Przednie amortyzatory 1.9 AHF

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Rene
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: śr gru 07, 2005 18:18
Lokalizacja: Kraków

Przednie amortyzatory 1.9 AHF

Post autor: Rene » pn maja 21, 2012 18:34

Witam
Przyszła już chyba pora zmienić amortyzatory na nowe
Ze starego amortyzatora odczytałem bez problemu numery 1J0413031AE przypuszczam że jest to jakiś standardowy amortyzator.

I tu pojawia się moje pytanie czy w jakiś wersjach GTI TDI występowały amortyzatory o bardziej sportowej charakterystyce ??
Troszkę twardsze?? Nie chce kupować jakiś kitów MTS lub tego typu bo wydaje mi się że już by było za twardo.


Obrazek

Awatar użytkownika
szpieg
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 536
Rejestracja: sob mar 26, 2011 17:02
Lokalizacja: krk

Przednie amortyzatory 1.9 AHF

Post autor: szpieg » wt maja 22, 2012 15:46

W GTI z racji tego ze są krótsze spręzyny, montowane byly amortyzatory o mniejszym skoku i wiekszej twardosci.
Moze lepiej zaniwestowac w dobra marke (KYB, Billsten, Sachs) i cieszyc sie dluzej komfortem ? ja mam wrzucone Billstein B8, ojcu w 1.9tdi zamontowalem B4 i jest zadowolony. Z tego co wiem to B6 są dla sprężyn normalnej długosci ale o zwiekszonej sile tłumienia.


Mój GTI: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=499693
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Samochód jest dopiero mocny, kiedy boisz się do niego wsiąść i przekręcić kluczyk"

Awatar użytkownika
Rene
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: śr gru 07, 2005 18:18
Lokalizacja: Kraków

Przednie amortyzatory 1.9 AHF

Post autor: Rene » śr maja 23, 2012 17:35

No właśnie chciałem zamontować albo sprężyny eibacha -30 albo właśnie od GTI.
Auto zaczęło już lekko pływać na starych wiec już na nie pora a sprężyny już są mocno skorodowane ( w szczególności tylne i zapewne zaraz ukruszą się końcówki).
Amorki właśnie chce wsadzić z bilstein


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości