[mk4] Strzał z okolicy koła przy parkowaniu-łożysko?

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

adieusz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pn lut 06, 2017 23:09
Lokalizacja: Łódzkie
Auto: MK4 GTI exclusive
Silnik: AHF

[mk4] Strzał z okolicy koła przy parkowaniu-łożysko?

Post autor: adieusz » sob sie 15, 2020 20:10

Panowie, jestem na urlopie i podczas parkowania na ciasnym górskim parkingu przy maksymalnym skręcie w lewo coś mi strzeliło w przednim prawym kole jakby. Oprócz takich zjawisk jak jakieś stuki malutkie przy kręceniu kierownicą na postoju i jakby "przeskakiwanie" kierownicy nic się nie dzieje. Auto prosto jedzie, nie puka podczas jazdy.. bylem na skp i powiedzieli ze sprezyna walnięta, przy wlasnych ogledzinach okazalo sie ze sprezyna jest cala a panowie spojrzeli po prostu na konkretny odprysk lakieru i uznali ze jest peknieta. Poczytalem troche i wydaje mi sie, ze to lozysko amortyzatora. Czy przejadę 400km na tym? Niestety innej opcji nie widzę ale przy zachowaniu ostroznosci nie powinno cos sie stac? Z gory dzięki i pozdro!



Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

[mk4] Re: Strzał z okolicy koła przy parkowaniu-łożysko?

Post autor: ROBAL_26 » ndz sie 16, 2020 07:23

Masz kolego do wymiany górne łożysko mcpersona czyli to na amortyzatorze pod poduszką , zaciera się co powoduje iż sprężyna płynnie się nie obraca co prowadzi do jej naprężenia i w pewnym momencie następuje strzał - odprężenie tej sprężyny , do domu wrócisz ale zmień to w miarę szybko aby nie doszło do pęknięcia sprężyny .ok


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości