[mk4] spotkanie ze słupem wgnieciony próg - jest szansa ?

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

[mk4] Re: spotkanie ze słupem wgnieciony próg - jest szansa ?

Post autor: riccardoa » pn lut 25, 2019 21:16

Hubi14 pisze:
pn lut 25, 2019 19:57
zabrać zabiorą tylko nie licz na jakiekolwiek pieniądze.. jak pójdą na rękę to dostaniesz tylko glejt a jak będzie upierdliwy to jeszcze będziesz dopłacać do złomowania..
Ja oddałem gołą budę(zostały tylko przednia i tylna szyba,bo nie chciało mi się z tym już bawić)to na samych częściach które mi zostały i tak jestem sporo do przodu w stosunku do tego co by złomiarz zapłacił za cały samochód.Nie mówiąc o tym,że mam go wyrejestrowanego i nie mam problemu z OC,które kończyło się tydzień po zezłomowaniu.



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

[mk4] Re: spotkanie ze słupem wgnieciony próg - jest szansa ?

Post autor: Hubi14 » pn lut 25, 2019 23:00

ja zrobiłem tak samo z II.. powyciągałem wszystko co ma wartość $$$, do środka na pałę wrzuciłem stare fotele itp.. zadzwoniłem po tych co skupują auta.. przyjechał 100PLN dał złom zabrał umowe spisaliśmy zgłosiłem i po problemie :)



cegulla
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: sob cze 18, 2016 22:54
Lokalizacja: Żuromin

[mk4] Re: spotkanie ze słupem wgnieciony próg - jest szansa ?

Post autor: cegulla » sob mar 02, 2019 15:18

Update tematu, nie będzie potrzeba złomować auta :bajer:

Kupiłem na zlomie w kolorze wyciętą zaznaczoną część
Obrazek

Na dachu już nie ma śladu po wypadku, słupek środkowy już prawie wyciągnięty i tylne drzwi się zamykają, lecz jeszcze jest trochę szpara, po niedzieli blacharz dalej będzie ciągnął próg z przodu na ramie więc podłoga się wyprostuje w pełni co spowoduje, że tylne drzwi się przestawią i szpary nie będzie. Zostanie tylko wstawienie progu (razem ze wzmocnieniami, które są w nim) który zaznaczyłem na zdjęciu i potem aby samo malowanie progu, żeby zakryć slady spawów. Auto ma być bezpieczne i poskładane fabrycznie tzn. że w razie kolejengo wypadku wszystko będzie solidne.


Zagadka, po wystrzale pasu i poduszki bocznej z fotela muszę wymieniać czujnik uderzeniowy który jest pod fotelem na samej podłodze przykręcony do gołej blachy ? Czytając wiele for ludzie się zarzekali, że golf nie posiada takowego czujnika a jednak go ma a oto dowód:
Obrazek



cegulla
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: sob cze 18, 2016 22:54
Lokalizacja: Żuromin

[mk4] Re: spotkanie ze słupem wgnieciony próg - jest szansa ?

Post autor: cegulla » wt mar 26, 2019 15:22

Samochód naprawiony, odebrany i jeździ bardzo dobrze, w jeździe kompletnie nic nie czuć, że było coś robione. Obecnie sytuacja wygląda tak:

Obrazek
Obrazek

Samochód był troche ciągnięty na ramie i wyszedł prosto, trzeba było aby zmienić poszycie progu i na długości drzwi kierowcy takie metalowe wzmocnienia z grubych profili, które są wewnątrz progu. Zostało to wszystko porządnie zespawane, majster który to robił spawał kiedyś mi samochód z dwóch cwiartek i po ponad 10 latach dalej ten samochód jezdzi więc mam zaufanie. Obecnie auto stoi u lakiernika i będę walczył ze zgaszeniem airbagów. Cała impreza wyjdzie mnie około 2k zł



gczarkowski1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: wt lut 05, 2019 21:15
Auto: MK4-V50-KIA-VITO-BMW
Silnik: BFQ

[mk4] Re: spotkanie ze słupem wgnieciony próg - jest szansa ?

Post autor: gczarkowski1 » wt mar 26, 2019 16:22

😯👍👏



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości