Golf IV - drzwi tylne

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ksionc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: wt paź 04, 2005 13:45
Lokalizacja: Białystok,Bielsk Podlaski
Kontakt:

Post autor: ksionc » śr sty 18, 2006 12:22

no właśnie też mi się tak wydaje że lepsze było by coś na bazie silikonu do smarowania zamków. niestety przycisnęło mnie i musiałem stosować wd 40.
m_maryszczak pisze:jest to jak by to powiedzieć zacinanie kontrolowane, tzn. jak samochód jest zamknięty a ja pociągnę za klamkę i wtym czasie otworze pilotem centralny to drzwi mi się blokują; rygielek normalnie wyskakuje ale drzwi nie da się otworzyć ani od zenątrz ani od wewnątrz
tak jak pisałem wcześniej też tak miałem ale po popryskaniu wd 40 wróciło do normy, sprawdzałem wczoraj i przy odciagnietej klamce gdy otwieram rygielek wyskakuje, potem puszczam klamke pociagam raz jeszcze i ok, drzwi sie otwieraja. oto przykład cudownego wynalazku niemieckiej technologi który sam się naprawia. u mnie niby wszystko jest ok ale alarm sam sie włącza znaczy że cos sie dzieje z zapadka w zamku i alarm odczytuje tojako probe otwarcia drzwi i wyje. moze uda mi sie trafic uzywke i wstawie.


Mody mode on in one point najn ti di aj endzajn

Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » pn lut 13, 2006 16:15

chłopie ciężka sprawa pomysł niekiepski ale czy podejdziesz wiertarką może wkrętarka ogólnie żecz biorac potem chyba palnik ale kombinować dalej tżeba??



Awatar użytkownika
kovens
Lord GTI
Posty: 1279
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:26
Lokalizacja: Aschaffenburg

Post autor: kovens » pn lut 13, 2006 19:04

Kurna Panowie ja tez mam przeboje z zamkiem kierowcy - nie zaskakuje mi rygiel - co ja sie naklne i sie namodle zeby dobrze bylo

Jest jeszcze komplikacja bo mam antynapad i on zawsze zamyka auto jak sie w sordku siedzi

potraktuje jutro wd40 - oby pomoglo bo juz mam nerwa na ten zamek

Boze zeby to tylko bylo z powodu mrozow - blagam Cie



Awatar użytkownika
ksionc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: wt paź 04, 2005 13:45
Lokalizacja: Białystok,Bielsk Podlaski
Kontakt:

Post autor: ksionc » pn lut 13, 2006 23:40

mysle ze to z powodu mrozow, a wlasciwie skokow temperatur z bliskich zeru do ujemnych. pisalem kilka postow wczesniej ze tez mialem problemy z zamkiem i alarmem jak przyszly mrozy. jak mrozy zadomowily sie na dobre bylo wszystko ok ale jak np wstawialem do cieplego garazu a potem znowu na mroz to byl kwas. i teraz tez tak jest, w dzien cieplo a w nocy zimno i lipa. mam nadzieje ze jak bedzie cieplo to bedzie bez problemow. moze zamki golfa sa zaslabo zabezpieczone przed wilgocia?

[ Dodano: Pon Lut 13, 2006 22:41 ]
wd 40 jest dobre na krotka mete, jak sie ociepli to radze dobrac sie do zamka i nasmarowac jakims konkretnym smarem. ja tak bede robil na wiosne:)


Mody mode on in one point najn ti di aj endzajn

Awatar użytkownika
kovens
Lord GTI
Posty: 1279
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:26
Lokalizacja: Aschaffenburg

Post autor: kovens » wt lut 14, 2006 09:46

A kolega jaki konkretny smar proponuje? Co tam wciasnac zeby pasowalo i sie nie zawieszalo??

Juz mi wstyd przed moim kolem co ma Vectre 99 - jemu kurna nic nie wyskakuje a tu - ale sie nie przyznaje:-) W koncu do VW Golf !!



Awatar użytkownika
ksionc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: wt paź 04, 2005 13:45
Lokalizacja: Białystok,Bielsk Podlaski
Kontakt:

Post autor: ksionc » wt lut 14, 2006 11:19

pajakgdynia pisze:Ja też popsikałem WD40.. W tym roku coraz bardziej tego żałuję.. Zamarza jeszcze lepiej.. Kupiłem już olej silikonowy.. ale jest za zimno
jeszcze nie wyczailem odpowiedniego smaru ale moze jak pisal pajakgdynia, olej silikonowy to jest rozwiazanie. ja jak bede sie zabieral za zamki to je wymontuje i dopiero wtedy bede smarowal. moim zdaniem pryskanie po zamku jest malo skuteczne a jezeli juz to na krotka mete.


Mody mode on in one point najn ti di aj endzajn

Awatar użytkownika
Maćko1979
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: pn gru 19, 2005 21:06
Lokalizacja: Dębe Wielkie
Kontakt:

Post autor: Maćko1979 » wt lut 14, 2006 11:30

Ja proponuje smar stały i tu nie ma raczej czy dobry czy zły. Poprostu jakiegoś dobrego producenta np. WüRTH mają bardzo duży wybór i musi to być smar silikonowy i koniecznie stały i na dodatek w sprayu na początku smary takie są rzdkie natomiast potem zamieniają konsystencję w stałą i wydaje mi się że nie jest potrzebne wyjmowanie zamków bo wydaje mi się że zamki jako całość nie będą takie proste do rozebrania. Pozdrawiam u mnie na razie spokój ale na wiosne potraktuje zamki takim smarem jak napisałem wyżej. Można sobie zresztą znależć co się chce pod tym adresem http://www.wurth.pl/

Znalazłem właśnie fajny smar ale nie mogę dodać załącznika mimoże format jest dozwolony spróbuje potem:)

[ Dodano: Wto Lut 14, 2006 11:48 ]
No udało się wysłać załącznik. Myśle że taki smar byłbby OK!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Diagnoza autek z rodziny VW (również Ford GALAXY) i gniazdem OBD (na razie tylko) również z CAN!!!!! Warszawa i okolice. Po informacje zapraszam na PW.

Golfika już nie ma została POLÓWECZKA.

Awatar użytkownika
ksionc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: wt paź 04, 2005 13:45
Lokalizacja: Białystok,Bielsk Podlaski
Kontakt:

Post autor: ksionc » wt lut 14, 2006 14:50

no z tego co o nim pisza to wyglada ciekawie. moze sie skusze i poszukam go w jakims sklepie. bylem w intercarsie i tam oprocz wd 40 ciezko jest dostac cokolwiek fajnego. trzeba kombinowac gdzie kupic dobry smar... i gdzie tu logika :-k


Mody mode on in one point najn ti di aj endzajn

Awatar użytkownika
kovens
Lord GTI
Posty: 1279
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:26
Lokalizacja: Aschaffenburg

Post autor: kovens » pn lut 20, 2006 10:40

Znalzlem ten smar Wurth w necie: symbol HHS 2000



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości