[mk7] Stuknięcie przy skręcaniu

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
rzaborny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pt sie 23, 2019 17:45
Auto: Golf 7 1.0 TSI

[mk7] Stuknięcie przy skręcaniu

Post autor: rzaborny » wt lut 25, 2020 18:38

Witam
Próbuje znaleźć rozwiązanie problemu. Mianowicie w moim golfie 7 podczas pierwszego skręcenia kierownicą występuję stuknięcie jednokrotne - moje nagranie w załączniku poniżej. Stukniecie te jest najbardziej słyszalne po nocnym postoju. Jeśli używałem samochodu i po godzinnej przerwie znowu ruszymy kierownicą to też słychać może ciut z mniejszą intensywnością. Moje odczucie to takie, że ten dźwięk dochodzi z układu kierowniczego - przekładni. Stukniecie występuje zawsze tylko jeden raz. Samochód na gwarancji (przebieg 6 tyś ) ale ASO jak zawsze mówi,że nic nie widzi i nie słyszy. Będę zgłaszał na pewno jeszcze raz ten dźwięk do ASO ale może wcześniej coś ustalę aby móc bardziej naciskać serwis na sprawdzenie.



mmagikk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: sob maja 09, 2009 16:50
Lokalizacja: Bytom

[mk7] Re: Stuknięcie przy skręcaniu

Post autor: mmagikk » sob lis 07, 2020 23:21

Hej udało Ci się namierzyć co to tak stuka ? Mam Seata Leona z18r jeszcze na gw. I objawy mam identyczne do twoich. Jako że jestem wyczulony to *#cenzura#* wszystkiego co się dzieje w aucie. Właśnie przy skręcie i ruszeniu z pod bloki jest jedno stuknięcie. Brzmi to jak układająca się sprężyna albo cokolwiek innego w układzie napędowym . U mnie na budziku jest 20tys i mam zamiar się z tym zgłosić do ASO. Dodatkowo tak z ciekawości podpowiem że dzisiaj przy wymianie opon zobaczyłem wylany prawy amortyzator . :) Coś się sypie te autko :)



Awatar użytkownika
rzaborny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pt sie 23, 2019 17:45
Auto: Golf 7 1.0 TSI

[mk7] Re: Stuknięcie przy skręcaniu

Post autor: rzaborny » ndz lis 08, 2020 00:20

Aso potwierdza występowanie stuknięcia
Stwierdzają także luzów brak
Stuknięcie pochodzi od układu kierowniczego na 100%- coś blokuje się w maglownicy i stad przy pierwszym ruszeniu stuknięcie
Wg mnie wada materiałowa jednak VW wypina się na to. Gdyby to było normalne w każdym Golfie czy np seacie tak jak u ciebie powinno stukać a przecież tak nie jest. Aby to usunąć trzeba wymienić cała maglownice na nowa a ze droga to VW nie chce uznać tego za wadę. Zgłos swoj problem do Aso i daj znać jaki wynik.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



Awatar użytkownika
rzaborny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pt sie 23, 2019 17:45
Auto: Golf 7 1.0 TSI

[mk7] Re: Stuknięcie przy skręcaniu

Post autor: rzaborny » pn lut 01, 2021 13:02

usterka usunięta- gwarancyjna wymiana przekładni - miała luz - jeśli w ASO was zbywają nie poddawajcie się - stuknięcia ma nie być



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości