Jak wymienić żarówki postojowe?

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
AdmarM20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz wrz 23, 2012 23:57

Jak wymienić żarówki postojowe?

Post autor: AdmarM20 » pt lut 22, 2013 12:50

1,6 SR , czas ok. 40 min na dwie :D bez zdejmowania aku oczywiście.. Potrzeba dużo cierpliwości..



Awatar użytkownika
Tomek gd
Forum Master
Forum Master
Posty: 1625
Rejestracja: pn mar 02, 2009 00:07
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: passat b6
Kontakt:

Jak wymienić żarówki postojowe?

Post autor: Tomek gd » pt lut 22, 2013 14:08

i jest z czego się cieszyć ? :chytry: no chyba że "0" z rozpędu napisałeś....
W tak małym benzyniaku to tragiczny wynik.



Awatar użytkownika
AdmarM20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz wrz 23, 2012 23:57

Jak wymienić żarówki postojowe?

Post autor: AdmarM20 » pt lut 22, 2013 14:20

Może kolega nie widział tego małego benzyniaka pod maską, skoro 4 minuty na wymianę przewiduje :jezor:



Awatar użytkownika
Tomek gd
Forum Master
Forum Master
Posty: 1625
Rejestracja: pn mar 02, 2009 00:07
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: passat b6
Kontakt:

Jak wymienić żarówki postojowe?

Post autor: Tomek gd » pt lut 22, 2013 17:35

Tomek gd pisze:Auto: MKIV i BORA AKL
Silnik: AKQ
:jezor: AKL = 1.6 8v ;) co prawda bora i jest trochę łatwiej, ale w 1.4 (golf) w okolicach lamp jest tyle samo miejsca co w 1.6 (pomijając śmieszny dolot na 3 śrubki przy lewej lampie).
około 40 minut to zajęła mi ostatnio wymiana kompletu reflektorów w borce.
Prawda taka że w tdi'kach to jest wyzwanie,a w Pb to małe miki. :bajer:



stateczny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr lut 22, 2012 03:02

Jak wymienić żarówki postojowe?

Post autor: stateczny » śr cze 12, 2013 14:24

chciałem tylko dać znać, przy trzecim podejściu też poległem (prawa pozycja przód w TDI, typ silnika..itd) i pojechałem do Norauto, i zrobili to, nie wszystko widziałem ale wyglądało mniej więcej jak "lewą ręką przez prawe ramię" (i odwrotnie). Zajęło mu to około 7 min, kosztowało 26 PLN z moją żarówką, skasował przy okazji inspekcję olejową przyrządem (bo przyciski pod zegarami szwankują) za to zepsuł mi klapkę-zasuwkę popielniczki, bo szukał gniazda do urządzenia, tak czy siak, rzeczywiście można (jakoś) wymienić pozycyjną żarówkę prawy przód W5W w Golf IV. Pozdrawiam, dziękuję



pasażer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: czw lis 19, 2009 18:49
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: pasażer » ndz cze 23, 2013 14:32

Obrazek
Czarna oprawka z żarówką postojową kręci się w koło ale nic nie wychodzi.
Czy są tu jakieś ukryte zaczepy, które należy najpierw ścisnąć?



Awatar użytkownika
sidewind76
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: śr maja 02, 2012 12:45
Lokalizacja: Świat :)

Jak wymienić żarówki postojowe?

Post autor: sidewind76 » ndz cze 23, 2013 14:48

ciągniesz do tyłu dłuższymi szczypcami przy samej oprawce i musi wyjść
ewentualnie luzujesz zderzak przedłużką odkręcasz lampę i nie ma problemu z wymianą


Od nieba dzieli nas tylko 9 milimetrów... :)

pasażer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: czw lis 19, 2009 18:49
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: pasażer » ndz cze 23, 2013 15:24

Na razie chcę wyjąć bez zdejmowania zderzaka tudzież lampy. Dostęp aby włożyć rękę jest, więc powinno to się odbywać bez rozkręcania innych elementów. Próbuję palcami, bo na szczypce nie ma miejsca. Dwie osoby nie dały rady, a do wymiany mam obie. Na początek kombinuję przy lewej, po prawej przeszkadza akumulator.
Chcę się upewnić czy nie ma tam ukrytych zatrzasków, które należy najpierw ścisnąć. Ta część, która wystaje z oprawki nic ruchomego do ściśnięcia nie ma ale może trochę głębiej jest coś co blokuje? Jeżeli trzeba użyć dużo siły i bezpiecznie ciągnąc prosto nie rozwalimy nic innego, to proszę o potwierdzenie.



Awatar użytkownika
sidewind76
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: śr maja 02, 2012 12:45
Lokalizacja: Świat :)

Jak wymienić żarówki postojowe?

Post autor: sidewind76 » pn cze 24, 2013 08:17

tak nie ma tam żadnych zatrzasków tylko ciągniesz mocno w tył oprawka może być wygrzana ponieważ żaróweczki od postojowych mocno się nagrzewają
szkoda tam wkładać łapki ponieważ się poobcierają lepiej użyj szczypców długich i chwyć za kabelki przy oprawce


Od nieba dzieli nas tylko 9 milimetrów... :)

stateczny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr lut 22, 2012 03:02

Jak wymienić żarówki postojowe?

Post autor: stateczny » ndz lip 07, 2013 07:38

kolego "pasażer", mogę dodać (jeśli to pomoże) serwisant z Norauto miał do tej czynności założone cienkie rękawiczki gumowe, takie antypoślizgowe, najpierw nachylił się twarzą do silnika, wprowadził palce w te wąskie przestrzenie, następnie wyprostował się aż po samą powierzchnię maski (manipulując, widocznie taki ruch był potrzebny) i za chwilę miał ją już wyciągniętą, pytałem o mocowanie, potwierdził, oprawka jest na wcisk, trzeba pociągnąć, (czyli pewnie jak inaczej się nie da to za przewody).
Pozdrawiam
PS padł mi wyłącznik STOP, kolejne wyzwanie, obszerny temat, idę szukać tematu :)
PS2 elektryka w VW starszych niż 10 lat to zaczyna być tragedia :/



shreek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 12:20
Lokalizacja: Łuków

Re: POSTOJÓWKI GOLF IV WYMIANA???

Post autor: shreek » ndz lip 14, 2013 09:02

RA_FEEL_IT! pisze:Obrazek

ciach....
Panowie potrzebuje zakupić całą osłonę oznaczoną na tym zdjęciu na zielono - u mnie wyłamany jest ten plastyk na dole przez co osłona nie przylega i żarówki palą się na potęgę. Może ktoś widział to gdzieś na allegro (sam nie mogę znaleźć) bądź może sprawdzić jaki to ma symbol?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Jak wymienić żarówki postojowe?

Post autor: grg474 » ndz lip 14, 2013 14:31

shreek, wyłamany masz plastik w osłonie czy obudowie licznika


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

pasażer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: czw lis 19, 2009 18:49
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: pasażer » ndz sie 11, 2013 11:34

stateczny pisze:kolego "pasażer", mogę dodać (jeśli to pomoże) serwisant z Norauto miał do tej czynności założone cienkie rękawiczki gumowe, takie antypoślizgowe, najpierw nachylił się twarzą do silnika, wprowadził palce w te wąskie przestrzenie, następnie wyprostował się aż po samą powierzchnię maski (manipulując, widocznie taki ruch był potrzebny) i za chwilę miał ją już wyciągniętą, pytałem o mocowanie, potwierdził, oprawka jest na wcisk, trzeba pociągnąć, (czyli pewnie jak inaczej się nie da to za przewody).
Pozdrawiam
Wymienione. Oprawka tylko wciśnięta. Mechanik poradził sobie w kilka sekund. Uśmiechnął się i tyle co mi powiedział :chytry: :D
Obyło się również bez wyjmowania akumulatora. Pomiędzy lampą a aku szczelina na kilka centymetrów ale dał radę.
Za pracę i żarówki mechanika 10zł.
Pozdrawiam
Ps. Praca bez magicznych rękawiczek ;)



Awatar użytkownika
MarQez
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr gru 25, 2013 13:50
Lokalizacja: Podhale

Re: POSTOJÓWKI GOLF IV WYMIANA???

Post autor: MarQez » wt gru 02, 2014 15:51

RA_FEEL_IT! pisze:Obrazek

Nie wypina się wtyczki.
- metalową spinkę odpinasz do góry i cała wtyczka (zielona obwódka na foto) ma Ci wyjść z obudowy lampy.
Odpiąłem tą klemerkę srebrną i chciałem tą wtyczkę, ale z góry odchodziła a z dołu nie, w ciemnym garażu to sprawdzałem. Okazało się że tam (u dołu) jest przykręcone czarnym wkrętem -.- odechciało mi się bo nie mam chudych rączek, podjadę do serwisu, za piątala od żarówki biorą :) 2 będę miał za dychę :>

Obrazek


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości