Jak rozebrać środek (fotele, wykładzina, osłony)?

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
meiker
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 21:24
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Jak rozebrać środek (fotele, wykładzina, osłony)?

Post autor: meiker » pn mar 02, 2015 12:27

Witajcie, ostatnio pojawiła się u mnie woda (najwięcej od strony kierowcy, idzie już za fotel z tyłu oraz na stronę pasażera z przodu).
Samochód: VW Bora Sedan z szyberdachem

Chciałbym w niedalekiej przyszłości wyjąć cały środek, żeby go wysuszyć, a także znaleźć przyczynę tej usterki. Mam jednak kilka pytań, bo nie chcę czegoś robić na siłę, a poradnik się przyda :)
Jak zdjąć osłony progów, słupków bocznych i słupków przy szybie?
Jak zdemontować podstopnicę?
Jak zdemontować rączkę od maski?
Jak zdjąć panel środkowy?
Jak zdjąć fotele?

To chyba wszystko bo po zdjęciu tego wszystkiego powinienem wyjąć wykładzinę, zgadza się?
Szukam tematów, ale nie znalazłem jednego, który określałby wszystkie punkty, a chyba taki temat pomógłby najbardziej...
Odnośnie przecieku wiem, że mogą to być zatkane odpływy, dzisiaj sprawdzę czy nie spadła rurka z odpływu, a także zdejmę podszybie, żeby zobaczyć co tam się dzieje...


______________
Aktualnie: MK4 Bora 1.6 16V
Poprzedni: MK3 - german style - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=336013
Grafik / projektowanie serwisów www
www.mariuszkunc.pl | kompleksowe strony www, grafika projektowa, identyfikacja wizualna

Awatar użytkownika
Heavy20122
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: czw paź 30, 2014 17:33
Lokalizacja: Sochaczew

Jak rozebrać środek (fotele, wykładzina, osłony)?

Post autor: Heavy20122 » pn mar 02, 2015 19:19

Popacz tu : viewtopic.php?t=326434 http://uk-mkivs.net/topic/16488-dash-removal-bora/" onclick="window.open(this.href);return false;


________________________________________________________________________________________
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."

Awatar użytkownika
meiker
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 21:24
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Jak rozebrać środek (fotele, wykładzina, osłony)?

Post autor: meiker » pn mar 02, 2015 19:40

Dzięki za link ale nie widzę tutaj nic o co pytałem :)
Nie chcę rozbierać deski rozdzielczej tylko podłogę...


______________
Aktualnie: MK4 Bora 1.6 16V
Poprzedni: MK3 - german style - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=336013
Grafik / projektowanie serwisów www
www.mariuszkunc.pl | kompleksowe strony www, grafika projektowa, identyfikacja wizualna

Awatar użytkownika
Karcik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob lut 28, 2015 12:42
Lokalizacja: Łomża

Re: Jak rozebrać środek (fotele, wykładzina, osłony)?

Post autor: Karcik » pn mar 02, 2015 19:45

Wydaje mi się że fotele są po prostu przykręcone na śruby ,a wykładziny na jakieś zatrzaski ,wydaje mi się że wystarczy dobrze się rozejrzeć przy dobrym świetle



Awatar użytkownika
Heavy20122
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: czw paź 30, 2014 17:33
Lokalizacja: Sochaczew

Jak rozebrać środek (fotele, wykładzina, osłony)?

Post autor: Heavy20122 » pn mar 02, 2015 20:19

Myślałem, że środkowy panel ten wokół radia :D


________________________________________________________________________________________
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Jak rozebrać środek (fotele, wykładzina, osłony)?

Post autor: grg474 » pn mar 02, 2015 21:32

meiker pisze:Jak zdjąć osłony progów, słupków bocznych i słupków przy szybie?
wsuń palce od strony podsufitki na słupek przy szybie i zdecydowanie pociagnij - odepniesz i masz zdemontowany. środkowy słupek i tylny - najpierw odkręcasz mocowania pasów a potem dopiero odpinasz osłony, z tym, że osłonę słupka C dopiero po zdemontowaniu dołu
meiker pisze:Jak zdemontować podstopnicę?
zdemontować osłonę słupka (tą z rączką otwierania maski) a następnie śrubokrętem torx wykręcić śrubkę mocującą w podstopnicy, potem podstopnicę posunąć do góry aż wypniesz z zaczepów czyli tak jakbyś miał but oparty na podstopnicy to butem posunąć podstopnicę do góry
meiker pisze:Jak zdemontować rączkę od maski?
jest zapinka w rączce
meiker pisze:Jak zdjąć panel środkowy?
zdemontować boczne osłony kokpitu dostępne po otwarciu drzwi - są na zapinkach.
Wyjąć wkład popielniczki, wykręcić wkręt pod wkładem. Wypiać i wysunąć popielniczkę. Odpiąć skórzany mieszek. Wykręcić środkowy tunel (4 śrubki)
Wykręcić schowek (3 śrubki po otwarciu schowka) i 3 śrubki poniżej schowka oraz 1 śrubkę nad popielniczką którą wymontowałeś oraz tunelem. Następnie zdecydowanym ruchem wypiąć schowek. Odkręcić wkręty dostępne nad stopami kierowcy (3) i zdemontować osłony nad nogami kieorwcy (po zdjęciu lewej zobaczysz 1 wkręt do wykręcenia), Odkręcić wzmocnienie które jest pod zdemontowanymi osłonami. Wykręcić 4 wkręty mocujące konsolę środkową
meiker pisze:Jak zdjąć fotele?
Fotele na max do przodu. Odpiąć zaslepki wkrętów mocujące osłony szyn foteli (po 1 wkręcie na osłonę). Wykręcić wkręty, wyjąć osłony. Przesunąć fotele na max do tyłu - wykręcić po 2 nakrętki lub 2 śruby na klucz 13 dostęne od strony butów kierowcy i pasażera. Zdecydowanym ruchem cofnąć fotel max do tyłu dalej aż wyskoczy z przedniego mocowania. Wypiąć wtyczki airbag foteli i wtyczki grzania jeśli fotele są grzane. Wyjąć fotele


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
meiker
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 21:24
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Jak rozebrać środek (fotele, wykładzina, osłony)?

Post autor: meiker » śr mar 04, 2015 15:38

No mam nadzieję, że z takim opisem grg474 to się uda :)
Trzeba poczekać na cieplejsze dni, udało się już zdiagnozować przyczynę mokrej podłogi, okazało się, że spadły rurki z odpływów od szyberdachu i po każdym myciu na myjni woda dostawała się do środka...(usterka naprawiona) teraz powinno być OK...
Dzięki jeszcze raz grg474 za instrukcje :pub:


______________
Aktualnie: MK4 Bora 1.6 16V
Poprzedni: MK3 - german style - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=336013
Grafik / projektowanie serwisów www
www.mariuszkunc.pl | kompleksowe strony www, grafika projektowa, identyfikacja wizualna

pit404
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt mar 03, 2015 17:09

Jak rozebrać środek (fotele, wykładzina, osłony)?

Post autor: pit404 » ndz mar 08, 2015 12:17

Witam Wszystkich .Nie mogę nigdzie dowiedzieć się jak wymontować tylne siedzenia w moim golfie 4 .Załączam zdjęcie ( te widoczne wkręty to przykręcają osłonkę plastikową ).
Obrazek



Awatar użytkownika
meiker
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 21:24
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Jak rozebrać środek (fotele, wykładzina, osłony)?

Post autor: meiker » ndz mar 08, 2015 19:55

Witajcie, mam jeszcze jedno pytanko, chodzi o słupki (środkowy z pasami i tylny nad kanapą) - jak wygląda sprawa ich demontażu posiadając poduszki bezpieczeństwa w tych miejscach?

Czy środkowy słupek między drzwiami demontuje się od dołu?


______________
Aktualnie: MK4 Bora 1.6 16V
Poprzedni: MK3 - german style - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=336013
Grafik / projektowanie serwisów www
www.mariuszkunc.pl | kompleksowe strony www, grafika projektowa, identyfikacja wizualna

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości