terkotanie/buczenie tylko przy skręcie w prawo

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
lolek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz paź 16, 2005 20:30
Lokalizacja: KR

terkotanie/buczenie tylko przy skręcie w prawo

Post autor: lolek » śr paź 22, 2014 20:43

Witam!
Mam problem, z którym nie mogę sobie poradzić od jakiś 2-3 tygodni (stało się to bez objawów z dnia na dzień) ...
Podczas manewrów skrętu w prawo, słychać dobiegające z lewego przedniego koła takie jakby buczenie (tak jakby było za mało powietrza, lub ścinało oponę - na pewno nie jest to dźwięk pompy układu wspomagania, dodam, że przekładnie miałem regenerowaną).
Pierwsze co zacząłem właśnie od opon, wymieniłem na komplet zimówek, i nadal to samo. Na stacji diagnostycznej (na szarpakach) wykryto tylko duży luz na prawej tylnej tulei przedniego wahacza usterka zrobiona, geometria ustawiona, problem nadal pozostał (wymieniłem tuleje po obu stronach). Byłem u dwóch mechaników, nie wiedzą co może być przyczyną, mam jeździć dalej, może zacznie bardziej hałasować... :helm: Łożysko lewego koła mechanik stwierdził odpada, w zawieszeniu nic nie widać wszystko ok.. Dodam, że przy małych prędkościach dźwięk ujawnia się w zakrętach 90 stopni, natomiast przy większej prędkości (70-80) na ostrych łukach przy delikatnie skręconej kierownicy (dochodzą wtedy również silne drgania, które czuć kierownicy). Przy wejściu w zakręt i odcięciu napędu (wrzucenie na luz/ wciśnięcie sprzęgła) buczenie ustaje.. Przy zjeździe ze "ślimaka" gdzie asfalt jet bardzo nierówny i wrzuceniu na luz, ustępuję buczenie, ale słychać taki stukot jakby dwie metalowe części odbijały się od siebie pod wpływem nierówności (oczywiście z tego lewego przedniego kóła).. Dodam może jeszcze, że na prostym odcinku zacznę gwałtownie skręcać (bujać budą :jezor: ) raz w lewo, raz w prawo przy krótkich *#cenzura#* kierownicą słychać również to buczenie (przy dociążeniu lewego koła). Pasuje to do łożyska lewego koła, tylko nie szumi nic przy jeździe na wprost i skrecie w lewo, jak i po wrzuceniu na luz.. :grrr: Proszę doradźcie coś, myśle już nawet o mechaniźmie róznicowym ale to by był już czarny scenariusz... :crazy: Będę bardzo wdzięcnzy za jekieś sugestie.. :blush:

Pozdrawiam :D



Awatar użytkownika
sliwa404
Forum Master
Forum Master
Posty: 1885
Rejestracja: śr kwie 09, 2014 21:39
Lokalizacja: Nowa Sól

Re: terkotanie/buczenie tylko przy skręcie w prawo

Post autor: sliwa404 » śr paź 22, 2014 20:57

Czasami bywa tak że łożysko drugiego Koła jest do wymiany a słychać po drugiej stronie. U mnie tak było.



Awatar użytkownika
lolek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz paź 16, 2005 20:30
Lokalizacja: KR

Re: terkotanie/buczenie tylko przy skręcie w prawo

Post autor: lolek » śr paź 22, 2014 21:44

sliwa404 pisze:Czasami bywa tak że łożysko drugiego Koła jest do wymiany a słychać po drugiej stronie. U mnie tak było.
Nie no tutaj dam sobie rękę uciąć, że to jest lewe koło, tym bardziej, że jest to słyszalne przy dociążonej lewej stronie (czyli przy skręcie w prawo), jednak zastanawia mnie to, że po wrzuceniu na luz/wysprzęgleniu terkotanie ustaje więc to chyba nie może być łożysko ? .. :-( Tak jak napisałem wcześniej przy skręcie w prawo na ostrym łuku i nierównej nawierzchni dochodzi jeszcze ten dźwięk jakby coś się rozsypywało z lewej strony.. a przy takim średnio ostrym łuku na gładkim asfalcie i prędkości około 70 km/h dochodzi to silne drżenie kierownicy bardzo mocno odczuwalne (mam wtedy wrażenie jakby koło chciało odpaść)... :otepienie:



Awatar użytkownika
lolek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz paź 16, 2005 20:30
Lokalizacja: KR

terkotanie/buczenie tylko przy skręcie w prawo

Post autor: lolek » ndz paź 26, 2014 10:51

Proszę o zamknięcie tematu, problem rozwiązany, takie usterki, które objawiają się w mało charakterystyczny dla poszczególnych podzespołów sposób, są bardzo trudne do rozwiązania, ponieważ można wymienić b.dużo części a na końcu wychodzi, że do zrobienia był jakiś drobiazg ciężki do zdiagnozowania, tak też było w tym przypadku, po czasochłonnym szukaniu przyczyny, kilku jazdach testowych, zachodzeniu w głowę kilku mechaników i wymianie tulei wahaczy, poduszki skrzyni biegów, oraz zrobieniu geometrii (tylko te dwie rzeczy w zawieszeniu miały luzy i nadawały się do wymiany) usterkę udało się ją wyeliminować, nie wiem dokładnie co było na rzeczy, na pewno była zdejmowana osłona silnika i coś było tam majstrowane, na pytanie co było przyczyną dostałem odpowiedz z uśmiechem na twarzy "kosmetyka" :bajer:



Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

terkotanie/buczenie tylko przy skręcie w prawo

Post autor: pironet » ndz paź 26, 2014 16:32

pewnie osłona ocierała o półoś :helm:


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

bartektrn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pt sty 31, 2014 20:32
Lokalizacja: Toruń
Auto: Bora 2.8 vr6 4motion aqp / A4 b6 1.8t Q ajq ~400hp
Silnik: AQP

Re: terkotanie/buczenie tylko przy skręcie w prawo

Post autor: bartektrn » ndz sie 04, 2019 09:52

pironet pisze:
ndz paź 26, 2014 16:32
pewnie osłona ocierała o półoś :helm:
Sjaka osłona można coś wiecej?

Mam ten sam problem tylko w prawo jakby tarcie buczenie, zrywanie przyczepności coś w tym stylu. Powyżej 40km/h jak ostry łuk lub powyżej 60/70 na s i sbszych. Geometria robiona, przeguby komplet przód nowe, gumy tył nowe poliuretany łączniki tył nowe, nowe sprężyny eibach, przód też wszystko prawie nowe, poduszki pod silnikiem i skrzynia zmienione tzn tylko lewa od strony kierowcy jeszcze nie ruszona i cały czas od momentu zakupu to samo.

Ktoś ma jakieś pomysły??

Pozdrawiam



bartektrn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pt sty 31, 2014 20:32
Lokalizacja: Toruń
Auto: Bora 2.8 vr6 4motion aqp / A4 b6 1.8t Q ajq ~400hp
Silnik: AQP

Re: terkotanie/buczenie tylko przy skręcie w prawo

Post autor: bartektrn » sob wrz 28, 2019 08:45

Panowie nikt?? Ja powoli obstawiam skrzynie biegów...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości