[mk4] Huczenie przy skręcaniu w lewo i na nierównościach, Golf IV 1.9 TDI

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Kamiyan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz wrz 20, 2020 15:45

[mk4] Huczenie przy skręcaniu w lewo i na nierównościach, Golf IV 1.9 TDI

Post autor: Kamiyan » sob wrz 26, 2020 14:46

Hej, mam problem z moim Golfem.
Po około pół godziny do godziny jazdy (czyli jak materiał się już rozgrzeje), przy skręcaniu w lewo oraz przy jeździe prosto na nierównościach, kiedy samochód trochę siada, słychać huczenie z prawej strony. Na łukach jest to ciągły dźwięk do momentu wyprostowania kół, a przy nierównościach przy jeździe na wprost - chwilowy. Na zakrętach po lekkim wciśnięciu hamulca dźwięk na chwilę ustaje. Przeczytałem wiele tematów z podobnymi problemami i głównym podejrzanym wydaje się być łożysko tylnego prawego koła lub zacisk hamulca, ale były też sugestie o zbyt naprężonej lub zapieczonej lince hamulca ręcznego i o wykrzywionej tarczy hamulcowej, więc ciężko być tu czegoś pewnym.
Nagrałem filmik na którym słychać dobrze ten dźwięk. Jest intensywny i przy dłuższej jeździe mocno uciążliwy.
Podniosłem też samochód na lewarku i pokręciłem każdym kołem z osobna. O ile z lewej strony wszystko wydaje się być w porządku (tu jest jeden filmik z kręceniem się tylnego koła, przednie kręciło się tak samo lekko), to z prawej jest już gorzej. Przednie koło da się rozkręcić, ale dość szybko się zatrzymuje, natomiast tylne lewe koło jest zblokowane i nie da się nim swobodnie zakręcić. Swobodny obrót tylnego lewego koła eliminuje natomiast raczej z kręgu podejrzanych hamulec ręczny.
Sprawdzałem też koła pod kątem czy nie ma jakichś luzów, próbując ruszać nimi wokół osi poziomej równoległej do długości auta. Wszystkie trzymały się sztywno.
Filmiki poniżej:
Huczenie
Prawe tylne
Lewe tylne
Prawe przednie

Proszę o pomoc : )



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości