[mk3] Skręcanie kierownicy

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

elektrons
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn kwie 01, 2019 09:40

[mk3] Skręcanie kierownicy

Post autor: elektrons » śr wrz 22, 2021 20:31

Witam. Borykam się z problemem, skończyły mi się opcje naprawy więc czas założyć temat.
Problem polega na skręcającej kierownicy w lewo. Samochód ściąga w lewo, ale nie jest to sciąganie jak np przy złej geometrii. Po prostu skręca kierownica. Na równej powierzchni podczas delikatnego ruszania, puszczona kierownica potrafi obrócić się sama o pół obrotu w lewo, a nawet trochę więcej. Wymieniłem już wszystko co podpowiadało mi że może za to odpowiadać: Hamulce, geometria, gumy zawieszenia, łożyska, zamieniałem tez miejscami koła. Wszystko na nic, problem jak był tak jest nadal. Zastanawiam się nad maglownicą, ale chcę teraz posłuchać forum, może ktoś jeszcze coś wymyśli.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

[mk3] Re: Skręcanie kierownicy

Post autor: grg474 » pt wrz 24, 2021 21:26

jeśli to jest mk3 to ja jednak bym stawiał na geometrię bo skoro kierownica sam skręca to możesz to jeszcze sprawdzić czy nie maglownica zdejmując pasek napędzający pompę wspomagani. Bez pompy wspomaganie działa ciężko ale powinien mieć tendencję do jazdy prosto


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

elektrons
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn kwie 01, 2019 09:40

[mk3] Re: Skręcanie kierownicy

Post autor: elektrons » ndz wrz 26, 2021 18:48

Dzięki, sprawdzę. Wyrzucam geometrię bo była sprawdzana w dwóch innych warsztatach :-(



elektrons
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn kwie 01, 2019 09:40

[mk3] Re: Skręcanie kierownicy

Post autor: elektrons » pt paź 01, 2021 09:10

grg474 pisze:
pt wrz 24, 2021 21:26
jeśli to jest mk3 to ja jednak bym stawiał na geometrię bo skoro kierownica sam skręca to możesz to jeszcze sprawdzić czy nie maglownica zdejmując pasek napędzający pompę wspomagani. Bez pompy wspomaganie działa ciężko ale powinien mieć tendencję do jazdy prosto
Sprawdziłem jak doradziłeś. Zrzuciłem pasek i parę dni jeździłem bez niego. Auto jedzie prosto, można puścić kierownicę i jechać, gdzie ze wspomaganiem zaraz auto było na drugim pasie. Czyli wychodzi na to że maglownica. Dzięki za pomoc



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości