[mk5] Numer pompy ESP Golf 5 1.9, błąd czujnika ciśnienia G201

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

dlugiiii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob sty 20, 2007 14:54
Lokalizacja: Katowice

[mk5] Numer pompy ESP Golf 5 1.9, błąd czujnika ciśnienia G201

Post autor: dlugiiii » czw cze 20, 2019 09:35

Hej. Potrzebuje pomocy w doborze numeru pompy ABS/ESP. Ostatnio wyskoczył błąd ESP i VCDS pokazuje błąd czujnika ciśnienia hamulcowego G201- przerwa w obwodzie elektrycznym. Kupiłem używaną"sprawna" pompę o tych samych numerach. Po podłączeniu wtyczki i zakodowaniu pokazuje błędy o adaptacji i ponownie ten sam błąd czujnika ciśnienia-przerwa w obwodzie elektrycznym. W obu pompach wartość czujnika jest 201bar i 211bar( stała wartosc). Czyzby druga pompa byla uszkodzona?

Znalazłem że może być popsuty czujnik światła stopu, ale ogólnie to działa. Jest to czujnik 4pinowy z efektem halla na pompie. Czy macie schemat podłączenia pinow tego czujnika, bo nie mam pojęcia od czego jest 4-ty przewod w tym czujniku?

Oryginalny numer na pompie to 1K0 614 517 T ( na silniku) i 1K0 907 379 AA (sterownik). Znalazłem inne , "ładne" pompy z tym samym numerem sterownika ale numer na silniku jest 1K0 614 517 AA lub 1K0 614 518. Czy mogę użyć tych pomp jako zamienne?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości