Mokro dywanik kierowcy

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

jejciu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: czw lip 14, 2016 20:58

Mokro dywanik kierowcy

Post autor: jejciu » pt lip 22, 2016 10:13

Musisz zdjąć tapicerkę od drzwi (od wewnątrz) i uszczelnić szparki między dwoma blachami, tam gdzie przecieka woda (i w okolicy najlepiej też, najlepiej cały dół, gdzie ta szparka biegnie). Najlepiej silikonem. Przy okazji dla spokojnosci zrób to też na drugich drzwiach tylnych.

Tu masz zdejmowanie drzwi (co prawda przednich)
https://www.youtube.com/watch?v=mrdCPKlRgHM" onclick="window.open(this.href);return false;

Najlepiej tak zaklajstrować jak ten pan czarnym silikonem zrobił w swojej skodzie (ok, 2.20 min)
https://www.youtube.com/watch?v=7Km9Hi6P1bU" onclick="window.open(this.href);return false;

Najlepiej dać silikon antygrzybiczny. :-)



jejciu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: czw lip 14, 2016 20:58

Mokro dywanik kierowcy

Post autor: jejciu » pt lip 22, 2016 10:20

A co do uszczelniania przodu samochodu, to do zdejmowania wycieraczek nie radzę podchodzić bez takiego przyrządu:
Tanie, proste i skuteczne, na pewnym portalu do nabycia za ok. 20 zł.

Obrazek



ŁukaszZieliński1977
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw lip 21, 2016 11:14

Mokro dywanik kierowcy

Post autor: ŁukaszZieliński1977 » pt lip 22, 2016 10:36

To była pierwsza czynność którą zrobiłem, bo wiedziałem ,że takie rzeczy się często i gęsto. Po drzwiach woda nie leci.
Wycieka sobie z spod uszczelki do środka .
Pytanie gdzie się dostaje i gdzie jest problem? Zdemontuję uszczelkę i ją na dobry uszczelniacz wkleję, może to pomoże.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Mokro dywanik kierowcy

Post autor: Haki » pn lip 25, 2016 15:18

ŁukaszZieliński1977, Wystarczy ,że blacha była demontowana do np naprawy mechanizmu szybek i już wiesz skąd i którędy woda leci :bajer:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

hudini.spirytus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn paź 19, 2015 20:36

Re: Mokro dywanik kierowcy

Post autor: hudini.spirytus » pt lip 09, 2021 18:30

ZNALZAŁEM i podziele sie tu: trzeba zdjać nadkola i przy progach miałem zapite wszystko ziemia .Dlatego gdy był wiekszy deszcz woda podnosiła sie do podszybia kanalikami po obu stronach i przelewała grodzia .to czest przypadek w mk 4.u mnie tak było bo widocznie wiem śmiecha ale nie było nic malowane przez tyle lat i nikt nie odkrecał nadkoli i błotników



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości