Jak podnieść zawieszenie w MK2?

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pablo-pablo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pn lut 07, 2011 12:39
Lokalizacja: Sopot

Jak podnieść zawieszenie w MK2?

Post autor: pablo-pablo » wt lip 03, 2012 21:09

Mam taki problem, że przy nieco większym obciążeniu z tyłu (np 2 pasażerów na tylnej kanapie lub załadowany bagażnik) autko potrafi zahaczyć "brzuchem" o nierówność na drodze, np. o "leżącego policjanta". Najczęściej uderza o poprzeczną belkę przechodzącą na wysokości tłumika środkowego (fot) która to przygina się do tłumika i drżący tłumik uderza o nią powodując nieprzyjemny klekot. Wystarczy oczywiście podjechać na kanał i w kilku *#cenzura#* odgiąć belkę ale po 5-10 razie mam zamiar coś z tym zrobić.

Nie wiem czy moje zawieszenie jest obniżane (autko nie należało nigdy do zwolenników takiego tuningu) ale porównałem je z innymi MK2 sąsiadów. Mierzyłem odległość od ziemi do najwyższego punktu w łuku tylnego nadkola. U sąsiadów jest:
- 64cm (diesel, 14" opony)
- 64cm (benzyna, 13" opony)
U mnie zaś 58cm (benzyna, 13")
Czy to możliwe a może normalne, że z biegiem lat zawieszenie "osiada", sprężyny się kurczą? Najchętniej wymieniłbym sprężyny na nowe, ale nie mam pewności czy to wystarczy. Żeby nie było, że wstawię nowe sprężyny, a tył nie podniesie się. Czy są sprężyny wyższe i niższe, czy to są standardy? Słyszałem, że można wstawić sprężyny od diesla do benzyny i wtedy będzie wyżej (diesle są cięższe) ale to się chyba tyczy tylko przedniego zawieszenia? Czy jest też takie rozróżnienie na tył? Jeżeli wymiana sprężyn powinna pomóc to jakiej firmy dobrze wybrać?

Obrazek

Obrazek



Awatar użytkownika
silverdragon1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 253
Rejestracja: sob sie 07, 2010 22:43
Lokalizacja: Świecie

Jak podnieść zawieszenie w MK2?

Post autor: silverdragon1 » wt lip 03, 2012 21:55

Ja bym obstawiał właśnie sprężyny z czasem siadają a nowe do golfa są wszystkie tej samej wysokości co powinno wystarczyć
U siebie przy wymianie zawiasu dałem pod dolny talerzyk dorabianą tuleje 50 mm wys. bo chciałem mieć wyżej (często przewożę ciężkie rzeczy)


MK II Zawsze w moim sercu
Co sądzisz o moim GL ?
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.ph ... 2&start=14" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
RapStyle
I'm a Jetta Rider
I'm a Jetta Rider
Posty: 509
Rejestracja: śr sty 11, 2012 13:01

Jak podnieść zawieszenie w MK2?

Post autor: RapStyle » wt lip 03, 2012 23:32

Włóż odboje (gumy) w sprężyny. Będzie nieco wyżej i twardziej a co za tym idzie nie będziesz haczył. Jest to guma którą się wkłada między zwoje sprężyny



Awatar użytkownika
pablo-pablo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pn lut 07, 2011 12:39
Lokalizacja: Sopot

Jak podnieść zawieszenie w MK2?

Post autor: pablo-pablo » śr lip 04, 2012 08:05

No właśnie, zastanawiałem się co jest lepsze w moim przypadku: guma pod sprężynę - taka gruba "podkładka" czy takie krążki gumowe wkładane miedzy zwoje sprężyny?



Yaro1981
Forum Master
Forum Master
Posty: 1621
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 13:17
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Jak podnieść zawieszenie w MK2?

Post autor: Yaro1981 » śr lip 04, 2012 10:28

pablo-pablo, wymieniaj sprężyny na nowe a nie kombinuj z półśrodkami


[url=http://www.ratlook.pl][img]http://images31.fotosik.pl/364/d5ade2bfa65858dd.gif[/img][/url]

Awatar użytkownika
pablo-pablo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pn lut 07, 2011 12:39
Lokalizacja: Sopot

Jak podnieść zawieszenie w MK2?

Post autor: pablo-pablo » śr lip 04, 2012 11:11

Nie, nie, sprężyny na pewno wymienię i mam nadzieje że to pomoże i podniesie autko. A jak nie to wtedy będę kombinował z gumami. Chciałbym od razu wymienić amorki ale muszę jeszcze troszkę kaski uskubać :) Sprężyny upatrzyłem takie:

http://allegro.pl/sprezyny-tyl-kayaba-v ... 53954.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
RapStyle
I'm a Jetta Rider
I'm a Jetta Rider
Posty: 509
Rejestracja: śr sty 11, 2012 13:01

Jak podnieść zawieszenie w MK2?

Post autor: RapStyle » śr lip 04, 2012 23:39

Ja mam takie między zwoje gumy wepchnięte :)



Awatar użytkownika
Robsonnnn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 727
Rejestracja: wt maja 17, 2011 22:16
Lokalizacja: FNW
Kontakt:

Jak podnieść zawieszenie w MK2?

Post autor: Robsonnnn » pt lip 06, 2012 14:14

nie pchaj zadnych gum, wymien sprezyny ew. amory i po sprawie powinno byc


Obrazek

gateway1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: czw sty 22, 2009 22:18
Lokalizacja: warszawa

Jak podnieść zawieszenie w MK2?

Post autor: gateway1 » sob lip 07, 2012 08:47

ja na tyl stosowalem sprezyny od vento sa troche wyzsze od golfowskich



carljohnson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 22:38

Jak podnieść zawieszenie w MK2?

Post autor: carljohnson » sob lip 07, 2012 14:48

ja mam od golfa III i jest git, jedna kosztuje ok. 60 zł



Awatar użytkownika
J.B.S.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1819
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:08
Lokalizacja: Radom

Jak podnieść zawieszenie w MK2?

Post autor: J.B.S. » sob lip 07, 2012 15:09

Wymień sprezyny, wymień amorki(jesli potrzeba) i koniecznie daj nowe odboje bo one też decydują ile siada samochód po załadowaniu.Czasami zdarza sie że jest skorodowany górny talerzyk.Wiec też możesz sobie nabyć,bo kosztuje śmieszne pieniądze.



Awatar użytkownika
pablo-pablo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pn lut 07, 2011 12:39
Lokalizacja: Sopot

Jak podnieść zawieszenie w MK2?

Post autor: pablo-pablo » ndz lip 08, 2012 22:49

Rozmawiałem z mechanikiem i podpowiedział mi oczywistą rzecz na którą wcześniej nie zwróciłem uwagi: masz założony zbiornik z gazem w kole wiec tył jest obciążony o dodatkowe ok 40 kg wiec musi siedzieć niżej. Faktycznie wcześniej (przed założeniem inst. gazowej) nie miałem problemu z haczeniem. Morał z tego taki, że sama wymiana sprężyn raczej nie pomoże - nawet jak na początku będzie ok to później pewnie i tak siądą. Poradził mi żebym wstawił jednak takie tuleje dystansowe. Problem w tym, że nie znalazłem czegoś podobnego na Allegro (a skoro czegoś nie ma na Allegro to w sklepie będzie też problem). Czy takie tuleje-podkładki to się robi samemu na wymiar? Nie ma czegoś podobnego do kupienia? (nie mówie o "dziwnych" zestawach za 200-300zł)

Zastanawiam się ewentualnie nad wstawieniem wyższych sprężyn od innego modelu ale tu to już kompletnie nie wiem co będzie dobre i w sklepie też mi pewnie nie doradzą. Pozostaje wiec Forum i Wasze sugestie.

gateway1 czy faktycznie od Vento będą pasować i autko powinno się podnieść, czy może przerabiałeś coś dodatkowo?

carljohnson czy sprężyny od MK3 są wyższe i dlatego je montowałeś czy masz je z innego powodu?



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3830
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Jak podnieść zawieszenie w MK2?

Post autor: grandi » ndz lip 08, 2012 23:54

Wymień tuleje silendbloców na tyle bo też mają wpływ na to czy auto nie siada , załóż nowe sprezyny firmy D D polskie , wytrzymały 100 tys tylko po załadunkiem , poszukaj ewentualnie wzmacnianych sprężyn do mk II


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
RapStyle
I'm a Jetta Rider
I'm a Jetta Rider
Posty: 509
Rejestracja: śr sty 11, 2012 13:01

Jak podnieść zawieszenie w MK2?

Post autor: RapStyle » pn lip 09, 2012 00:55

do jetty zakładają chyba od vento. poszukaj na forum jetty tematu. jetta a2 ma takie samo zawieszenie jak golf i też jest problem z siadajacym tyłem



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości