy

Post autor: ajm115km » pt gru 16, 2011 20:47

I z powrotem mokro.



AJGOR76
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: czw sty 13, 2011 21:10
Lokalizacja: INOWROCŁAW

Mokro dywanik kierowcy

Post autor: AJGOR76 » sob gru 17, 2011 10:31

jestem pewien ze masz ten sam problem co kolega kkrzys206.Rozbierz puszke na podszybiu ale nie tylko sam dekielek tylko cala to co jest przykrecone nakretkami ale najpierw porozpinaj wtyczki kazda ma inny kolor napewno sie nie pomylisz.Usun stara uszczelke z puszki i nadwozia kup paste lub mase uszczelniajaca.Jestem przekonany ze bedzie gicior.pozd.



ajm115km
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob maja 07, 2011 23:48

Mokro dywanik kierowcy

Post autor: ajm115km » sob gru 17, 2011 17:32

AJGOR76 wykonano cala puszka zdjęta stara uszczelka zerwana, puszka wymyta, odtłuszczona, nowy silokon i poskręcane. Jutro suszenie zobaczymy na jak długo będzie spokój znowu.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Mokro dywanik kierowcy

Post autor: Haki » czw gru 29, 2011 23:01

ajm115km, sprawdź też w miejscu gdzie linka od otwierania maski wchodzi ... woda lubi się skraplać po niej i włazi do środka na dywanik ....

Ja u siebie to miałem - zakitowałem wszystko silikonem i spokój ... ale ostatnio zauważyłem ,że po długich opadach woda zbiera się na progu i powoli przelewa do wnętrza na dywanik.
Rozbiorę tapicerkę bo pewnie po demontażu blachy trzeba silikon dookoła poprawić a ja tego nie zrobiłem.


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
xxxPALUCHxxx
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 967
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 19:24
Lokalizacja: POLSKA

Mokro dywanik kierowcy

Post autor: xxxPALUCHxxx » pt gru 30, 2011 00:57

sprawdz miejsce gdzie w podszybiu do kabiny wchodzi linka od otwierania maski..ona wchodzi do kabiny przez taka gumowa uszczelke..moze ta uszczelka sie poluzowala albo zsunela z linki i stad ta woda pod wycieraczka kierowcy..

u mnie tez zebrala sie woda pod dywanikiem kierowcy..bylo jej calkiem sporo..jak sie okazalo dolna uszczlka drzwi kierowcy wypadla z zaczepow
i tamtedy wlatywala podczas deszczu woda do srodka...

http://www.ecstuning.com/Volkswagen-Gol ... /ES311924/" onclick="window.open(this.href);return false;

bylem zdziwiony nieco bo przeciez uszczelka jest nizej niz prog samochodu a jednak to bylo powodem..odpialem dolna uszczelke z drzwi..wymienilem wszystkie zaczepy na nowe..w ASO jeden "klips" to koszt ok 80gr o ile dobrze pamietam...jest ich chyba 10 albo 12 na jednej uszczelce..cala uszczlka kosztuje ok 150zł.

mialem rowniez podobny problem z woda po stronie pasazera..wtedy szyby parowaly mi okropnie...okazalo sie ze woda dostawala sie przez pokrywe filtra kabinowego...ktos wczesniej go sobie przycial zeby latwiej wkladac go w podszybie..pokrywke wymienilem na nowa / w ASO ok 35 zł / i do dzisiaj spokoj ;)

http://www.ecstuning.com/Volkswagen-Gol ... /ES311548/" onclick="window.open(this.href);return false;


______LET's GOLF______
Obrazek

MIGAJACA KONTROLKA AKUMULATORA / ALTERNATORA -> potrzebuje pomocy :
viewtopic.php?f=140&t=398583

ajm115km
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob maja 07, 2011 23:48

Mokro dywanik kierowcy

Post autor: ajm115km » wt sty 03, 2012 23:02

xxxPALUCHxxx
Zakituje ta linke i pomysle o tej uszczelce pod drzwiami moze tu go boli bo pomyslow juz nie mam tylko ze problem tkwi w tym ze jak zdejme dywan spod nog, poroskrecam to to mokre jest to wygluszenie w okolicy pedałowa to dosc wysoko mierzac od uszczelki dolnej w drzwiach, chyba mam jeden jedyny przypadek nie do ogarniecia. amoże ktoś mial podobnie i udalo sie mu to ogarnać.



Awatar użytkownika
xxxPALUCHxxx
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 967
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 19:24
Lokalizacja: POLSKA

Mokro dywanik kierowcy

Post autor: xxxPALUCHxxx » wt sty 03, 2012 23:18

ajm115km pisze:o mokre jest to wygluszenie w okolicy pedałowa
to rzeczywiscie sprawdz sobie miejsce gdzie linka od otwierania maski wchodzi do kabiny..i te uszczelke/obejme linki w tym miejscu ;)

daj znac jak sie problem rozwiazal :)


______LET's GOLF______
Obrazek

MIGAJACA KONTROLKA AKUMULATORA / ALTERNATORA -> potrzebuje pomocy :
viewtopic.php?f=140&t=398583

ajm115km
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob maja 07, 2011 23:48

Mokro dywanik kierowcy

Post autor: ajm115km » śr sty 04, 2012 00:30

nie mam juz siły do tej wody :-)



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Mokro dywanik kierowcy

Post autor: Haki » śr sty 04, 2012 00:38

ajm115km pisze:nie mam juz siły do tej wody :-)

nikt nie pytał .... a SZYBER u Ciebie kolego jest ?


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości