[mk3] Jetta mk3 USA (Vento)

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Rafrzu8117
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: sob sie 22, 2020 16:01

[mk3] Jetta mk3 USA (Vento)

Post autor: Rafrzu8117 » wt lip 25, 2023 08:37

Witam serdecznie. Borykam się z problemem pojedynczego stukotu przy skręcie w lewo bądź w prawo z chwilą wykonywania manewru np: na parkingu wrzucam wsteczny ruszam i zaczynam kręcić kołami to jest silny pojedynczy stukot. To samo dzieje się gdy ruszam do przodu. Dodam iż dzieje się to gdy auto postoi przez noc bądź parę godzin potem jest już spokój. Zawieszenie zrobione z przodu na tip top niedawno auto było u mechanika na regenerację maglownicy więc postanowiłem od razu wymienić końcówki drążka, sworznie, łożyska w zwortnicach, wleciały nowe poduszki amortyzatora wraz z amortyzatorami żeby wykluczyć wszystko stabilizatory jak i stabilizatory w budzie auta też. Borykam się z tym problemem przed oddaniem auta do mechanika było to samo zaczęło strzelać więc stwierdziłem iż to maglownica bo już wcześniej zaczęło lać z niej a było to 3 miesiące temu. Przeguby zewnętrzne nie były ruszane jak i wewnętrzne z tego co mi wiadomo gdyby któryś z nich miał dość zaczęło by chrobotać cały czas. Prócz strzelania na zakrętach pojawił się dziwny szum z okolic skrzyni biegów gdy hamuję silnikiem szum wydobywa się na 3 biegu przy obrotach 5-3 tyś. Czy te objawy które opisałem będą miały coś wspólnego z napędem ??? Bardzo proszę o pomoc nie wiem już co mam robić nie uśmiecha mi się wymieniać jeszcze przegubów a jak się okaże że to nie to .... olej sprawdzałem w skrzyni w sensie zlałem i sprawdziłem ile litrów było. A było 2 L czyli tak jak w książce. nie wiem już co mam robić ręce mi opadają zostawiłem u mechanika 2 tyś za regenerację resztę podzespołów wymieniłem sam plus kompletna zbieżność. Jestem spłukany jak mysz kościelna a jak strzelało tak strzela dalej.



Awatar użytkownika
indigo1975
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: czw lut 04, 2010 22:46
Auto: vw golf 3 gtd/vw scirocco

[mk3] Re: Jetta mk3 USA (Vento)

Post autor: indigo1975 » czw sie 17, 2023 18:26

U mnie bylo to samo wiec wymienilem cale zawieszenie tj; wszystkie przeguby ,maglownice ,tuleje wahaczy ,przeguby wahaczy, gumy stabilizatora ,poduszki i lozyska amortyzatorow i dalej strzelalo -dopiero jak wymienilem lozyska w kolach i nówki piasty [na starych nie bylo lozow] problem znikl.Sprawdz jeszcze czy masz sanki dobrze dokrecone.


indigo1975

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości