[mk5] Amortyzatory tył. Czy zobię to sam.?

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kufer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz paź 22, 2017 21:53
Lokalizacja: Gdańsk

[mk5] Amortyzatory tył. Czy zobię to sam.?

Post autor: kufer » wt mar 30, 2021 20:23

Tegoroczna zima ,a raczej dziury w jezdni padły mi na zawieszenie. Musiałem wymienić sprężyny i amorki z przodu (9setek) ale co gorsza mechanior stwierdził że jeden z tylnych amorków też ledwo przędzie.Ponieważ muszę wymienić klocki z tyłu więc pomyślałem że mogę wymienić też amorki żeby trochę poratować budżet. Wymiana nie jest problemem. Tylko pytanie brzmi czy mogę to zrobić bez kanału i podnośnika (po prostu w garażowych warunkach) ?. Golf variant 2009.



Maszan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 816
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 16:30
Lokalizacja: Skawina, malopolska

[mk5] Re: Amortyzatory tył. Czy zobię to sam.?

Post autor: Maszan » śr mar 31, 2021 09:01

https://club.autodoc.pl/manuals/how-to- ... guide-9956
W sumie nie wiem po kiego odkręcał ten wahacz no, ale może nie ma miejsca miedzy sprężyną a śrubą amorka - musisz zobaczyć. Góra standardowa jak w GIV klucz z przedłużką i nasadka 16.Warto może od razu zmienić odbojniki(jak zmurszały) + górne mocowania amora.


VW Bora 1.9TDI 01' ASV+sprzedany.
VW Golf 4 1.4 99' LPG -sprzet zony :)
Seat Leon 1.6 16 05' LPG

Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

[mk5] Re: Amortyzatory tył. Czy zobię to sam.?

Post autor: Hubi14 » wt kwie 06, 2021 18:32

sądząc po filmiku to sprężynę wyciągał po to aby mieć tam dobre dojście kluczem i pewnie by to na filmiku ukazać, dobry klucz płasko/oczkowy, jakaś przedłużka, szarpnąć z krzyża i pójdzie, jeżeli Golf V i Octavia II mają takie same rozwiązanie to da się to zrobić bez demontażu sprężyny...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości