Agresywne zużycie opon od środka- tylna oś

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

XV2
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2363
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:10
Lokalizacja: B-wo
Kontakt:

Re: Agresywne zużycie opon od środka- tylna oś

Post autor: XV2 » ndz gru 08, 2013 18:21

matimur pisze:Kontrola geometrii bez ustawiania zbieżności (bo z tyłu to i tak nic nie poustawiasz)
Bajki opowiadasz


MK2 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=451131

MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=546133

Montaż ESP http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=590914

Awatar użytkownika
devill4
...
...
Posty: 245
Rejestracja: wt sty 11, 2011 22:10

Agresywne zużycie opon od środka- tylna oś

Post autor: devill4 » pn mar 24, 2014 23:23

Odświeżę temat. Mam identyczny problem ze ścinaniem opon tylnych. Tylko u mnie mechanik zwrócił uwagę na widoczne pochylenie kół z tył( z lewej strony nawet większe niż z prawej). Geometria będzie sprawdzana ale dopiero jak ogarnę końcówkę drążka. Zastanawia mnie jednak skąd taki negatyw ? Czy możliwe żeby czopy aż tak się wygięły ? Na belce nie ma luzów ani nie miała żadnych przygód.



Awatar użytkownika
VwMaly
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 202
Rejestracja: ndz gru 14, 2008 15:51
Lokalizacja: Mikołóvw
Kontakt:

Agresywne zużycie opon od środka- tylna oś

Post autor: VwMaly » czw mar 27, 2014 18:50

kupiłem kiedyś taką bore jak ty i opony od środka były łyse u mnie problem był z belką była krzywa, objaw był taki że kierownica była lekko obrócona po wymianie belki kierownia była prosto a opony nie zjeżdżały się juz a co do tej belki jesteś pewien?


Mój Golf II GTD
viewtopic.php?f=87&t=231774

Obrazek

KUPIĘ PŁOTY DO BBS RS

Awatar użytkownika
devill4
...
...
Posty: 245
Rejestracja: wt sty 11, 2011 22:10

Agresywne zużycie opon od środka- tylna oś

Post autor: devill4 » ndz mar 30, 2014 20:23

Ręki sobie niestety uciąć nie dam. W Polsce na pewno nie miał żadnych przygód, a co się działo u 1 właściciela to nie wiem do końca. Auto jeździło co jakiś czas z kompletem osób i załadowanym bagażnikiem do belgi może obciążenie było zbyt duże i coś ustąpiło?
W jaki sposób miałeś tą belkę u siebie krzywą?
Kierownice mam prosto ustawioną i na równej drodze jedzie prosto ale w koleinach to jest tragedia autem nosi jak chce :grrr:



Awatar użytkownika
VwMaly
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 202
Rejestracja: ndz gru 14, 2008 15:51
Lokalizacja: Mikołóvw
Kontakt:

Agresywne zużycie opon od środka- tylna oś

Post autor: VwMaly » ndz mar 30, 2014 21:19

lewa tylna była skrzywiona do środka nie było widać gołym okiem potem wyszło na geometrii a miałem kit na błotniku pewno był szmyrnięty :jezor: :jezor:


Mój Golf II GTD
viewtopic.php?f=87&t=231774

Obrazek

KUPIĘ PŁOTY DO BBS RS

Awatar użytkownika
devill4
...
...
Posty: 245
Rejestracja: wt sty 11, 2011 22:10

Agresywne zużycie opon od środka- tylna oś

Post autor: devill4 » sob kwie 26, 2014 19:48

Odświeżę trochę temat. Byłem na geometrii 3D. Wydruku nie dostałem ale z pomiarów tyłu wyszło:
Kąt pochylenia kół tył:
Lewe : -2°26' Prawe: -1°34'
Zbieżność kół tył:
Lewe : -0°55' Prawe: +0°02'

Chyba będę musiał poszukać prostej belki. Zastanawia mnie tylko skąd takie pochylenie?



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Agresywne zużycie opon od środka- tylna oś

Post autor: muszkatobiasz » ndz kwie 27, 2014 16:43

na belce masz regulacje zbieżności nie zmienisz ale wydaje mi się że masz w normie tyle że możesz ustawić tak aby było po równo z lewej i prawej strony zbieżność i kąty



Awatar użytkownika
devill4
...
...
Posty: 245
Rejestracja: wt sty 11, 2011 22:10

Agresywne zużycie opon od środka- tylna oś

Post autor: devill4 » pn kwie 28, 2014 19:44

Jedyne co według sprzętu do pomiarów mieściło się w normie to pochylenie dla prawego koła no i ostatecznie zbieżność też z prawej :) Mechanik próbował coś naciągnąć na mocowaniach ale nie wiele zdziałał. Potem coś jeszcze ustawiał tak żeby było w miarę poprawnie i tyle. Sugerował spróbować zmienić czop być może przez niego koło jest pochylone i odjeżdża na zewnątrz ale to tylko gdybanie.
Lepszą opcją zdaje się być druga kompletna belka



lufi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr cze 25, 2014 21:32

Agresywne zużycie opon od środka- tylna oś

Post autor: lufi » wt lut 24, 2015 13:09

Witam mam podobny problem srodkowe ranty opony mi wcina pojechalem na sprawdzenie geometrii i wyszlo ze jest tylnia os zla poradzilem sie paru mechanikow i wszyscy popierali ta teze wiec olx i kupilem nowa urzywana ale problem dalej jest taki sam nie wiem czy wiekszy czy mniejszy bo nie bylem po wymianie belki na nowa urzywana na geometri dodam jeszcze ze auto mialo wypadek ale bilem przodem tylne belka byla wymieniana bo sie odbilo podczas wypadku i uderzylem prawym tylnim kolem w krawerznik i sie schowalo do srodka cos takiego ( I / ) po wypadku wymienilem belke teraz wymienilem juz 2 raz i dalej to samo nie wiem co juz mam robic mozliwe ze kupilem 2 belki krzywe ??? niektorzy mowia ze rama auta juz jest walnieta i nic nie zrobie nie wiem co mam dalej robic kola tylne wygladaja tak / \ czytalem na forum cos o czopach ze moze byc krzywy lub podkladki jakies pod belka nie mam. Przyznam sie ze jestem totalnym swierzakiem w tematyce mechaniki auta teraz po wymianie belki po raz drugi nikt mi juz zadnej porady konkretnej nie udzielił oprocz "sprzedaj auto" :banghead: a to nie wchodzi w gre :) prosze a wrecz blagam o pomoc :)



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Agresywne zużycie opon od środka- tylna oś

Post autor: muszkatobiasz » wt lut 24, 2015 18:53

rozumiem że belki kupujesz kompletne z czopami? jak sprawa amorków czy trzymają jeszcze to też wpływa na opony oraz tuleje belki! najlepiej jak byś dał jakieś pomiary geometrii zbieżność kół i czy zdziera tylko jedną oponę?



Awatar użytkownika
devill4
...
...
Posty: 245
Rejestracja: wt sty 11, 2011 22:10

Agresywne zużycie opon od środka- tylna oś

Post autor: devill4 » wt lut 24, 2015 23:46

Używana też może być krzywa nikt Ci raczej tego nie zagwarantuje, możesz jedynie sam pomierzyć przekątne jak masz belkę na wierzchu i tyle.

Ja do tej pory nie znalazłem żadnej sensownej używanej belki, a cena nowej plus czopy i piasty kosmos. Jednak po ostatniej geometrii 3D i drobnych regulacjach nie zauważyłem zużycia, a koła mam dalej pochylone tak więc polecam dobrą geometrię.



lufi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr cze 25, 2014 21:32

Agresywne zużycie opon od środka- tylna oś

Post autor: lufi » śr lut 25, 2015 01:18

Dziekuje za odp ale tak jak pisalem jestem swierzak wiec co ta sa czopy i gdzie to znajde (zdjecia, obrazki, linki) czy na zamatowanej belce tez moge pomierzyc i jak ??? i o co chodzi z geometria ??? bylem na ustawianiu zbierznosci pomierzyl i powiedzial ze z tylu nie ma zbierznosci a nie ma tam mozliwosci regulacji. Bylem u 3 mechanikow zaden sie nie podjął naprawy a nawet proby, wyglaszali teorie ale jak podreslilem ze oddam auto i maja naprawic i zaplace jesli bedzie dobrze jak bedzie dalaje tak jak jest nie zaplace zaden sie nie podjął kazali zmienic belke lub sprzedac auto (po wypadku kupielm belke za 500 zl uzywana wymina skasowal 200 zl i po roku po oponach zauwarzyle ze cos nie tak po pytaniach ogledzinach itp to co wyzej pisalem "Wymien belke" 2 raz na koszta nie chcialem sie nararzac wiec sam znalalem belke na olx za 150 zl wymina po znajomosci kolega ) teraz wszyscy dalej rozkladaja rece i twierdza "wymien belke " lub "sprzedaj auto" nie mam zamiaru sie na koszta narazac jesli to nie ma sensu bo ile mozna placic za nie naprawiana rzecz te forum pomoglo mi juz 2 razy w sprawach rownie nie rozwiazywalnych jak obecna wiec prosze jeszcze raz o pomoc i fachowa porade najlepiej gdzie znajde dobrego fachowca ktory pomorze w woj. lubuskim ktos kogos poleca lub zna ??? z gory dzieki :)



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Agresywne zużycie opon od środka- tylna oś

Post autor: Qto » pt lut 27, 2015 18:49

lufi, używaj znaków interpunkcyjnych !!
lufi pisze:gdzie znajde dobrego fachowca ktory pomorze w woj. lubuskim
to na Pomorzu czy w Lubuskim ? Pytaj na grupie regionalnej...i pisz po naszemu



lufi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr cze 25, 2014 21:32

Agresywne zużycie opon od środka- tylna oś

Post autor: lufi » sob lut 28, 2015 19:44

Wybacz mam z tym problemy ale postaram się a i szukam w woj. Lubuskim :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości