[mk2] Nietypowy szyberdach, leci...

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

KracH_DanieL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: czw maja 06, 2010 10:45
Lokalizacja: BBK

[mk2] Nietypowy szyberdach, leci...

Post autor: KracH_DanieL » śr sie 25, 2010 14:42

No właśnie Panie i Panowie mam ogromny problem. Po prostu leje mi się woda do środka ;/ z tego co zauważyłem jest to jakiś nietypowy szyberdach... ma ktoś pomysł jak go uszczelnić może jakąś specjalną uszczelkę macie. A może ktoś ma taki szyberdach i poradził sobie z ta wodą... (będę wdzięczny za wszelkie fotki przydatne linki)...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

[mk2] Nietypowy szyberdach, leci...

Post autor: jhosef » śr sie 25, 2010 15:07

Kolego miałem podobny sprzęt w jednym z autek. Ten szyber w przeciwieństwie do oryginalnych ma być szczelny.

Na dobry początek ustal czy leci na uszczelnieniu szyba szyber czy szyber dach auta.

Oczyść dobrze uszczelkę, sprawdź czy nie ma uszkodzeń, czy dobrze leży. Uszczelki w tych szybrach często można łatwo wyciągnąć o oczyścić. U mnie była włożona na jakieś uszczelnienie. Czy szyba dobrze leży? Poszukaj regulacji dociągu szyby.
Zdejmij szybę, pooglądaj wszystko dokładnie. Niestety tak to bywa z takimi szybrami.

Ostatecznie akcja sylikon i nieotwieranie ustrojstwa.



KracH_DanieL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: czw maja 06, 2010 10:45
Lokalizacja: BBK

[mk2] Nietypowy szyberdach, leci...

Post autor: KracH_DanieL » śr sie 25, 2010 15:51

Dzięki wielkie mistrzu ;D w piątek pewnie zabiorę się do akcji rozbiórka... Z tego co zauważyłem leci na łączeniu uszczelka szyba... ale jeszcze łączenie pomiędzy uszczelka a auto przejadę silikonem pewnie.
Proszę o niezamykanie tematu wstawię do niego relacje z naprawy (jak ja przeprowadzę) dla potomnych ;)



Awatar użytkownika
Jaco85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 12:51
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

[mk2] Nietypowy szyberdach, leci...

Post autor: Jaco85 » śr sie 25, 2010 17:52

Mi takie cos zaczelo puszczac wode myslalem ze szyba do gumy nie dociska a sie okazalo.ze miedzy szybrem a karoserią robila sie szczelinak... juz zaklejony i mozna znowy smigac w deszczu. A sorki ciut inne zamkniecie mialem.. na pokrętełko... ale z góry identyk



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

[mk2] Nietypowy szyberdach, leci...

Post autor: matisim » śr sie 25, 2010 19:18

najlepiej zdemontuj cały szyber, wyczyśc wszystko i sklej na silikon szyber z dachem (tak żeby nie było widać silikonu:) ) ładnie równo, dokręć też równomiernie i jedno miejsce z głowy.



KracH_DanieL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: czw maja 06, 2010 10:45
Lokalizacja: BBK

[mk2] Nietypowy szyberdach, leci...

Post autor: KracH_DanieL » śr sie 25, 2010 21:55

Panowie podjąłem ryzykowny krok kupiłem silikon i stwierdziłem że zrobię z niego uszczelkę (taka nadlewkę na stara) jestem ciekaw czy to zda egzamin ;) mini relacja w piątek... Prace w 50% wykonane... oczyszczona uszczelka i nadlewka zrobiona teraz czekam aż całość doschnie potem przymiarka test i wyrównanie innym (czarnym) silikonem ;) musi być GIT... :hmm:

PS:dzięki za aktywność :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości