Drgania na kierownicy podczas hamowania

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

matimur
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pn paź 01, 2012 23:04
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Drgania na kierownicy podczas hamowania

Post autor: matimur » pt lis 02, 2012 23:55

Jedź na pierwszą lepszą stację diagnostyczną i niech ci sprawdzą na rolkach do sprawdzania hamulców na którym kole występuje bicie (tzw. owalizacja). Jeśli np. wyjdzie na prawym przodzie to rozbierz hamulce i zamień stronami tarcze (z prawego koła na lewe i odwrotnie). Potem podjedź znowu na rolki i sprawdź czy bicie (owalizacja) przeniosło się na drugą stronę. Jeśli tak to krzywa tarcza. Jeśli bicie jest na tym samym kole co przed zamianą tarcz to krzywa piasta lub błąd montażu. Pamiętaj, że przy montażu tarcz absolutnie nie można smarować powierzchni styku tarczy do piasy. Żadnego smaru miedzianego czy ceramicznego. Piasta musi być dokładnie wyczyszczona najlepiej szczotką drucianą i paierem ściernym. Powodzenia.



lukasz183
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr cze 18, 2014 09:11

Drgania na kierownicy podczas hamowania

Post autor: lukasz183 » czw sty 01, 2015 12:31

Witam. Mam problem, już niejednokrotnie jak widać poruszany związany z biciem podczas hamowania. Zmieniłem dotychczas dwa komplety tarcz, przy montażu wszystko było dokładnie oczyszczone. Zawieszenie sztywne, nie wybite. Dzieje się to zarówno na felgach stalowych jak i aluminiowych. Po zmianie i przejechaniu ok. 1-2 tys km jest ok. Potem problem powraca. Podobny przypadek miałem również w VW Polo 6n2, też zmieniałem tarcze, jednakże problemu nie rozwiązałem, bo sprzedałem auto. Po przeczytaniu tematu wskazujecie na skrzywioną piastę. W innym temacie piszą o sprawdzeniu zwrotnicy. I tu moje pytanie. Jak samemu sprawdzić piastę oi zwrotnicę? Czy jest taka możliwość ?
Ogólnie jak spojrzę na lewe koło to jakby nie stało dokładnie w pionie, jest jakby to określić delikatnie pochylone (opon nie tnie, w trakcie jazdy nie ściąga).



Awatar użytkownika
Jaworess
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 665
Rejestracja: pn sty 30, 2012 09:37
Lokalizacja: NOS
Kontakt:

Drgania na kierownicy podczas hamowania

Post autor: Jaworess » pn sty 05, 2015 00:35

Może sprawdź geometrię na początek.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości