luz na kolumnie kierwoniczej ,łożysko ,wideo wstawione !!

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lukasz9501
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw mar 06, 2014 21:56

luz na kolumnie kierwoniczej ,łożysko ,wideo wstawione !!

Post autor: lukasz9501 » pt mar 07, 2014 00:15

Witam mam audi a3 (to to samo co golf4) otóż mam problem ,mianowicie po wymianie gum na wahaczach na pełne oraz założenie po zimie ,letnich 17stek nastał problem z luzem kierwonicy . Jeśli chodzi o zawieszenie oraz końcówki drążków ,drążki itd wszystko okey ,luzów nie ma ,sprawdzone na stacji diagnostycznej oraz kilku mechaników . luz wyczuwalny jest wtrakcie dziur oraz na postoju lewa-prawa jest pyknięcie (koła się nie ruszają przy lekki obrocie) ,oraz luz góra-dół wyczuwalny ,na prostej drodze nie ma problemów . Jeśli chodzi o magiel nie cieknie ,nie ubywa płynu . Krzyżaki kolumny wydają się na okey , jedynie coś mnie martwi te łożysko (na filmiku widać) luz , prawdopodobnie z niego wydobywa się dzwięk ,czy jest to rozbieralne i wymieniane ?

Dodam że mam problem z kierwonicą ,mechanik który chciał mi wymienić taśme AIR BAG ukręcił imbusa w środku poduszki i nie da rady odkręcić kierwonicy ...
PRoszę o pomoc ,bo ja już nie mam siły do tego .. Może ktoś coś doradzi .. Pozdro
Edit: czytałem na forum u was,że ktoś miał już problem w golfie 4 i zaklepywał gniazdo łożyska i pomagało coś o tym wiecie ?

" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
dr.house
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 377
Rejestracja: pn lut 06, 2012 11:05
Lokalizacja: Warszawa-Bródno

luz na kolumnie kierwoniczej ,łożysko ,wideo wstawione !!

Post autor: dr.house » pt mar 07, 2014 12:55

O niczym takim nie słyszałem, ale przydałoby się dostać do tego. Jak masz problem ze ściągnięciem kierownicy, to może przyspawaj końcówkę do imbusa i odkręcaj. Poświęcisz końcówkę i srubę, może przy okazji taśmę AIRBAG wymienisz :bigok:


Było:
Golf MK4 1.4 16V AKQ ->SWAP-> 1.8 20V AGN
Jest:
Audi A6 2.4 V6 Quattro ARJ

lukasz9501
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw mar 06, 2014 21:56

luz na kolumnie kierwoniczej ,łożysko ,wideo wstawione !!

Post autor: lukasz9501 » pt mar 07, 2014 16:41

Przyspawać końcówkędo imbusa ? W jaki sposób ? Skoro śruby są w poduszce a nie ma jak dojść nawet by przyspawać co kolwiek do śruby ..
Ktoś coś jeszcze sięwypowie ? ?



Awatar użytkownika
dr.house
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 377
Rejestracja: pn lut 06, 2012 11:05
Lokalizacja: Warszawa-Bródno

luz na kolumnie kierwoniczej ,łożysko ,wideo wstawione !!

Post autor: dr.house » pt mar 07, 2014 18:56

No to jednak nie to samo co golf iv. U nas poducha siedzi na zatrzaskach a kiera na 1 śrubie :kac:


Było:
Golf MK4 1.4 16V AKQ ->SWAP-> 1.8 20V AGN
Jest:
Audi A6 2.4 V6 Quattro ARJ

coval
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 17:43
Lokalizacja: Zielona Góra

luz na kolumnie kierwoniczej ,łożysko ,wideo wstawione !!

Post autor: coval » ndz mar 09, 2014 13:06

mechanik który chciał mi wymienić taśme AIR BAG ukręcił imbusa w środku poduszki
Oryginalnie w A3 jest tam śruba z gniazdem torx. Jeżeli gniazdo zostało rozkalibrowane ratuje tylko nabicie większego rozmiaru torxa lub splina.
Co do luzu promieniowego w kolumnie, wyeliminowałem go przez wymianę tejże na nowa w okazyjnej cenie. Uzywki w wiekszosci beda juz wybite, jak juz szukać, trzeba takiej kolumny z jak namłodszej octavi 1 tour, nadluzej byly produkowane na tej samej plycie co A3.



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

luz na kolumnie kierwoniczej ,łożysko ,wideo wstawione !!

Post autor: Mavrick » pn mar 10, 2014 09:45

Jezeli chodzi o srube to mozesz jeszcze wiertarka katowa zrobic nawiert a nastepnie uzyc czegos takiego http://p.alejka.pl/i2/p_new/30/01/wykre ... 90_0_b.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości