Wymiana progów + kawałków podłogi zdjęcia + kilka pytań :)

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

krzysiek_GTI
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 230
Rejestracja: pn lis 25, 2013 14:46
Lokalizacja: Góra Dolny-Śląsk

Wymiana progów + kawałków podłogi zdjęcia + kilka pytań :)

Post autor: krzysiek_GTI » czw lip 31, 2014 14:35

strzelu, wosk do profili wewnetrznych(wazelina tecchniczna) bedzie wilgotny ale bedzie spełniac swoje zadanie :) :bigok:


TEMAT ! White VW !Mercedes! http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=545560" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
tweety623
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob sie 02, 2014 13:16

Wymiana progów + kawałków podłogi zdjęcia + kilka pytań :)

Post autor: tweety623 » sob sie 02, 2014 13:33

Witam, mój pierwszy post na forum także nie bardzo wiem gdzie to wrzucić a skoro tu jest temat poruszany to się dopisze. Sprawa wygląda tak: Kupiłem golfa TDI (przesiadka z fiata CC więc różnica ogromna) za całkiem fajne pieniążki, wizualnie jest ok, i dużo do roboty nie ma , jednak tak samo jak tu mam skorodowane części progów i podłogę, o ile teraz to nie przeszkadza to wolałbym to przed zimą zrobić , i tu sie rodzi pytanie: Jakie mogą byc orientacyjne koszta takiej naprawy ( nie licząc lakierowania, samo dopasowywanie, spawanie itd,wersja GT więc można na czarno barankiem albo czymś bo i tak mam nakładki) w warsztacie blacharskim ? Ewentualnie jeżeli ktoś jest z okolic grodziska wlkp, wolsztyna, i zna kogoś kto umie to ogarnąć poprosiłbym o PW , będę wdzięczny :grin: Pozdro ;)


VW Golf Mk3 GT Turbo Grzechotnik :)

krzysiek_GTI
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 230
Rejestracja: pn lis 25, 2013 14:46
Lokalizacja: Góra Dolny-Śląsk

Wymiana progów + kawałków podłogi zdjęcia + kilka pytań :)

Post autor: krzysiek_GTI » ndz sie 03, 2014 01:50

tweety623, ja robilem i w 600zł sie zmiesciłem lekko dokladnie to 550zł z zakonserowowaniem mi wyszło, wejdz na mój temat mk3 tam mam duzo zdj jak robilem podloge viewtopic.php?f=88&t=545560


TEMAT ! White VW !Mercedes! http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=545560" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
tweety623
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob sie 02, 2014 13:16

Wymiana progów + kawałków podłogi zdjęcia + kilka pytań :)

Post autor: tweety623 » pn sie 04, 2014 21:30

Dziś zobaczyłem jak to faktycznie wygląda, przez chwile sie załamałem bo progi po zdjęciu nakładek są kompletnie zeżarte ;x same progi to nie problem ale wzmocnienia od progów skąd skombinować? przydałyby sie dość spore kawałki podłogi do połatania, okazało sie że jest robota na teraz i lepiej z tym nie czekać, na szczęście nie jestem z tych małolatów którzy zamiast inwestować w auto ładują tubacze i wożą sie zgnitym autem po mieście, Troche grosza mam jeszcze odłożone (mimo wszystko uważam że w miare zadbane TDI w cenie mniej niż 2500 to i tak dobry wynik bo poza podłogą i progami do zrobienia mam drobnostki typu lusterko czy krzywa felga, za zadbane auto trzeba dać ponad 5tyś) z tym że nie wiem jak sie za to zabrać, ale jeśli inwestuje to wole robić to porządnie. Uszkodzenia ewidentnie wskazują na przycieranie przez niskie zawieszenie bo i sanki były pęknięte i nieumiejętnie spawane , przez co geometrie szlag trafił, jak i przednie opony, ale to na spokojnie , przyjdzie zima, zimówki mam a auto ma być zdrowe i dobrze zabezpieczone. Rodzi mi sie też pytanie czy po ogarnięciu blachy i sanek warto dołożyć rozpórke na kielichy? Pozdrawiam


VW Golf Mk3 GT Turbo Grzechotnik :)

krzysiek_GTI
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 230
Rejestracja: pn lis 25, 2013 14:46
Lokalizacja: Góra Dolny-Śląsk

Wymiana progów + kawałków podłogi zdjęcia + kilka pytań :)

Post autor: krzysiek_GTI » pn sie 04, 2014 22:19

tweety623, daj zdjecia jak wygląda ta podłoga , wzmocnienia progu wewnetrznego robiłem z profilu 35mm albo 40 jest pancerne


TEMAT ! White VW !Mercedes! http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=545560" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
Pawlo_j23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 17:30
Lokalizacja: Wojkowice

Wymiana progów + kawałków podłogi zdjęcia + kilka pytań :)

Post autor: Pawlo_j23 » sob sie 09, 2014 19:49

Krzysiek ale Ty robiłeś sam :P Jak pytałem blacharza po znajomości to mi powiedział że 1000 zł za robociznę jeżeli nie będzie dużo spawania przy podłodze... a spawania było sporo więc jeśli jest możliwość zrobienia samemu to oszczędność będzie spora :) Byłem moim golfem ( nie tym z tematu) na przeglądzie i też jest już kiepsko z podłogą, buduję wiatę i robię dwa golfy :) Co jak co blacharka musi być zdrowa.. potem można inwestować dalej :D ( wiem wiem mówi ten co klimę wolał założyć niż dalej progi spawać :P )



Awatar użytkownika
tweety623
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob sie 02, 2014 13:16

Wymiana progów + kawałków podłogi zdjęcia + kilka pytań :)

Post autor: tweety623 » pn wrz 08, 2014 18:02

powiem tak: auto przy dobrych wiatrach ma pojeździć z rok może dwa, także super kosztów robić nie warto, mimo to stanęło na tym że wlecą dwa nowe progi kompletne wraz ze wzmocnieniami, a podłoga zostanie połatana bo dziury owszem są ale jeszcze do odratowania. Miała być cała podłoga jednak to jest praktycznie nie do zdobycia w rozsądnych pieniądzach i w dobrym stanie a szrotów już parę odwiedziłem i wszędzie to samo co u mnie. Na to czarny baranek i tak musi zostać, mam nadzieje że uda mi się wcisnąć na to stare nakładki (bo to wersja GT) żeby w miarę zakryć baranka na progach. Na pocieszenie udało mi sie dorwać niepołamaną atrapkę od GTI wraz z szerokim hokejem , myślę że wyjdzie mu to na dobre ;)


VW Golf Mk3 GT Turbo Grzechotnik :)

Awatar użytkownika
ziabka89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 290
Rejestracja: pn kwie 12, 2010 16:27
Lokalizacja: Annopol

Wymiana progów + kawałków podłogi zdjęcia + kilka pytań :)

Post autor: ziabka89 » sob kwie 04, 2015 20:33

a ja mam pytanie bo wspawalem prog narazie jeden (przed zima) i mam problem bo troszeczke za wysoko jest na rantach drzwi z przodu i z tyłu. Co mam w tej sytuacji zrobić. Gosc mi doradzil zeby mlotkiem do troche wbić

Obrazek



krzysiek_GTI
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 230
Rejestracja: pn lis 25, 2013 14:46
Lokalizacja: Góra Dolny-Śląsk

Wymiana progów + kawałków podłogi zdjęcia + kilka pytań :)

Post autor: krzysiek_GTI » sob kwie 04, 2015 20:43

ziabka89, przylóz deske na ten rancik mały i przez deske zbijesz w dół ,ale jak szpachlowałeś to popęka raczej szpachla ;)


TEMAT ! White VW !Mercedes! http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=545560" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
ziabka89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 290
Rejestracja: pn kwie 12, 2010 16:27
Lokalizacja: Annopol

Wymiana progów + kawałków podłogi zdjęcia + kilka pytań :)

Post autor: ziabka89 » sob kwie 04, 2015 21:16

w Tych akurat miejscach nie szpachlowałem. Narazie prog jest w podkładzie antykorozyjnym ale za duzo roboty zeby go wycinac znowu. Tak chyba zrobie jak mowisz, ale czekam na inne propozycje



Awatar użytkownika
needved
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 831
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 23:15
Lokalizacja: Augustów

Wymiana progów + kawałków podłogi zdjęcia + kilka pytań :)

Post autor: needved » sob kwie 04, 2015 22:08

Teraz to już pozamiatane, trzeba było dobrze spasować próg zanim go przyspawałeś.
Przyłapać próg w kilku miejscach, zamontować drzwi i tak modzić żeby szczeliny wszędzie były równe.
Po za tym co to za podkład antykorozyjny że już jest rdza? Jak się za coś takiego bierzesz to rób od A do Z bo inaczej szkoda czasu i pieniędzy.



Awatar użytkownika
ziabka89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 290
Rejestracja: pn kwie 12, 2010 16:27
Lokalizacja: Annopol

Wymiana progów + kawałków podłogi zdjęcia + kilka pytań :)

Post autor: ziabka89 » sob kwie 04, 2015 22:40

Jakbys sie lepiej przypatrzył to byś zauwazył ze rdza wychodzi bo rant obciera o drzwi.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości