jak wymienić boczną szybę od strony kierowcy

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Miel1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pn gru 21, 2009 23:22
Lokalizacja: Szczecinek -> ZSZ -> Bad Oeynhausen
Kontakt:

jak wymienić boczną szybę od strony kierowcy

Post autor: Miel1 » śr lis 23, 2011 12:49

Witam. Nie mogłem nic znaleźć na ten temat, więc wrzucam nowy temat. Wracałem wczoraj z Warszawy i dzięki swojemu refleksowi uniknąłem zderzenia czołowego, jednak straciłem lewe lusterko i szybę boczną od strony kierowcy, która została wybita urwanym lusterkiem. Mam pytanie, bo pozamawiałem już części i chciałbym sam to powymieniać. Jak zabrać się do szyby bocznej? Pomijam, że muszę wszystko poczyścić z resztek szkła, ale jak zamontować nową szybę? Którędy ją wkładać? Przez jakiś otwór pod tapicerką czy od góry? Podobnie sprawa się ma z lusterkiem. Są jakieś śruby, które je trzymają? Jak do tego podejść? Z wszelką pomoc z góry dziękuję.



Awatar użytkownika
pawel12
Cooling Fan
Cooling Fan
Posty: 181
Rejestracja: wt sie 16, 2011 18:10
Lokalizacja: TSK

jak wymienić boczną szybę od strony kierowcy

Post autor: pawel12 » śr lis 23, 2011 13:23

Tutaj masz opisane jak rozebrać drzwi i wyjąć cały mechanizm. http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=255090" onclick="window.open(this.href);return false; Szyby nigdy nie wymieniałem więc nie wiem jak ją wyjąć ale możesz pokombinować.
Natomiast żeby odkręcić lusterko musisz dodatkowo zdjąć trójkąt z głośnikiem i tam będzie jedna śruba którą trzeba odkręcić i zdejmujesz lusterko



Awatar użytkownika
pawel1971
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 13:50
Lokalizacja: Gdzieś w czasie

jak wymienić boczną szybę od strony kierowcy

Post autor: pawel1971 » śr lis 23, 2011 15:02

Jak już zdejmiesz tapicerkę w.g poradnika którego to już kolega Ci podsunął.Odklej tą piankę osłaniająca wnękę drzwi. Usuń szkło i popatrz bo prawdopodobnie będziesz musiał odkręcić jedną z prowadnic szyby(taka szyna z uszczelką gumowo-filcową) a następnie wprowadź przez otwór przy uszczelce (szczelina w której chodzi szyba góra dół). Nie wiem jaką szybę kupiłeś.Na all oglądałem właśnie szybę (używka)i na niej w dolnej części nie ma żadnych otworów wiec trzeba ją zamontować do starego elementu "nośnego" Szyba "nówka " może być z tym elementem nośnym (ale tego nie jestem pewny).

Tak czy siak jeżeli jest z elementem nośnym to jego przyczepiasz do podnośnika szyby a jeżeli nie ma tego elementu to musisz ją wkleić do starego elementu.
Wkleić bo samo włożenie do tamtego elementu nośnego może nie wystarczyć .Może już być luz i trzeba będzie użyć kleju do szyb np z Boll-a



Awatar użytkownika
Miel1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pn gru 21, 2009 23:22
Lokalizacja: Szczecinek -> ZSZ -> Bad Oeynhausen
Kontakt:

jak wymienić boczną szybę od strony kierowcy

Post autor: Miel1 » śr lis 23, 2011 16:26

kupiłem szybę bez nośnika, faktycznie nie ma przy niej żadnych dziur. zagadałem ze znajomym mechanikiem i stwierdził, że to jest robota na max pół godziny i ze bedzie mnie to kosztowac max flaszkę wiec nie ma co sobie rąk brudzić. dzięki wielkie za pomoc! a co sądzicie o tym lusterku? zamówiłem już, bo cena jest atrakcyjna ale interesuja mnie wasze opinie czy to nie jest jakis badziew. oryginalne uzywane lusterka sa dosyc drogie. wrzucam linki do szyby i lusterka ponizej.

http://allegro.pl/vw-golf-iv-szyba-bocz ... 28716.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/vw-golf-iv-bora-luste ... 47670.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
pawel1971
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 13:50
Lokalizacja: Gdzieś w czasie

jak wymienić boczną szybę od strony kierowcy

Post autor: pawel1971 » śr lis 23, 2011 16:35

Co do lusterka to ciężko się przyzwyczaić. Moja siostra kupiła taki zamiennik i idź pan do ch.... z nim. Brak pełnej regulacji(reg.ręczna) oraz samo lustro oddalało w stosunku do oryginału.Efekt taki ze po pół roku kupiła ori żywkę i teraz jest OK.

Szyba bedzie nabijana na ten prowadnik więc uważajcie z tym . Mechanior ma jak by co klej co by podkleić w razie czego?



Yaro1981
Forum Master
Forum Master
Posty: 1621
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 13:17
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

jak wymienić boczną szybę od strony kierowcy

Post autor: Yaro1981 » śr lis 23, 2011 17:23

pawel 1971, po co Ty chcesz coś tam kleić jaką prowadnice chcesz odkręcać szuba jest na wcisk i na pewno nie wyleci a prowadnice są na stałe z blachą i ściąga się to jako cały element nawet jak się nie ma o tym pojęcia to po wyżej wymienionej poradzie góra 45min i wymienione


[url=http://www.ratlook.pl][img]http://images31.fotosik.pl/364/d5ade2bfa65858dd.gif[/img][/url]

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

jak wymienić boczną szybę od strony kierowcy

Post autor: grg474 » ndz lis 27, 2011 20:32

hmm to i j adołoże swoje 3 grosze.
Po 1 primo - szyba wsunięta w prowadnice - podsunięta do góry (bez założonej blachy) - jeśli nie złapiesz taśmą - spadnie na dół i będziesz w plecy. Po 2 blacha podnośnika ma otwory rewizyjne przez które po prawidłowym ustawieniu i opuszczeniu szyby ściskasz śrubami


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
LeszczVW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 376
Rejestracja: pn lis 03, 2008 23:35
Lokalizacja: Z nad morza :)
Kontakt:

jak wymienić boczną szybę od strony kierowcy

Post autor: LeszczVW » ndz lis 27, 2011 21:17

hmm to i ja wcisne 4 grosz :P

skrecajac łapy ktore trzymaja szybe NIC NA SIŁE bo juz 1 szybke mam w plecy :D


MK2 PaSaDeNa viewtopic.php?f=87&t=589841
Było Jetta mkI coupe
Było mk2 F&I
Było mk3 Vr6
Bylo MkIV 1.9 Tdi
Jest Bora 1.9 Tdi i Mk2 1.6

Awatar użytkownika
pawel1971
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 13:50
Lokalizacja: Gdzieś w czasie

Re: jak wymienić boczną szybę od strony kierowcy

Post autor: pawel1971 » pn lis 28, 2011 13:11

Yaro1981 pisze:pawel 1971, po co Ty chcesz coś tam kleić jaką prowadnice chcesz odkręcać szuba jest na wcisk i na pewno nie wyleci a prowadnice są na stałe z blachą i ściąga się to jako cały element nawet jak się nie ma o tym pojęcia to po wyżej wymienionej poradzie góra 45min i wymienione
Wkleić bo samo włożenie do tamtego elementu nośnego może nie wystarczyć

Już widziałem takie cudo pt. Golf mk IV gdzie to bez kleju nie chciało się trzymać i po kilku *#cenzura#* góra -dół szyba wypadała z tego mocowania.Po trzeciej rozbiórce i poprawce nałożyliśmy na połączenie klei do szyb i już jest od tamtego czasu spokój(2 lata)

Yaro1981 Oczywiście rozebrałes wszystkie golfy i w każdym było tak jak piszesz. Nawet nie masz pojęcia jakie druciarstwo potrafi być ulepione pod tapicerka.Mamy w PL milion fachowców garażowych i każdy ma swój patent na "robotę" To co opisywałem powyżej miało miejsce w tzw bezwypadkowym z Wielkopolski.Klepali go gdzieś w stodole a składał pewnie jakiś kowal.Co ma zrobić człowiek jak ma takiego kwiatka na stanie.Cały mechanizm podnoszenia tej szyby był już "usprawniany" przez tych kowali którzy klepali te drzwi zamiast wstawić jakąś używkę.(No ale handlarz musi zrobić tanio bo inaczej nie zarobi.) .Zrobiliśmy go na klej bo słabo trzymał z myślą o jego wymianie gdy następny raz padnie.Pech chciał działa do dzisiaj.Właściciel auta wyeliminował wiele innych usterek. Pewnie bezie tym jeździł do końca życia bo już nikt tego nie kupi od niego (biały ,3drzwi,1.4,bez klimy i bity z każdej strony)



pawciomichalak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw sie 01, 2013 12:52

jak wymienić boczną szybę od strony kierowcy

Post autor: pawciomichalak » czw sty 16, 2014 12:31

ja nie moge odkrecic srub w otworze rewizyjnym sa to toxy i obmielopna sa.... macie jakis pomysl jak temu zaradzic ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości