głośny tłumik walker

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pakob
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: śr cze 01, 2005 14:10

głośny tłumik walker

Post autor: pakob » ndz lis 16, 2014 20:32

Witajcie koledzy Mam 2.0 GTI Edition z motorem AGG.Musiałem wymienić oryginalne tłumiki-środkowy i końcowy.Ponieważ zależało mi na zachowaniu wyglądu (2 rurka) w warsztacie zamówiłem komplet Walkera i tu zaczął się problem z głośnością.Odradzano mi Ultera sport ze względu na ilość decybeli a tem Walker wcale nie jest cichy (a miał być) .Wszystko sprawdzono-połączenia,kol.wydechowy,łącznik.Ciekawe że po nagrzaniu silnika jest głośniejszy a szczególnie przy rozpędzaniu auta tak od 3000-4000 obr.Dziś dodatkowo na parkingu po przegazówce doszedł jakiś brzęk i strzelanie w tł. końcowy - co radzicie-wpakowałem kasę w komplet Walkera bo Asmet.Polmostrów i itp wynalazki mi odradzono a i tak jest nie ok.



Awatar użytkownika
Matt_DST
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 22:55

głośny tłumik walker

Post autor: Matt_DST » wt lis 18, 2014 23:01

Reklamuj go, ja bym założył zamiennik oryginalnego, a jak chcesz "sport" to najlepszym rozwiązaniem jest wywalenie kata + środkowego i masz najlepszy dźwięk.



pakob
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: śr cze 01, 2005 14:10

głośny tłumik walker

Post autor: pakob » sob lis 29, 2014 01:05

w związku z dużą głośnością dołożono mi jeszcze jeden tłumik przelotowy zaraz za katem a przed środkowym,już polskiej produkcji i dalej wyje choć może ciut mniej.Za to występują wibracje,szczególnie gdy teraz jest zimno (przed porannym ruszeniem) ale po rozgrzaniu również.Szczególnie gdy ruszam z małym gazem to aż boczek w prawych drzwiach drży.3 fachowcow oglądało i twierdz że tłumiki zmontowane poprawnie,nie stukają,bez przedmuchów.Ja uważam,że to buczenie jest od środkowego tłumika,ale pal licho buczenie,byleby tak nie wibrował.Na ori tłumiku przy 90 km/h miałem 2600 obr i była cisza a teraz to jakiś horror.W zakładzie nie chcą ze mną już gadać,uważąjąc za świra.Nie chcą uwierzyć,żę na oryginale było cicho i komfortowo.Specjalnie nie wchodziłem w Ultera,bo zapewniano mnie o świetnej jakości Walkera-co chłopaki radzicie?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

głośny tłumik walker

Post autor: Paweł Marek » czw gru 04, 2014 21:47

pakob, znasz ceny oryginalnych tlumików Walkera? Są drogie, ciężkie. Czy nie trafiłeś na podróbe?Są wypukłe oznaczenia firmowe? Ja zawsze ładuję do swojego 2.0 tani polmostrów i nigdy na głośność nie narzekałem, tyle że trwałość to 3 lata max. Poza tym nowszy tłumik póki nie narobi się w nim osadów ze spalin zawsze jest troszkę metalicznie głośniejszy, ale musiałbyś być nadwrażliwy żeby ci to przszkadzało


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości