[mk4] stuk przy ruszaniu i lekkie przychamowanie

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mlody-esz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw lut 11, 2010 20:16
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

[mk4] stuk przy ruszaniu i lekkie przychamowanie

Post autor: mlody-esz » wt wrz 10, 2019 11:38

Witam

mam mk4 1.8t na gwincie , w sumie niedawno go kupiłem i po opuszczeniu przodu jakieś 2cm przy ruszaniu na 1 słychac i czuć na budzie taki stuk i delikanie auto jak by przychamowywało dzieje sie to przy prędkosci moze 3-4km nawet nie zdążę puścić sprzęgła do końca , na pozostałych biegach jest ok , tylko przy ruszaniu , nawet jak bardzo powoli auto sie porusza i chce ruszyć to tego nie ma , nie ma też żadnego szumu ocierania pukania na dziurach itp podczas jazdy , tak samo nie występuje przy skręconych kołach w prawo , podobno ma stabilizator z s3 a od półosi do podłużnicy jakieś 2-3 cm , najgorsze że sporo części wymieniłem przy opuszczaniu gwintu i nie wiem co to może być , są nowe końcówki , zwrotnice , łożyska , piasty (te wymiany nie były spowodowane tym puknięciem bo to zaczęło pukać dopiero po wymianie i obniżeniu auta) , obstawiam przegub tylko który bo nie chciał bym wymieniać wszystkich po kolei



mlody-esz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw lut 11, 2010 20:16
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

[mk4] Re: stuk przy ruszaniu i lekkie przychamowanie

Post autor: mlody-esz » czw wrz 12, 2019 09:22

Ok , sam znalazłem winowajce więc u mnie to była pompa ABS , tak pompa ABS , auto kupiłem z padniętym czujnikiem po naprawie ABS zaczął znowu działać i pojawił sie ten dzwięk szurania , podobno to występuje tylko przy ruszaniu po całkowitym zatrzymaniu , taki samoistny test abs , tylko że u mnie jest po każdym zatrzymaniu się auta bez gaszenia , dodatkowo mam syczenie z serwa wiec , muszę sprawdzić czy serwo poprawnie działa , może za każdym zatrzymaniem auta i ponownym ruszeniem jest wyrównywane ciśnienie przez dziurawe serwo ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości