Maglownica mk4

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
gruszon18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: czw lip 11, 2013 14:46
Lokalizacja: Świdnik

Maglownica mk4

Post autor: gruszon18 » pt gru 05, 2014 18:42

Witam. Jako że nie mogłem nigdzie znaleźć sprecyzowanych odpowiedzi założyłem temat. Ostatnio jak postawiłem samochód na kanał w celu wymiany sondy, zobaczyłem że mam wyciek na lewym drążku maglownicy. I w chwili obecnej nie mam jeszcze funduszy, bo skończyła mi się umowa o prace wraz z końcem listpoada, ale zamierzam się wziąć za wymontowanie. I teraz pytanie, czy dało by raadę się za wymontowanie i zamontowanie zabrać w warunkach domowych, nie mam niestety kanału. No i jak to mniej więcej wygląda. Czy trzeba rozpinać zawieszenie, to jest sanki i całą reszte ? Z tego co się orientowałem regeneracja to koszt ok 700 zł z demontażem i montażem . A być może nadała by się maglownica od np mk3? i ogólnie czy od jakiegoś modelu pasuje, czy jest różnica czy to od diesel'a czy od benzyniaka ? I jak wyglądają koszta wymiany kompletnego zawieszenia z przodu ? Wiem że większość z tej tematyki była na forum, ale wolę dostać jasną odpowiedź tutaj, a zanim zacznę się błąkać po mechanikach chciałbym się najpierw zorientować tak mniej więcej. golf 1.8t AGU.



Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2806
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Maglownica mk4

Post autor: waski1 » pt gru 05, 2014 19:14

Obawiam się że bez kanału nie dasz rady jej wyjąć.



Awatar użytkownika
gruszon18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: czw lip 11, 2013 14:46
Lokalizacja: Świdnik

Maglownica mk4

Post autor: gruszon18 » sob gru 06, 2014 19:15

Rzeczywiście bez kanału się nie obędzie. Ew musiałbym postawić samochód na jakichś balikach ok 80 cm... Trudno, puki co sie jeszcze wstrzymam po za tym lepiej chyba będzie oddać bezprośrednio do serwisu całe autko. Niech sami wykręcą, zregenerują, założą. Bo przecież potem sam musiałbym ustawić zbieżność i cała ta heca z kierownicą i jej odpowiednim ustawieniem. . Lepiej dać te 600 zł i mieć z głowy.



Awatar użytkownika
CzapCzap
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 830
Rejestracja: wt mar 14, 2006 23:53
Lokalizacja: Athlone
Kontakt:

Re: Maglownica mk4

Post autor: CzapCzap » ndz gru 07, 2014 01:11

Kanalu nie trzeba , robilem to pierwszy raz i 1.5h spokojnie stara maglownica wymontowana i nowa zamonotowana.
Kobylki pod podluznice , zdejmujesz kola, odkrecasz kolumne od maglownicy w srodku w nogach kierowcy, luzujesz 4 sruby maglownicy od sanek, odkrecasz drazki kierownicze przy zwrotnicach, zdejmujesz lape skrzynia/sanki , podkladasz podnosnik pod sanki i je opuszczasz luzujac 4 sruby ale nie dokonca, odkrecasz przewody hydrauliczne, calkowicie odkrecasz wczesniej poluzowane sruby maglownicy i ja wyciagasz na bok. Bardzo prosta robota

ObrazekObrazek


Obrazek <--------

Golf 3 GL 1.6 AFT - sprzedany :(
Golf 4 GTI 1.8T AGU - Jest :)
Jetta 2 CL 1.6D - Jest :)

Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Maglownica mk4

Post autor: Detektor » ndz gru 07, 2014 15:26

CzapCzap, na początek ci powiem ,ze mi by się nie chciało tak mordować jak ty. Na szczęście mam dostęp
do kanału na codzień ewentualnie podnośnika ale mimo wszystko. Druga sprawa to to ze ty wykonywałeś tą robotę
w idealnych warunkach patrząc na te zdjęcia. Na Boga człowieku miej litość w sercu i zobacz co się dzieje za oknem
w tej chwili. Nie wyobrażam sobie wykonywać teraz takiej roboty w ten sposób przy obecnej aurze.
gruszon18, myślę że oddając auto na warsztat nie zmieścisz się w kwocie 600zł skoro tyle kosztuje sama regeneracja
maglownicy. Myślę ,ze 800zł pęknie przy tej operacji.


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

Awatar użytkownika
CzapCzap
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 830
Rejestracja: wt mar 14, 2006 23:53
Lokalizacja: Athlone
Kontakt:

Re: Maglownica mk4

Post autor: CzapCzap » pn gru 08, 2014 00:19

Detektor pisze:CzapCzap, na początek ci powiem ,ze mi by się nie chciało tak mordować jak ty. Na szczęście mam dostęp
do kanału na codzień ewentualnie podnośnika ale mimo wszystko. Druga sprawa to to ze ty wykonywałeś tą robotę
w idealnych warunkach patrząc na te zdjęcia. Na Boga człowieku miej litość w sercu i zobacz co się dzieje za oknem
w tej chwili. Nie wyobrażam sobie wykonywać teraz takiej roboty w ten sposób przy obecnej aurze.
Chcialem tylko pokazac ze sie da i opisac to troche zeby bylo dla potomnych , niekoniecznie chcacych to robic w zime na dworze.


Obrazek <--------

Golf 3 GL 1.6 AFT - sprzedany :(
Golf 4 GTI 1.8T AGU - Jest :)
Jetta 2 CL 1.6D - Jest :)

Awatar użytkownika
gruszon18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: czw lip 11, 2013 14:46
Lokalizacja: Świdnik

Maglownica mk4

Post autor: gruszon18 » wt gru 09, 2014 23:19

Co do warunków to rzeczywiście nie sprzyjają. A co do ceny, orietowałem się i koszt samej regeneracji to 450zl. I nawet podjął bym się demontażu. Chodzi o składanie. Głównie o zbieżność. To samo ustawienie kierownicy.. Wystarczy chyba że kierownica mi się obróci o jeden obrót i np w prawo będę miał mniejszy skręt. Chyba ze na maglownicy są frezy które pasują tylko tak a nie inaczej. O czym powinienem pamiętać przy składaniu?



Awatar użytkownika
CzapCzap
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 830
Rejestracja: wt mar 14, 2006 23:53
Lokalizacja: Athlone
Kontakt:

Maglownica mk4

Post autor: CzapCzap » śr gru 10, 2014 10:32

Tak polaczenie magla z kolumna jest frezowane takze nie ma zmartwienia ze auto bedzie zle jechac potem.
Ale warto rozlaczyc magiel i kolumne na prostych kolach i potem nie ruszac kierownica az do montazu magla. W kierownicy mamy tasme airbag ktora moze zostac zerwana jesli skrecimy do oporu na przestawionej o pare obrotow kierownicy wzgledem magla. Ale jesli juz przestawiles kierownice podczas prac to nie ma tragedi , wystarczy krecac bardzo delikatnie policzyc obroty od skrajnego prawo do skrajnego lewo i ustawic kierownice mniej wiecej po srodku, i potem tez upewnic sie ze magiel jest po srodku , a potem jak bedziesz laczyc magiel z kolumna to reszte zalatwi frez i bedzie idelanie.

Na dojazd auta na ustawienie zbieznosci warto ustawic drazki/koncowki mniej wiecej tak jak byly wczesniej , mozna zmierzyc centymetrem , albo przelozyc cale drazki o ile tamte byly w swietnym stanie. ( zalezy czy nowy magiel ma drazki/koncowki czy nie )


Obrazek <--------

Golf 3 GL 1.6 AFT - sprzedany :(
Golf 4 GTI 1.8T AGU - Jest :)
Jetta 2 CL 1.6D - Jest :)

Awatar użytkownika
gruszon18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: czw lip 11, 2013 14:46
Lokalizacja: Świdnik

Maglownica mk4

Post autor: gruszon18 » śr gru 10, 2014 11:29

Właśnie jeszcze nie sprawdzałem jaki jest stan drążków. Wiem że trzeba wymienić np końcówki drążków, ale to przy ustawieniu zbieżności i geometrii. Tak samo chyba gumy na wahaczu i cała resztę. Tak samo chyba trzeba będzie mi kupić nowe te gumowe osłony na drążki kierownicze. I tak wgl, podczas przeglądania podobnych tematów po googlach wyczytałem gdzieś że można drążki jakoś wypiąć przy maglu, a nie wybijać przy zwrotnicach. To wtedy uniknął bym problemów ze zbieżnością po wymianie magla. Chyba że o czymś zapominam ew czegoś nie wiem. W temacie jestem świeży bo się jeszcze za zawieszenie w żadnym samochodzie nie brałem.



Awatar użytkownika
on6222
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: śr paź 07, 2009 21:06
Lokalizacja: NiemodliN

Re: Maglownica mk4

Post autor: on6222 » śr gru 10, 2014 12:31

Ja magiel wymienialem ale na nowy ze skody za 1150zl(kompletny z końcówkami i drazkami) stwierdzilem ze za regenerke trzeba dac ok500 600 zł do tego trzeba zapłacić kaucję jakieś 200 300 zł plus przesylki , i później może okazać się ze twoja maglownica sie nie nadaje do regeneracji i kaucja poszła( kolega tak miał a jak chciał aby mu odesłali to.na jego koszt jakieś 120zl także jakąś masakra) ja juz wymienilem i jest miodzio, także warto się zastanowić pozdrawiam
Tak jakby ktoś chciał to z takim nr kupilem 1J1422063m



Awatar użytkownika
CzapCzap
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 830
Rejestracja: wt mar 14, 2006 23:53
Lokalizacja: Athlone
Kontakt:

Re: Maglownica mk4

Post autor: CzapCzap » śr gru 10, 2014 19:14

gruszon18 pisze:Właśnie jeszcze nie sprawdzałem jaki jest stan drążków. Wiem że trzeba wymienić np końcówki drążków, ale to przy ustawieniu zbieżności i geometrii. Tak samo chyba gumy na wahaczu i cała resztę. Tak samo chyba trzeba będzie mi kupić nowe te gumowe osłony na drążki kierownicze. I tak wgl, podczas przeglądania podobnych tematów po googlach wyczytałem gdzieś że można drążki jakoś wypiąć przy maglu, a nie wybijać przy zwrotnicach. To wtedy uniknął bym problemów ze zbieżnością po wymianie magla. Chyba że o czymś zapominam ew czegoś nie wiem. W temacie jestem świeży bo się jeszcze za zawieszenie w żadnym samochodzie nie brałem.
Jesli masz do wymiany koncowki to zrob to podczas wymiany magla. Drazki odkreca sie od magla tak ( najlepiej jakims duzym kluczem francuskim) ale do tego trzeba wybic konowki od zwrotnic bo inaczej drazek sie nie bedzie obracal. Jedynym sposobem na zachowanie jako takiej zbieznosci po wymianie magla jest przelozenie calych starych drazkow z koncowkiami badz ustawienie dlugosci nowych do dlugosci starych , ale i tak potem trzeba zrobic zbieznosc, bo kazda maglownica tez nie bedzie taka sama.

Oslony lepsze stare oryginalne niz tani zamiennik , oryginalne sa bardzo wytrzymale, takze zweryfikuj ich stan.


Obrazek <--------

Golf 3 GL 1.6 AFT - sprzedany :(
Golf 4 GTI 1.8T AGU - Jest :)
Jetta 2 CL 1.6D - Jest :)

Awatar użytkownika
gruszon18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: czw lip 11, 2013 14:46
Lokalizacja: Świdnik

Maglownica mk4

Post autor: gruszon18 » śr gru 10, 2014 19:52

CzapCzap, No dzięki, troszkę mi temat rozjaśniłeś. Te gumowe osłony prawa może się nada, ale lewa nie koniecznie. Co do drążków, skoro mam wybić ze zwrotnicy to prościej będzie zmierzyć jako tako odległości, potem zmienie końcówki, i złożę jak kolwiek aby koła się w kaczy chód nie zeszły i tylko tak aby dojechać 7 km do mechanika.



Awatar użytkownika
gruszon18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: czw lip 11, 2013 14:46
Lokalizacja: Świdnik

Maglownica mk4

Post autor: gruszon18 » sob gru 13, 2014 16:35

Dobra chłopacy. Dałem rade bez kanału i w ciągu 3 godzin ma spokojnie. Troszkę zimno i mało miejsca ale dało rade. Kawałek ściągacza żeby końcówki drążków sobie rozpiąć a cała jest bez problemów. Dla potomnych, potrzeba kluczy takich jak nasadowe 21 żeby odkręcić sanki, 19 żeby odkręcić końcówki drążków i przewód wspomagania i 13 żeby odkręcić magiel od sanek i krzyżak w środku od maila, no i 16 żeby odkręcić poduszkę od skrzyni. Ja sobie skomplikowałem sytuacje że odkrecilem magiel od sanek zanim odkrecilem przewody od wspomagania. Nie jest tak tragicznie jak mi się to wydawało. Dziękuję wszystkim za pomoc ;-)



loudnes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw gru 18, 2014 22:49
Lokalizacja: Konin

Re: Maglownica mk4

Post autor: loudnes » czw gru 18, 2014 22:56

Witam. A Panowie możecie mi powiedzieć czy te przekładnie to faktycznie oryginał czy podróba. http://allegro.pl/przekladnia-kierownic ... 46440.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/przekladnia-kierownic ... 56961.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Mam problem już rok. Wyciek płynu z magla, ostatnio zaczyna piszczeć, drgania przy hamowaniu i wyższych prędkościach (100+). Za regeneracje chcą 500 zł i 12 miesięcy gwarancji. A te maja po 4 lata. Mam dylemat co z tym zrobić. Czy regeneracja czy kupić używaną a może tą nowa.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości