Zamiana na Climatronic

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pablos83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 13:19
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Zamiana na Climatronic

Post autor: pablos83 » czw cze 30, 2011 10:01

Witajcie,

Czy w MK3 2.0 8v GTI klime zwykłą można zamienić na Climatronica?



Awatar użytkownika
adrian43
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 500
Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 18:51
Lokalizacja: Podlaskie

Zamiana na Climatronic

Post autor: adrian43 » czw cze 30, 2011 12:32

zmienic mozna:)
potrzebujesz calego srodka od climatronica co jest pod deska rozdzielcza i wiazki:
-nagrzewnica climatronic z wiazkami do skrzynki bezpiecznikow
-czujnik naslonecznienia
-srodkowa kratke nawiewow z silniczkiem i czujnikiem temp wewnetrznej
-i panel cliamotrnic z wiazka
i wiazke do komory silnika mozna do starej dolozyc kabelki rozpiske masz w FAQ chyba romek zrobil:)



gabriell20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw lip 14, 2011 18:42
Lokalizacja: Kielce/Gliwice

Zamiana na Climatronic

Post autor: gabriell20 » czw lip 14, 2011 19:21

Witajcie. Od niedawna jestem posiadaczem VW Golfa V 1.9 TDI 130 KM, dlatego też jestem na forum VW Golfa i w związku z tym iż posiada on klimę ręczną mam pytanie do Was czy można by to przerobić na klimatronik i czy jest ktoś na Śląsku kto już to robił, jaki jest tego koszt i czy ta operacja nie ciągnie za sobą usterek. Proszę o rady. Dzięki



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Zamiana na Climatronic

Post autor: doggie » pt lip 15, 2011 14:58

gabriell20 pisze:Witajcie. Od niedawna jestem posiadaczem VW Golfa V 1.9 TDI 130 KM, dlatego też jestem na forum VW Golfa i w związku z tym iż posiada on klimę ręczną mam pytanie do Was czy można by to przerobić na klimatronik i czy jest ktoś na Śląsku kto już to robił, jaki jest tego koszt i czy ta operacja nie ciągnie za sobą usterek. Proszę o rady. Dzięki

pomimo że posiadasz klimę ręczną to jest ona półautomatyczna z funkcją podtrzymywania temperatury, w lewym nawiewie za kratkę jest czujnik temperatury, ponadto po wyłączeniu przycisku ECON jest ona w stanie czuwania i w każdej chwili natychmiast chłodzi

w Mk5 nie było TDI o mocy 130 KM chyba że masz wirusa

Trzeba było pomyśleć przed zakupem :bajer: bo w tej chwili jest to nieopłacalne i praco- oraz materiałowo-chłonne, trzeba wymienić cały system wentylacji, kanałów, nastawników elektrycznych, czujników temperatury itp...

po wtóre dodam że jeżeli chodzi o wydajność to climatic w niczym nie ustępuje klimatronikowi więc moim zdaniem szkoda zachodu tylko po to aby mieć gadżet w postaci innego panela sterowania



gabriell20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw lip 14, 2011 18:42
Lokalizacja: Kielce/Gliwice

Zamiana na Climatronic

Post autor: gabriell20 » ndz lip 17, 2011 17:20

Dzięki za rade "doggie". A jeżeli chodzi o moc to moje auto jest po zmianie mapy i stad trochę koni więcej.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości